Вироби із сірників: 120 фото оригінальних ідей та варіантів. Вчимося робити вироби з клеєм і без клею своїми руками

Вироби із сірників – покрокова інструкція створення красивих виробів своїми руками. Незвичайні фото ідеї та задуми

Сірники дуже зручний матеріал для створення унікальних виробів, що прикрашають інтер’єр. Вони можуть бути предметом гордості за себе або дітей. Як же приємно сказати, – “Це зробив я своїми руками” або, – “Та це змайстрував син”.

Але, щоб вироби з сірників для початківців не здалися надто складними, необхідно знайти якісний навчальний матеріал. Давайте разом розбиратися, як це робиться і з чого почати.

З чого почати

Для початку варто переглянути безліч фото виробів із сірників, щоб усвідомити, як це зроблено, яким чином укладалися елементи, а використовували клей, прокладки, основу, кріпильні елементи. Може десь захований металевий каркас? На чому тримається стільки деталей?

Ось у цих питаннях розберемося на прикладах. Розглянемо схеми виробів із сірників і навчимося самостійно створювати гарні та надійні вироби. Але ми не вивчатимемо дуже складних робіт.

Для недосвідченої людини вигідніше усвідомити найпростіші методи виготовлення, щоб поступово збільшувати складність і з появою впевненості у своїх силах переходити до великих робіт.

Важливо: Якщо відразу почати зі складних виробів, тоді ймовірність невдачі дуже висока. Це призведе до розчарування та втрати інтересу до цього цікавого заняття.









Навіщо цьому навчати дітей

Вироби із сірників своїми руками на довго займуть дітей. Вони не будуть проводити багато часу на вулиці у потенційно небезпечній компанії. Ця справа розвине уважність, дисципліну, дрібну моторику рук та самооцінку дитини.

Рішення нового завдання збільшить швидкість розвитку мозку. Але не варто наполягати на щоденному виготовленні різноманітних виробів.

Необхідно дозволити дитині продемонструвати вироби. Варто пообіцяти участь у виставці у разі створення якісного виробу, це мотивує малюка.

Створимо сірниковий кубик

Дуже важливо, щоб вироби з сірників для дітей не були складними, оскільки спочатку необхідно навчити основний досвід роботи з матеріалом.

Кубік вважається базовим виробом. На основі отриманих навичок можна працювати зі складнішими прикладами без використання клею.

Рада: Щоб не втратити низ і верх варто скористатися сірниками з різнокольоровими головками.








Етапи роботи:

  1. Підстава створюється з 7 елементів. Новий шар – 7 одиниць. Для прикладу використовуємо сірники із зеленою головкою. Це бічна сторона.
  2. Далі застосовуємо сині сірники. Створюємо ряд із 6 елементів.
  3. Викладаємо 7 одиниць хрест-навхрест. Зверху кладеться монета. Вона допомагає утримувати конструкцію. Злегка натискаємо на неї зверху і зрушуємо два верхні ряди для виставлення в зазор сірника вертикальним чином. Необхідна акуратність, оскільки конструкція ще не набула монолітної структури.
  4. Монета видаляється. Кубик обжимається виступаючі елементи, що продавлюються пальцями.
  5. Стінки виробу прошиваються нитками. На кути верхньої частини додається 4 зелені сірники.
  6. Вироблення перевертається. Внизу додаються сині сірники. Зелені елементи вирівнюються по відношенню до нижньої сторони кубика.
  7. Якщо все зроблено правильно, виріб повинен бути готовим.

Створимо колесо із сірників

Ми розглядаємо вироби з сірників, що легко і швидко створюються навіть дитячими руками. Черговий приклад не відрізняється високим рівнем складності, але вимагатиме уважності.

Що потрібно:

  • Олівець;
  • Циркуль з лінійкою;
  • Листочок у клітинку;
  • Книга із щільною обгорткою;
  • Цвях з молотком.

Етапи роботи:

  1. Створюється складальна панель. Чортить шаблон під верстат. Для створення кола використовується циркуль. Радіус становитиме 4,2 см.
  2. Завдяки транспортирові він поділяється на 15 ідентичних частин. За готовим кресленням можна виконувати основну роботу.
  3. Використовується книга з твердою обкладинкою або палітуркою, саме ця частина вирізується. Книгу можна з’єднати ізоляційною стрічкою або залишити як є, якщо вона не потрібна.
  4. Щоб зробити отвори в обкладинці, експлуатується цвях з молотком. Цим займається дорослий, оскільки у малюка немає такої фізичної сили.
  5. Креслення з’єднується з обкладинкою. Отвори створюються саме за його розміткою.
  6. Для продовження роботи здійснюється огляд сірників. Гнуті, тонкі, надто товсті, тріснуті не варто використовувати, оскільки вони зашкодять міцності конструкції.
  7. Фіксуються сірники, що виступають як опора виробу.
  8. Сірники встановлюються внахлест. Перша несуча піднімається для зручного заходу нового елемента, що забезпечує взаємну притискну силу.
  9. Таким чином створюється перше та всі наступні кільця.
  10. Тепер необхідно видалити опорні елементи та вироби готові.

Цей варіант роботи схожий на створення кошиків з лози, тому варто навчити йому дитину. Майстри, що збирають подібні конструкції, здатні забезпечити їжу принаймні така навичка і усвідомлення стратегії роботи не будуть зайвими для малюка та дорослого.

Сірниковий будиночок з клеєм

Багато хто думає, що вироби з сірників з клеєм набагато складніші, ніж без цієї сполучної речовини. Насправді все навпаки.

  • Дітям дошкільного віку простіше працювати саме зі склеєним варіантом. Але необхідно стежити за технікою безпеки: приміщення провітрюється, руки тримаються далеко від обличчя, очей та ротової порожнини, добре, якщо використовуються прості гумові рукавички.

Використовуватимемо:

  • Багато сірників;
  • Клей типу ПВА;
  • Різнобарвний картон.
















Як це робиться:

  1. З двох сірників видаляється сірка. Таким чином виключається крен будиночка. Зверху додається ще два елементи. Створюється щось на зразок колодязя. Робота виконується до задуманої висоти.
  2. Формується стеля. Головки дивляться на різні боки, сірники почергово приклеюються.
  3. Покривається вся поверхня виробу, але по двох краях залишається місце, але не більше однієї голівки. Це необхідно для закріплення даху.
  4. Будиночок висихає. Починається збирання даху. Використовується 19 одиниць. Поперек укладається 2 сірники з віддаленою сіркою. Промазується клеєм. Це половинка даху. Так само створюється інша її частина.
  5. Весь дах цілком клеїться на будиночок. Простий варіант сірникового будиночка на клею готовий.

Ми розглянули кілька покрокових інструкцій виробів із сірників для виготовлення дитячими руками. Усі вони відрізняються доступним способом виготовлення.

Після усвідомлення стратегії та підходів роботи можна переходити до більш складних виробів.

Фото виробів із сірників