Як намалювати море: покроково аквареллю, гуашшю, акрилом і олівцем. Прості уроки від художників

Як намалювати море своїми руками поетапно: урок для початківців, як намалювати олівцем та фарбами (інструкція з картинками)

Пейзажний живопис вважається досить складним жанром, і опанувати його не так легко. Особливо це стосується зображення гарної та мінливої ​​морської стихії.

Але за допомогою нескладних майстер-класів для початківців можна зрозуміти, як просто намалювати такий пейзаж і передати красу солоних просторів.

Зрозуміло, морські види зображуються в багатій колірній гамі, але мистецтво створення картини за допомогою чорнографітних олівців теж можливе.

У цьому випадку малюнок створюється технікою штрихів грифелями різної твердості. Як намалювати море олівцем, підкаже зручне та зрозуміле покрокове керівництво.

Чорно-біле зображення

Для роботи потрібно підготувати аркуш паперу для малювання або креслення, набір чорнографітних олівців різної твердості та гумку для розтушовування.

Після підготовки можна приступати до першого етапу:

  1. Спочатку слід намітити деталі композиції: берегову лінію та горизонт, скелю або каміння, диск сонця, що сідає.
  2. На поверхні води за допомогою простої техніки малювання штрихами слід позначити силуети хвиль. Не слід робити надто багато високих хвиль.
  3. Біля позначеного каміння та валунів зробити зафарбовування штрихами і трохи розтерти спеціальним гумкою.
  4. Так само можна заштрихувати деякі ділянки води.
  5. Поверхня берега заповнюється аналогічно і таким чином розтушовується. Камені затемняються м’якшим темним грифелем.
  6. На горизонті біля сонця можна намітити силуети хмар.

Якщо планується зображення високих хвиль, їх має бути лише кілька. Дрібні хвилі можуть ненав’язливо покривати всю поверхню морської гладі.











Якщо вдалося засвоїти техніку зображення моря олівцем поетапно, можна приступати до складніших варіантів.


Акварельні замальовки

Складніший спосіб створення морського пейзажу — малюнок аквареллю. Для нього потрібно приготувати спеціальний папір з трохи шорсткою поверхнею, акварель, м’які кисті різної нумерації та палітру.

Покрокова інструкція підкаже, як легко намалювати море водяними фарбами:

  1. Для початку потрібно зробити легкий, майже непомітний начерк олівця з позначенням горизонту і деяких деталей.
  2. На наступному етапі з’являється небо. Для цього потрібно частину листа вище за межу горизонту рясно змочити водою і після вбирання легкими мазками нанести світло-жовті, майже білі, мазки у вигляді хмар.
  3. Їх силуети можна позначити синім, потім промити кисть і розмити контури. Небо зафарбовується блакитною фарбою, позначаючи хмари.
  4. Наступний етап покаже, як красиво намалювати безпосередньо море. Великим круглим пензлем ретельно змішати блакитну акварель з водою. Потім на суху поверхню листа ковзними рухами потрібно нанести широкі та вузькі штрихи.
  5. Нерівна поверхня паперу покриється фарбами з пробілами, які імітуватимуть сонячні відблиски. На вологій поверхні хвиль можна позначити глибину невеликими синьо-зеленими мазками.
  6. По краю малюнка можна позначити розмиті силуети пагорбів суші. Для цього будуть потрібні фарби жовтих відтінків, до яких можна додати синій і рожевий. Після повного висихання фарб моря тонким пензлем промальовується бриж на воді та хвилі.

Завершенням роботи буде доповнення картини контурами вітрильника, чайок або човнів з людьми. Чітко промальовувати ці деталі не потрібно. Так вони виглядатимуть більш натурально.































Картина маслом

Найскладніший варіант зображення морського пейзажу — картина, написана олійними фарбами.

Початківцю художнику зробити таку роботу буде нелегко, але при використанні певних рекомендацій можна намалювати море поетапно олією.

Для такої серйозної роботи потрібно:

  • Спеціальне полотно,
  • Натягнутий на раму,
  • Олійні фарби,
  • Грунтівка,
  • Плоскі пензлі різних номерів.

Порядок роботи:

  1. Перед нанесенням зображення поверхня полотна ґрунтується.
  2. Фарби основного зображення наносяться густими мазками.
  3. Детально техніку створення картини маслом слід вивчати окремо, під керівництвом фахівців.
  4. Початківці живописці можуть схематично позначити горизонт, морську гладь із невеликими хвилями та небо з хмарами.

Яскрава гуаш

Малювання гуашевими фарбами вважається одним із найлегших варіантів створення морського пейзажу, доступного навіть дитині. Покрокова інструкція для дітей доступна навіть п’ятирічним художникам.

Якщо акварельний живопис ускладнюється тонкими маніпуляціями з водою, техніка використання масла передбачає певні вміння та знання, то гуаш не боїться промахів та помилок, не вимагає дотримання складних правил.

Перед початком роботи потрібно підготувати:

  • аркуш щільного гладкого паперу;
  • Набір гуашевих фарб;
  • кисті різної жорсткості та розмірів;
  • Палітра;
  • Стаканчик для води та серветки.

Далі потрібно діяти згідно з інструкцією:

  1. Спершу слід розділити лист на дві частини лінією горизонту за допомогою олівця. Найменша частина зображатиме небо, велика — море.
  2. Для розфарбовування небесної висоти широкими горизонтальними смугами змішуються блакитний та білий колір. Верхній край неба повинен бути темнішим, поступово донизу розтушовуючись.
  3. На другому етапі промальовуються хмари. Їхні контури позначаються густими точками, які поки фарба не висохла, розтираються серветкою, щоб зобразити ефект пухнасті.
  4. Для зафарбовування морської частини картини змішуються синя, зелена та біла фарби. Низ повинен виглядати темнішим, поступово темніючи до горизонту.
  5. Бризки морської піни діти люблять зображати краплями фарби. Потрібно взяти жорстку кисть або зубну щітку, занурити її в білу фарбу і провести щетиною пальцем у напрямку до себе. На поверхні картини з’являться пінні морські бризки.

Картину можна доповнити темними розмитими силуетами далекого острова збоку картини, дрібними галочками далеких чайок.

Морські пейзажі вміють створювати настрій, навіваючи романтичні думки та викликаючи прагнення до подорожей. Краса моря нікого не може залишити байдужим.

Фото малюнків моря