Як намалювати пейзаж поетапно своїми руками: інструкція створення пейзажу для початківців гуашшю та аквареллю (130 картинок)

Як намалювати краєвид – вчимося малювати краєвид легко та швидко. Незвичайні рішення та поради від художника

Для отримання натхнення, зарядитися енергією та просто відпочити багато людей ходять у парки, виїжджають на природу. Творчі натури хочуть зафіксувати в пам’яті краєвиди, що оточують їх.

Любителі фотографій намагаються зробити унікальні знімки, а деякі беруть до рук олівець або фарби. І на папері з’являється малюнок, що зображає природу.

Пейзаж намалювати не складно, якщо мати необхідні навички.

Секрети правильного малювання

Перед початком творчої діяльності слід запам’ятати деякі нюанси, які допомагають не допустити помилок під час створення малюнка. І тоді не буде проблеми, як намалювати пейзаж легко та правильно.

Важливі моменти:

  1. Правильне розподілення тону у пейзажі. Світло та тіні повинні показувати реальне розташування речей. Розподіляється тон від світлого місця до темного. Спочатку небо, а потім горизонтальні області (земля).
  2. Діагонально розташовані об’єкти (гори, дахи) дещо темніше зображаються. Найтемніші предмети, що знаходяться у вертикальному положенні (дерева), тому що вони не сильно відбивають сонячне світло.
  3. Важливу роль грає у картині кольору висвітлення. Для зображення сонячного дня треба вибирати світлі відтінки, жовтий буде яскравим насиченим.Хмарну погоду покаже приглушена гама кольорів.
  4. Повітряний простір впливає на інтенсивність відтінків. Якщо предмети далеко розташовані, то у них зникає яскравість, але додається світлий тон.
  5. Перед малюванням слід визначитися з об’єктами, вибрати центр. Не можна малювати зайві елементи. Наприклад, не варто зациклюватися на кожному кущику чи дорожньому стовпчику.
  6. Навіть якщо подобається куточок, який хочеться намалювати, варто з нього виключити зайві деталі. Не можна перевантажувати та ускладнювати краєвид.
  7. Коліри можна змінювати, щоб привернути увагу до зображення.

У пейзажі часто є зелений колір, тому з ним можна експериментувати: змішувати кілька відтінків, які потрібні для написання картини.

Створення пейзажу простим олівцем

Перед роботою необхідно підготувати альбом та олівець. Для пейзажистів-початківців дана техніка здається складною. Але якщо уважно вивчити план створення картини, то питань не виникне про те, як намалювати краєвид олівцем.

Алгоритм малювання берега річки дуже простий:

  • Промальовується лінія горизонту:
    • аркуш ділиться на три частини,
    • Горизонтальну лінію проводять у нижній третині.

  • Потім відзначається верхня частина берега:
    1. В результаті виходить горбистий пейзаж.
    2. З лівого боку листка накидається ще ділянка суші.
    3. Штрихування паралельними лініями, скошеними вгору і трохи вправо. Тиснути на олівець не можна.
    4. Річка штрихується горизонтальними рівними лініями зліва направо.
    5. Берег позначається короткими штрихами (вгору-вниз), тут олівцем натискається на лист.
    6. Намалювати пейзаж поетапно не складно, головне дотримуватись плану. Після оформлення поверхні можна переходити до промальовування об’єктів.
    7. З лівої частини суші майже до верху малюється стовбур пальми. Знизу товщі, ніж зверху. Зафарбувати можна більш м’яким олівцем, щоб створити тон темніший.
    8. Поетапно олівцем промальовуються гілки пальми.
    9. Трава, що малюється під деревом, зафарбовується таким же відтінком, що й листя.

Якщо потрібно зробити світліше деякі місця, можна використовувати пральну гумку. Вдалині на березі можна ще зобразити контури кількох пальм.























Такий майстер-клас підійде для художників-початківців.

Літній мотив у пейзажі

Часто у зображенні природи додаються житлові будиночки із садом. Оскільки влітку багато жителів міста виїжджають відпочивати, милуватися заміськими пейзажами. Нескладна покрокова інструкція підійде навіть для дітей.

План виконання роботи:

  • Проводиться лінія горизонту, що відокремлює небо від землі;
  • Зверху промальовуються хмари та сонце;
  • Зліва на передньому фоні малюються стовбури дерев;
  • Дописуються гілки;
  • Крону дерев промальовують на кшталт хмаринок, щоб була пишнота;
  • Ластик завжди під рукою, щоб зачищати необхідні місця;
  • Дело стоятиме будиночок, треба запам’ятати, як гарно намалювати його деталі;
  • Малюються два прямокутники, зверху над ними дах.

Далі слід розпочати малювання конкретних деталей: труба на даху, вікна, двері. Зайві лінії стирають.

Можна від будинку намалювати паркан зі штакетника, через який проглядається трава. Отриманий малюнок можна залишити у такому вигляді, а можна прикрасити.

Фарби в осінньому пейзажі

Ранньої осені дерева та чагарники змінюють колір, у лісі, парку стає красиво. І малювати таку картину можна одразу фарбами.

У запропонованому варіанті використовується проста техніка малювання:

  1. Блакитною фарбою позначається лінія горизонту, вона не повинна бути прямою.
  2. Небо зафарбовується блакитним кольором: зверху темніше, ближче до горизонту світліше. Світлий відтінок виходить шляхом змішування білого та синього. Штрихи пензликом роблять в один бік.
  3. Водою зафарбовується в дзеркальному відображенні небосхилу. Внизу темніший відтінок, ніж у горизонтальній лінії.
  4. Хмари.Техніка, як просто намалювати повітряну та прозору фігуру: пензлем середньої величини білою фарбою промальовують короткими мазками хмаринку. Не можна спочатку обводити контур, а потім зафарбовувати його.
  5. Берегова частина малюється від горизонту. Трохи не доходячи до лівого боку листа кисть зупиняється. Інша частина берега йде трохи ліворуч, щоб показати нескінченність горизонту. Спершу фарба береться темно-коричневого тону. Потім у деяких місцях роблять мазки світлим коричневим кольором, а наприкінці – жовтим.
  6. Стовбури дерев промальовуються також темною коричневою фарбою, але пензлик береться тоненький. Берези малюються білим кольором, яким робляться чорні штрихи.
  7. Листя не повинні промальовуватися детально. Потрібно просто крону позначити в три шари: жовтим, помаранчевим та зеленим.
  8. Для правдоподібності можна показати, як відбиваються у воді дерева. Тони вибирають такі самі, як і малювали деревця. Відображення розмите і темне.

Таким чином можна малювати не лише акварельними, а й олійними фарбами.

Фото малюнку пейзажу