Теплиця своїми руками: найкращі проекти та креслення зі схемами для початківців. Фото інструкція, як зробити з полікарбонату та труби

Як обшити теплицю

Коли побудований міцний каркас, можна приступати до його обшивки. Вона має бути прозорою, щоб сонячні промені та денне світло безперешкодно проникали в теплицю.

Обшивку роблять із:

  • Скло;
  • Плівки;
  • Полікарбонату.

Скло вважається основним матеріалом, який використовується для зведення теплиць. Воно добре пропускає світло і довговічно. Швидше каркас зіпсується, аніж скляне покриття.

Але скло тендітне і може розбитися від необережної бавовни дверима або протягом.Тоді купа осколків забезпечена, а це не допустимо, адже вони можуть потрапити в ґрунт, у якому постійно риється садівник.

Тому навіть якщо прибрати все розбите скло, як здасться на перший погляд, все одно є ймовірність того, що деякі гострі крихти залишаться у ґрунті.

З розвитком технологічного процесу скло почало витіснятися полімерними матеріалами, що мають прозорість.

До такого виду відноситься плівка з поліетилену. Вона коштує дешево, але її можна використати один сезон. Другий сезон вона рідко витримує і її доведеться замінити, якщо вона стала непридатною. Вітер та кліматичні умови роблять свою справу, і вона рветься.

Важливо! Якщо є можливість придбати плівку з армуванням, це стане чудовим варіантом для покриття теплиці. Вона міцніша і легко витримує погані погодні умови. Її можна використовувати не один рік завдяки армуванню.

Для обшивки використовується полікарбонат, що складається із сот. Він недорого коштує, але витримує ударне навантаження краще за скло. Навіть якщо він розіб’ється, то в ґрунт не полетять уламки, які потім важко витягати з нього.

З полікарбонатом легко працювати, тому що він гнучкий і легкий. Його можна використовувати у теплицях з арками. Стільники в полікарбонаті забезпечують добре теплоізоляцію. Ця якість у ньому найкраща, якщо розглядати інші матеріали для обшивки.

Але в ньому також є недоліки, а саме:

  • Він може руйнуватися під впливом сонячних променів.
  • Під час монтажу необхідно розрахувати збільшення від розширення при нагріванні.
  • Соті полікарбонату швидко заповнюються пилом та брудом, пліснявою та конденсатом.

Якщо все ж таки використання полікарбонату неминуче, то потрібно вибирати якісний зразок. Необхідно проконсультуватися у продавців і дізнатися, який виробник товару зараз більш затребуваний серед покупців. Не варто гнатися за дешевим аналогом китайського виробництва.

Краще витратити більше грошей, щоб придбати якісний полікарбонат, ніж потім через невеликий термін знову займатися пошуком якісного матеріалу.

Як бачимо теплиця своїми руками з підручних матеріалів – це не дуже трудомісткий процес, і справжній умілець може зробити її за короткий термін. Але вибір матеріалу все одно має бути, і бажано, щоб це був матеріал преміум класу, щоб знову не переробляти будівництво в наступному сезоні і не ставити питання як зробити теплицю своїми руками.