Вольєр для собаки своїми руками: креслення з розмірами. Покроковий майстер-клас, як зробити недорогий вольєр на вулиці з сітки (120 фото)

Вольєр для собаки своїми руками: вчимося робити недорогий вольєр за кресленнями та схемами. Фото кращих ідей та проектів

Зміст домашнього вихованця неминуче пов’язаний з облаштуванням особистого місця. Більшість великих породистих собак потребує достатньої кількості вільного простору.

Ідеальним рішенням стане будівництво вольєра своїми руками. Якісно обладнаний вольєр дозволяє вихованцю не тільки вільно пересуватися по приміщенню, але й відпочивати, приймати їжу, ховатися від поганих погодних умов.

Вимоги до саморобного вольєра

Всі споруди, призначені для утримання домашніх вихованців, обов’язково повинні проходити перевірку на відповідність якості та будівельним нормам.

Подібний підхід дозволить уникнути випадкового поранення тварини, перешкоджає проникненню вологи та патогенних грибків усередину огорожі.

Вимоги до вольєра для собак, побудованого своїми руками:

  1. Розташування. Не варто відводити під будівництво ділянку, розташовану поблизу відхожих місць або майстерень із токсичними фарбами. Присутність летючих з’єднань, скупчення сміття можуть стати причиною захворювання собаки.
  2. Розміри приміщення.При розробці плану слід враховувати, що вихованець повинен мати площу достатню для прогулянок, сну та їди. При цьому обов’язково на кресленні відображаються і передбачувана висота вольєра.
  3. Крім того, варто пам’ятати про необхідність відвідування приміщення людиною для прибирання та догляду за твариною, тому розміри повинні враховувати і цей фактор.
  4. Надійність даху та стін. Будівельні роботи з будівництва вольєра повинні проводитися з урахуванням кліматичних особливостей регіону.
  5. Для снігових зим слід продумати наявність бічних загорож, які надійно захищатимуть вихованця від снігових заметів.
  6. Настил усередині вольєра повинен мати невеликий ухил, що сприяє якісному відтоку рідини, що накопичилася, значно полегшує прибирання в приміщенні.
  7. Особливу увагу слід приділити підлоговому покриттю, адже вогкість та підвищена вологість неминуче призведуть до розвитку захворювання у собак.
  8. Велику цінність має внутрішнє облаштування приміщення. Усередині вольєра обов’язково має бути утеплена будка.
  9. Розміри будиночка підбираються відповідно до габаритів вихованця.
  10. Всередині вольєра передбачений майданчик достатнього розміру для вигулу собаки.
  11. На території цього майданчика не повинно бути гострих кутів, зазубрин, сколів та тріщин, які можуть травмувати мешканця вольєра.















Всі дерев’яні деталі, призначені для будівництва, необхідно обробити від грибка, а також просочити вологостійкою олією.

Металеві поверхні покривають антикорозійним складом, а також ретельно видаляють усі зварювальні шви, дрібні сколи та стружку (наприклад, після різання металу).

Будівництво фундаменту

Перший та найбільш відповідальний етап роботи полягає у підготовці основи.

Для зручності власника можна вибрати цільну бетонну стяжку, стрічковий фундамент (без заглиблення) та кам’яний настил.

Інструкція, як зробити основу вольєра для собаки своїми руками:

  1. На території підготовленої ділянки слід прибрати все будівельне сміття та велике каміння.
  2. Наступним етапом знімають поверхневий шар ґрунту.
  3. Дно і стінки котловану, що вийшов, рівні.
  4. На всю глибину підготовленого котловану (приблизно 0,2-0,3 метри) засипають пісок та гравій у співвідношенні 1:1.
  5. По периферії обмеженого майданчика встановлюють бортики з цегли або плитки.

Наступне завдання майстра – вимостити майданчик каменем або цеглою. Шви між суміжними елементами засипають сумішшю сухого цементу та піску. Як альтернативний варіант можна зробити цільну бетонну стяжку.

Підготовка дерев’яного настилу

Наступний крок майстра полягає у будівництві дерев’яного настилу. Дерево визнано по праву найбільш безпечним і практичним матеріалом, при відповідному попередньому просоченню вологостійким складом.

Інструкція, як виконати дерев’яну основу вольєра для собаки:

  1. Для облаштування покриття для підлоги проводять розмітку. Обов’язково слід залишити місце для вигулу собаки.
  2. На ділянці, що залишилася, укладають лаги, розташовані через рівні проміжки.
  3. Поверх лаг укладають дошки впритул один до одного. У щілинах, що залишилися, можуть застрягти пазурі вихованця, травмуючи лапи.

При облаштуванні такого настилу слід залишати вільний простір під підлогою для якісної вентиляції у вольєрі.

Зведення огорожі та даху

Найбільш трудомістка частина роботи полягає у зведенні бічних стінок та даху.













Інструкція, як зробити вольєр для собаки своїми руками:

  1. В якості основного матеріалу для будівництва каркасних стійок можна вибрати профільні труби або дерев’яний брус. Визначальним критерієм вибору є порода та розміри вихованця.
  2. Всі дерев’яні поверхні піддають просочення антисептиком і вологостійкою сумішшю, а металеві деталі покривають антикорозійним складом.
  3. Металеві стовпи можна залити ще на етапі облаштування фундаменту або ж зварити каркас у вигляді окремої конструкції.
  4. Для дрібних порід собак можна скористатися ніздрюватою сіткою. Для мисливських і бійцівських порід краще віддати перевагу металевим ґратам, звареним з досить міцних прутів.
  5. Будь-яку металеву огорожу обов’язково доповнюють суцільним парапетом, привареним по нижньому краю вольєру. Така деталь надійно захищає приміщення від снігу, дощу та інших атмосферних опадів.
  6. Для монтажу даху потрібно обладнати верхню обв’язку, поверх якої укладають дерев’яні бруси з кроком приблизно 60 см. Полікарбонат або металевий профіль прикручують на лати за допомогою саморізів або термічних шайб.

Для власника вольєра залишиться завершальний етап, який полягає у внутрішній організації приміщення (установка годівниці, напувалки, утепленої будки, спорудження хвіртки).








На фото вольєра для собаки, виконаного своїми руками, видно, на якій відстані повинні бути один від одного зони харчування, вигулу, відпочинку вихованця.

Фото саморобних вольєрів для собак