Мангал із цегли своїми руками: проста покрокова інструкція для початківців, схеми кладки цегли з кресленнями та описом (110 фото)

Мангал із цегли своїми руками – креслення, фото та покрокова інструкція. Найкращі варіанти та схеми будівництва на ділянці

Мангал – слово запозичене. Прийшло у російську мову від тюркських народів. Таке пристосування у кочівників виглядало дещо інакше, ніж сучасна жаровня.

Традиційно мангал виготовлявся у вигляді мідної чаші. Для перенесення до жаровні кріпилися ручки, а для зручності використання – стійки. При необхідності мангал накривався напівсферичною кришкою.

Сучасна людина під мангалом розуміє будь-який пристрій для приготування їжі на вугіллі.

Цегляний мангал

Для пікніка на природі добре підійдуть переносні та розбірні мангали, проте на садовій ділянці є можливість облаштувати місце для приготування шашликів або барбекю.

Одне з простих, недорогих та довговічних рішень – мангал із цегли своїми руками.


Напевно, багато хто збирав похідний мангал зі знайдених матеріалів і підручних засобів. Для обладнання такої жаровні навіть не потрібно розчинів, що клеять.

Склавши звичайний прямокутник шириною в один і довжиною в три цегли, розміри прийняті для невеликої компанії та стандартної довжини шампура, вийде найпростіший варіант похідного жаровні.

Для присадибної ділянки існує багато готових проектів. Залежно від передбачуваних фінансових вкладень, професійних навичок та цільового призначення, можна вибрати найпростіше рішення без димоходу або ж вибудувати справжню піч для шашлику та барбекю із цегли своїми руками.