Як намалювати дівчину поетапно олівцем: вчимося малювати легко та просто, незвичайні рішення створення малюнка

Як намалювати дівчину – покроковий майстер-клас для початківців, огляд ідей та технік, гарні картинки, поради
Малювати олівцем люблять багато хто, як дорослі, так і діти. Найбільший попит мають зображення дівчат.

Про те, які існують вправи для навчання малюванню і як можна легко і красиво намалювати дівчину олівцем – розповість ця стаття.

Види штрихування та способи їх відточування

Є ряд вправ, які допомагають навчитися простої техніки малювання, їх можна використовувати як покрокову інструкцію для дітей.

Потрібно:

  • Олівці різної м’якості,
  • Ластик,
  • Канцелярський ніж,
  • Аркуш паперу.

Далі будуть розглянуті 4 розвиваючі вправи, знадобиться олівець 2b.

  1. Для початку, потрібно розділити лист на 2 частини по вертикалі та на 2 частини по горизонталі, щоб вийшло 4 поля.
  2. Для першої вправи, у першому полі потрібно намалювати 6 квадратів, від руки.
  3. У першому квадраті виконати штрихування зверху вниз, спочатку штриха натискати на олівець, ближче до кінця відпускати.
  4. У другому квадраті так само виконати штрихування, тільки по горизонталі.
  5. У третьому квадраті виконати сітчасте штрихування, воно поєднує в собі вертикальне і горизонтальне, а також штрихування під різними кутами.
  6. Рукого паперу не торкатися, тільки мізинцем, щоб не затирати роботу. Зрештою, має вийти сітка.
  7. У четвертому квадраті виконується точкове штрихування, суть якого полягає в тому, щоб торкатися паперу кінчиком олівця.
  8. Таке штрихування використовується для виконання фактури різних поверхонь, наприклад, каменю.
  9. Чим більше нанести точок і чим щільнішими вони будуть одна до одної — тим щільнішою буде пляма.
  10. П’ятий квадрат заповнюється короткими штрихами у різних напрямках. За допомогою такого штрихування можна передавати хутро, або шерсть.
  11. У шостому квадраті виконується штрихування у вигляді пружини — квадрат просто заповнюється круговими рухами різного радіусу.














Виконання розтяжки

Тепер можна приступати до наступної вправи.

  • У другому полі намалювати від руки 2 прямокутники і, починаючи від темного до світлого, зробити розтяжку, не залазячи за краї прямокутника.
  • Поступово потрібно послабити руку і практично звести штрихи нанівець.
  • Потім навпаки, від світлого до темного.

Тренування штрихування за формою

У третьому полі намалювати 3 фігури – конус, куля і куб і можна починати тренуватися виконувати штрихування за формою. У кубі штрихування виконується під кутом, який задає грань, штрихи якомога ближче один до одного.

Щоб виконати штрихування на конусі, потрібно намалювати багато півколів, біля основи вони будуть більше, до вершини звужуються, штрих стає коротшим. У кулі, як і на конусі, робляться дугоподібні штрихи, зручніше їх виконувати, якщо кисть упиратиметься на мізинець.

Сама рука не рухається, лише 3 пальці, які тримають олівець.

Виконання вертикальних та горизонтальних ліній

Для останньої вправи потрібно розділити четверте поле навпіл по вертикалі. У лівій частині виконувати вертикальні лінії, у правій — горизонтальні.

Ця вправа допоможе набити руку, проводити рівні лінії, надалі вони допоможуть при побудові геометричних фігур та натюрмортів.

  • Спочатку буде виходити повільно, але згодом можна пробувати прискорюватися і робити це швидко.
  • Для виконання цієї вправи важливо, щоб лист був закріплений.
  • Рука повинна звикнути до того, що робота не повертається, а рука «гуляє» навколо роботи.

Навчання малюванню не обмежується перерахованими вправами, є багато майстер-класів для початківців, завдяки яким навіть ті, хто ніколи не пробував малювати олівцем, зрозуміють як можна просто і красиво намалювати портрет , пейзаж чи натюрморт.






Портрет дівчини поетапно олівцем

Перш ніж малювати портрет, потрібно визначитися яка частина на обличчі буде більша, а яка менша.

  1. Спочатку потрібно, намалювавши овал, накидати ширину обличчя, відзначити рівень очей горизонтальною лінією, потім вертикальною лінією відзначити, де буде ніс.
  2. Після чого потрібно позначити ширину лоба, брови, вигини на бровах.
  3. Ніс займає приблизно половину нижньої частини, малювати його потрібно приблизно посередині від очей до підборіддя.
  4. Далі треба відзначити де будуть очі, кожен нюанс, де буде зіниця, де нижня повіка, де верхня. Далі, ніс: зверху вниз він звужується, ближче до кінчика розширюється, потрібно відзначити вертикальними лініями, де будуть ніздрі.
  5. Губи тонкі, також можна відразу намалювати вилиці, щоб було простіше орієнтуватися, якщо верхні вилиці піднесені — то знаходяться вони приблизно на середині носа, отже, можна малювати вигини з обох боків. Нижні вилиці трохи нижче носа і різко звужуються до підборіддя.
  6. Ширину губ слід визначати, проводячи вертикальну лінію від очей, від зіниць, після чого можна малювати вигини губ. Верхню та нижню губи малювати приблизно однаковими за шириною.
  7. Підборіддя намітити під губами у вигляді овалу, по ширині він приблизно такий самий, як, губи, його потрібно з’єднати зі вилицями, після чого стерти всі зайві лінії.
  8. Тепер можна намалювати мочки вух, вони знаходяться приблизно на рівні кінчика носа.
  9. Намалювати зіниці, вони трохи ховаються століттями як зверху, і знизу, потім вії. Перш ніж малювати волосся, потрібно подивитися як розташовується чубок, як і до куди згинаються пасма, потім можна з’єднувати лінії.
  10. Шию потрібно малювати приблизно на третину від половини особи, з обох боків.

Зрештою, виходить гарний портрет дівчини.







Мультяшний портрет дівчини на півобличчя

Намалювати овал голови дівчини.

  1. Спочатку потрібно намалювати все без волосся, волосся варто малювати в самому кінці, так буде набагато простіше, можна не відволікатися на цю деталь і максимально промалювати всі риси обличчя.
  2. Очне яблуко має сферичну форму, варто звернути увагу, що тут не йдеться про те, як людське око зазвичай виглядає на обличчі, воно тут розглядається як куля.
  3. Очі, як правило, знаходяться на рівній відстані один від одного і відстань між ними становить одне око, але, оскільки в даному випадку передбачається малювати тільки півобличчя — то стає ще простіше.
  4. Брова, як правило, розташована поруч із очницею над, або поруч із кромкою брови.

Мультяшні очі зазвичай мають менше деталей, ніж реалістичні. Не потрібно промальовувати деталі відразу дуже чітко, спочатку потрібно малювати ледве натискаючи на олівець, починаючи з максимально бляклих тонів і пізніше додаючи контрастності.

  1. За допомогою штрихування робляться тіні на обличчі. Куточки брів повинні бути максимально темними, загостреними, а та частина, що ближче до носа, має бути світлішою.
  2. Саму штрихування потрібно робити в напрямку зростання волосся, так воно виглядатиме правдоподібніше.
  3. Далі можна зафарбовувати світлотіні і обов’язково треба підкреслити, що зона ока має бути темнішою.
  4. Щодо губ, після того, як будуть намальовані самі межі губ, потрібно визначити джерело світла і підкреслити частини, які потрібно освітлити.

Губи потрібно затемнити і залишити тільки ті області, які визначені як найсвітліші, також додати тіні в області вилиць та шиї.

  • Малювати ніс потрібно дуже акуратно і ретельно дотримуватись його дзеркальних пропорцій.
  • Ноздрі зробити темнішою ділянкою, за допомогою тіней надати носа об’єму і тільки в самому кінці можна малювати волосся.
  • Волоси потрібно малювати поетапно: відокремлювати пасма один від одного, промальовувати їх межі на самому початку.
  • Куточки пасм промальовувати яскравіше, ніж саму середину, все це робити довгими лініями, які тягнуться від початку і до кінця.
  • При штрихуванні потрібно враховувати, що волосся відображає світло краще, ніж шкіра, штрихувати за формою голови довгими, акуратними штрихами.













Не варто забувати про повітряну перспективу, видимим має бути тільки волосся, яке ближче до глядача, а те, що на задньому плані — має зливатися в єдину масу, це досягається затиранням штрихів шматочком паперу.

Після чого залишається тільки додати тонкі відблиски та портрет готовий.

Як поетапно намалювати дівчину на повний зріст

    Спочатку потрібно намалювати рамку, зверху приблизно 2 см., знизу трохи більше, з боків, приблизно, як зверху. Малюнок не повинен виходити за ці межі.
  1. Спершу потрібно провести вертикальну лінію, її потрібно розділити рівно навпіл, намітити центр.
  2. Верхню частину також розділити навпіл і, трохи нижче за центр, провести лінію, це буде талія, трохи нижче буде лінія стегна, трохи вище за центр — плечі, після чого можна починати малювати тіло.
  3. Після того, як тіло буде намальовано, потрібно розділити нижню частину навпіл, у центрі будуть коліна, тепер можна малювати ноги.

Коли все буде намальовано – залишиться тільки стерти зайві лінії – і малюнок готовий.

Фото малюнків дівчини