Будка для собаки своїми руками: покроковий майстер-клас, як зробити з дощок, піддонів, дерева за кресленнями та схемами з розмірами (140 фото)

Будка для собаки своїми руками: найкращі схеми та креслення з розмірами. Майстер-клас, як зробити будку з підручних матеріалів

Щоб утримувати вихованця у вуличних умовах, необхідно будівництво собачого будиночка. Він дозволяє псу зігрітися, якщо на вулиці холодно, сховатися у вітряну та дощову погоду, просто відпочити.

Щоб зробити собачу будку своїми руками, рекомендується ретельно продумати, якою вона буде, а також намалювати креслення, підготувати все необхідне.

Розміри та особливості будівництва

Щоб побудувати будку для собаки своїми руками, необхідно визначити, якими параметрами відрізнятиметься будка. Для цього ретельно продумується питання, якої ширини, глибини та висоти буде конструкція.

Робиться собача будка залежно від габаритів домашнього вихованця. Якщо цього не дотримуватися, то тварині перебувати в приміщенні буде некомфортно.

Він витрачатиме додаткові зусилля на обігрів приміщення. Крім цього, маленька тварина не зможе перебувати там довгий час. Воно лякатиметься.

До того, як зробити будку для собаки власноруч, рекомендують фахівці провести вимірювальну процедуру. Для визначення з габаритами будки вимірюють домашнього вихованця.Процедуру рекомендує правильно:

  • Оптимальні габарити конструкції визначаються у процесі вимірювання собаки.
  • Щоб отримати потрібний результат, вимірюють домашнього вихованця повністю.
  • Це дозволить отримати оптимальний результат.
  • До отриманих даних додають зверху 5 сантиметрів, а з боків – 10-15 сантиметрів по периметру.














Що потрібно взяти?

Перед тим, як побудувати будку для собаки власноруч, необхідно визначитися з матеріалом, який буде застосовуватися для цього.

Розглянемо найпопулярніші варіанти докладніше.

  1. Користується популярністю деревний різновид будівельного матеріалу. Коли влітку спекотно, вихованець тут знайде таку потрібну для нього прохолоду, а взимку собака зможе погрітися за суворих погодних умов і сховатися у разі дощу та вітру. Підганяння дерев’яних дощок має бути ретельним, не можна залишати при цьому зазори та щілинні отвори. А якщо ні, то собачці буде некомфортно тут знаходитися.
  2. Останнім часом почали будувати будки із брусків.Конструкцію просто робити, вона трохи вартує. Вирізняється варіантом великим терміном експлуатації, привабливим зовнішнім виглядом.
  3. Цегляні та бетонні конструкції не розглядаються. У них вихованцю буде некомфортно перебувати. Він страждатиме від спеки в літній період, а від холоду – в зимовий.
  4. Економічно вигідними моделями є фанерні конструкції. Але вони характеризуються цілою низкою негативних сторін. Для облаштування необхідно застосування декількох шарів фанери, щоб досягти потрібної товщини. Прослужить модель недовго. Через 1 сезон доведеться переробляти будку.

Слід передбачити питання, як утеплити будку. Для цього зазвичай рекомендується скористатися пінопластом, мінеральною ватою або іншим відповідним матеріалом.

Пінопласт застосовуйте обережно. Інакше тут буде некомфортно, тому що не зможе всередину проникати повітря.
















Підбір інструментів

Зазвичай облаштують будку для собаки із соснового чи листяного будівельного матеріалу. Вони недорого стоять, тривалий час прослужать.

Щоб зробити собачу будку своїми руками, потрібно підготувати креслення. Вже тут стає зрозумілим, що знадобиться. Озброїтися рекомендують фахівці:

  1. Щоб забивати цвяхи, скористайтесь молотком.
  2. Відрізати матеріал за розміром допоможе ножівка.
  3. Для закручування шурупів, озброїться шуруповертом.
  4. Зробити гладку поверхню можна за допомогою рубанка. В іншому випадку вихованець часто отримуватиме скалки, травмуватиметься.
  5. Виміряти конструкцію слід за допомогою рулетки.
  6. Для визначення рівня проведення робіт скористайтесь будівельним рівнем.
  7. Щоб нанести лінії, озброїться олівцем або маркером.

Також підготуйте спеціальні склади, щоб захистити поверхню від негативного впливу агресивних речовин.

Покрокова інструкція для новачків

Щоб побудувати будку для собаки своїми руками, необхідно попередньо підготувати креслення:

  1. Як основу беруть бруски з попередньо відшліфованими дошками. Для кріплення їх застосовують шурупи.
  2. Встановлення спеціально підготовленого утеплювача в спеціальну нішу за допомогою цвяхів або шурупів.
  3. Для виготовлення підлоги проводять підготовку обтесаних дощок з подальшим укладанням на утеплювальний матеріал та прикручуванням за допомогою саморізів до поверхні брусків.
  4. Встановити бічні частини на 70-сантиметровій відстані один від одного. До них кріплять металевими брусками та саморізами горизонтальні бруски.
  5. Конструювання передньої та задньої стінок на будиночку для собаки. Спереду роблять в поверхні отвір потрібного розміру, щоб вихованець міг пролізти без проблем.
  6. Кріплення всіх зібраних стінок між собою за допомогою саморізів.
  7. Укладання утеплювача по поверхні.
  8. Облаштування даху. Покрити будку можна руберойдом, бітумом, шиферними листами, профнастилом.

Зазвичай для собаки вибирають односхилий будку. Вона краще тримає тепло.













Правила облаштування будки

Роблять собачий будиночок відповідно до наступних рекомендацій:

  1. Конура не повинна бути занадто теплою. Багато представників собачих порід відрізняються гарним перенесенням холоду, а ось реакція на спекотні погодні умови у них негативна.
  2. Якщо передбачається у будці вирощувати цуценят, необхідно додатково прибити 50-міліметрову рейку. Це не дасть їй розчавити нащадків.
  3. Якщо цуценята швидко ростуть, робіть будку на виріст. Через невеликий час вона підходитиме їм за розміром.
  4. На підлогу не забудьте вкласти підстилку, яка швидко не стане в пригоді.
  5. До конструкції не пристібайте собаку за допомогою ланцюга. В іншому випадку будка швидко зруйнується.

Зробити будку для домашнього вихованця не важко. Впоратися з цим зможе кожен, навіть маючи лише найменші знання з цього питання.

Фото саморобної будки для собаки