Ключниця своїми руками: майстер-клас із фото та описом. Оригінальні ідеї, схеми, креслення настінної ключниці
Ключниця – невеликий і корисний предмет інтер’єру, що допомагає не втрачати в останній момент ключі та інші необхідні дрібниці.
Дивлячись на авторські дизайнерські колекції та каталоги ІКЕА, а особливо їх ціни, може виникнути думка про самостійне виготовлення цього предмета.
Фото оригінальних ключниць допоможуть визначитися зі стилем, а описи підкажуть, як саме їх зробити.
Ключниця-табличка
Для виготовлення такого аксесуару знадобиться невелика прямокутна дошка. Важливо, щоб малюнок деревини був яскраво вираженим і красивим.
Покрокове виготовлення ключниць своїми руками таке:
- На дошку прибити металеві гачки для ключів за кількістю членів сім’ї;
- З зворотного боку – кріплення, щоб повісити її на стіну;
- Прикрасити до смаку.
Заготівлю можна залишити необробленою.Тоді вона підійде для інтер’єру у стилі кантрі чи шале.
Як прикрасити ключницю
Легко випалити на дереві якийсь напис, девіз будинку чи добре побажання. Популярні слова «Home Sweet Home», «Ти вдома!», «Душа на місці, коли сім’я разом» та подібні до них.
- Можна надати ключниці індивідуального характеру, написавши на ній прізвище мешканців будинку, наприклад, «Сім’я Петрових». Покриття лаком надасть більш акуратного вигляду і збільшить термін служби.
- Цікаво виглядає ключниця у комплекті з дерев’яними брелоками. Можна зробити комплект однакових, наприклад, у формі будиночка чи серця. Або різних, кожному члену сім’ї відповідно до його роботи або захоплення.
- Якщо в руки майстру потрапила зовсім неприваблива деревина, то зіпсовані ділянки можна вичистити та інкрустувати. Шматочки кераміки викладаються мозаїкою та заливаються епоксидним клеєм. А вперше можна потренуватись навіть на непотрібних CD дисках. Розрізати на шматочки та посадити на клей.
Некрасиві ділянки закриваються і в техніці декупаж будь-якими малюнками.
Ключницю іноді доповнюють склянкою, в якій зберігають гребінці, квитанції, сонцезахисні окуляри. А якщо його зробити знімним та скляним, то можна розмістити тут навіть невеликий букет живих квітів чи ікебану.
Ключниця-будиночок
Закрита шафка може вміщати не тільки ключі, а й кілька поличок для необхідних дрібниць, дзеркало для фінального погляду перед виходом, фотографію улюбленої родини.
З чого можна зробити ключницю такого виду? Або пристосувати відповідну за розмірами фанерну коробочку або виготовити її самостійно.
Потрібно:
- Дерев’яна рамка для фотографій;
- 2 прямокутні шматки фанери за розмірами рамки;
- Дерев’яні бруски 20 на 40 мм;
- Гачки, меблеві петлі, магнітна ручка;
- Меблеві скоби та степлер;
- Саморези;
- За бажанням – дзеркало.
Як зробити закриту ключницю. Майстер-клас з ключниця своїми руками включає такі етапи:
- Розпиляти бруски за розмірами рамки.
- За допомогою степлера прикріпити брусочки по периметру фанерного прямокутника.
- Між бруски бажано додатково зафіксувати саморізами.
- Рамку з’єднати з другим листом фанери скобами.
- Намітити місце кріплення петель, зробити невелике заглиблення під них у брусках.
- Гачки для ключів закріпити на внутрішніх брусках.
- Прикріпити ручку з обох боків.
- Поєднати петлі, прикріпити дверцята.
- Обробити з усіх боків ключницю наждачним папером. За бажання можна покрити її лаком або акриловою фарбою, прикрасити візерунками або орнаментом, приклеїти на дверцята дзеркало.
Відпилити ще два брусочки по ширині шафки, прикрутити їх саморізами всередині коробочки. Вони стануть невеликими поличками та зберігачами ключів одночасно.
Ретро-ключниця
Вінтажними і навіть трохи сентиментальними вважаються ідеї, як зробити ключницю зі старих, що втратили свою функціональність речей.
Підійде будь-яка панель з безліччю ручок або роз’ємів для штекерів.На ручки можна вішати зв’язування ключів на кільці. А в роз’єми вставляти штекери, які траплять брелоками.
Для цієї мети підійдуть частини:
- Старих радіоприймачів;
- Програвач вінілових пластинок;
- Підсилювачів;
- Стародавні телефонні станції;
- Списаних фізичних та хімічних приладів.
Під стати такою ключницею можна оформити цілу зону в передпокої. Плакати та календарі часів Радянського Союзу, дзеркало чи стійка для парасольок допоможуть посилити атмосферу теплих спогадів із далекого дитинства.
Ключниця з лего
Якщо в сім’ї гостро стоїть питання передачі заповітних ключів від квартири до дитячих рук, відповідь на нього має бути теж «дитячою».
Щоб не переживати, що хлопці втратить ключі або будуть їх весь час забувати вдома, потрібно змайструвати будиночок для ключів з ними разом.
Єдиної інструкції, як зробити гарну ключницю з конструктора Лего, немає.
Потрібно просто створити “базу” – тобто плоский або об’ємний тримач для ключів, а на всі зв’язки повісити по деталі Лего як брелок. Приходячи додому, дитина із задоволенням стикуватиме свою зв’язку ключів з «базою».
«Базу» все ж таки краще не просто зібрати, а посадити на клей, щоб деталі не розсипалися в самий невідповідний момент. Простір для фантазії тут значний. Можна:
- Викласти табличку з ініціалами членів сім’ї, візерунком або навіть прапором країни;
- Змайструвати будиночок, корабель, літачок (плоский або об’ємний);
- Розробити тематичне зображення; наприклад, ялинку або різдвяний вінок, капітанський штурвал, сім’ю на відпочинку.
Людини з наборів можуть використовуватися для позначення членів сім’ї на базі або на зв’язках ключів. Їх також легко пристосувати для зберігання тонких дротів.
Ключниці з мотивів захоплень
Затята вишивальниця із задоволенням оформить ключницю вишивкою.
Для цього її просто поміщають у товсту рамку, по периметру якої прикручують гачки для ключів.
- Коханцю великого тенісу підійде ключниця, виготовлена з тенісних м’ячиків. Ключі не вішають, а вставляють у прорізи м’ячів. Додатково можна на м’ячах намалювати веселі пики.
- Якщо людина добре знається на винах, то ключницю можна зробити з винних пробок.
- А якщо в домашній колекції накопичилося багато красивих черепашок та зірок з далеких морів, вони стануть окрасою «вікна» у підводний світ, де на дні в піратській скрині зберігаються ключі від квартири.
Фото саморобної ключниці