Як намалювати єдинорога олівцем поетапно: легкі та швидкі інструкції створення казкового персонажа

Як намалювати єдинорога: покроковий майстер-клас із докладним описом. Інструкція, як намалювати легко та просто

Дивовижні містичні істоти, улюбленці дівчаток – єдинороги. Їхнє зображення – саме по собі казка! Скільки фантазій можна вкласти в малюнок, скількома деталями прикрасити, створюючи образ незвичайний та неповторний.

Може здатися, що це досить складне завдання, але ряд прийомів покаже, як просто намалювати цю фантастичну тварину.

Це може бути олівцевий контурний малюнок або декоративна фантазія, виконана фломастерами, легка та повітряна акварельна композиція або загадковий сюжет, намальований гуашшю.

Основні елементи

Приймаючись за малювання, розгляньте кілька зразків. Зверніть увагу, що зображення єдинорога базується на зображенні коня. Звичайно, їй можна надати більш витончені риси, щоб вона виглядала чарівнішою. Або зробити стилізований малюнок, заснований на образах персонажів найпопулярніших мультфільмів.

Якщо заплановано мальовничий малюнок, потрібно поетапно олівцем побудувати та промалювати фігуру реалістичного коня.

  1. Намітте лініями спину, положення ніг, поворот шиї, нахил голови.
  2. Сформуйте малюнок, використовуючи прості геометричні фігури: коло з прилеглим напівовалом – для голови, усічений трикутник – шия, кола – для грудей та крупа, прямокутник або паралелепіпед – для тулуба тощо.
  3. Накидайте елементи фону: гори або хмари, вигин річки або контур чарівного замку тощо.
  4. Уточніть кінські контури, доповніть образ відповідними елементами: гривою і хвостом, що літає, рогом та іншими.
  5. Промалюйте задні плани та дрібні деталі головного персонажа.

Важливо стежити за дотриманням пропорцій між елементами, адже, наприклад, занадто великий тулуб на занадто тонких ногах зробить єдинорога надто важким або навіть кумедним.












Хочеться відзначити, що, залежно від ідеї, добре можуть виглядати як волохатие ніжки, так і крихкі копитці.

Головне пам’ятати, що намалювати єдинорога поетапно допоможе розуміння конструктивної будови його фігури та знання правил побудови ескізу.

Шия

Розміри та рівень промальовування цього елемента залежить від загальної стилістики малюнка. Чим менш реалістичне зображення, тим коротшим і товщі може бути шия.

  • Вона може бути ледь позначена, бути не довшою за людську. Особливо якщо стилізація тягнеться до області хуманізації.
  • Довга, красиво вигнута шия характерна для романтичних малюнків, які використовують як зразок фігуру реального коня.

Ріг

Проста техніка малювання цього елемента, що перетворює звичайного скакуна на казкового, наділеного магічними силами, на першому етапі передбачає побудову звичайного вузького трикутника.

Перш ніж його намалювати, визначте середину чола, намалюйте там овальну основу, яка допоможе і надалі побудові, і в промальовуванні. Йому можна надати об’єм та конічну форму, зобразивши світлотіньові ефекти шляхом штрихування.

Однією з традиційних вважається спіралеподібна форма. Як гарно намалювати такий ріг.

  1. Взявши за опорний овал основи, намалюйте прилеглі один до одного почергово овали, що поступово зменшуються.
  2. З’єднайте їх увігнутими дугоподібними відрізками, зробивши контур елемента більш плавним.
  3. Потім можна відобразити і світло-тіньові відносини.











Кавайні конячки

Зображення єдинорога в цій стилістиці дуже нагадує мімімішних котиків: велика голова, овальний тулуб, майже відсутня шия, величезні круглі очі з великими відблисками або зірочками в них, котячий рот.

Впоратися з цією роботою, наприклад, малюкові, допоможе покрокова інструкція для дітей. Вона допоможе не помилитися з порядком виконання роботи, повторити та запам’ятати назви простих геометричних фігур, що становлять тіло єдинорога.

До речі, ця стилістика хороша і для малювання єдинорогів в образі чибі-дівчаток: ті ж округлі форми, перебільшені голови, круглі очі-гудзики.


Няшки-мультяшки

Ці малюнки також сподобаються дітям. Особливо, якщо їм подобаються мульт-серіали про єдинороги. Якщо для початку роботи наочного матеріалу недостатньо, скористайтесь рекомендаціями майстер-класу для початківців.

  1. Намалюйте круглу голову.Якщо одноріжок сидить, намалюйте його тулуб у вигляді усіченого трикутника, що щільно прилягає до голови;
  2. Якщо він стоїть, тулуб буде овальним, а якщо танцює – прямокутним.
  3. В кути трикутного тулуба єдинорога, що сидить, впишіть круглі копитці задніх ніг;
  4. Сам трикутник розділіть лінією навпіл і від середини бічних граней проведіть похилі лінії так, щоб усі три відрізки опускалися трохи нижче за основу трикутника.
  5. З’єднайте крайні лінії так, щоб він проходив через нижню точку середнього відрізка. Вийдуть передні ніжки з копитцями.
  6. Короткі ніжки єдинорога, що стоїть, можуть бути щільно притиснуті один до одного, тоді їх потрібно малювати як усічений трикутник, розділений навпіл.
  7. Але вони можуть знаходитися і на відстані один від одного, являючи собою маленькі прямокутники, або бути злегка вигнуті.
  8. Танцюючий єдиноріг, форма і положення ніг може бути будь-яким.
  9. Залишається доповнити малюнок ключовими елементами: намалювати ріг, гриву, хвіст, чубок, очі, щічки, рот.
  10. Оформити такий малюнок можна квіточками, сердечками, хмарами та веселками.















Виконуючи ці кроки за кроком, ви побачите, як легко намалювати єдинорога вашої мрії. Такі малюнки можуть бути основою для святкової вітальної листівки, саморобного стікера або стафажу.

Звичайно, у цьому випадку їх потрібно барвисто оформити та зафіксувати колірний шар, покривши малюнок лаком, обклеївши прозорою плівкою або скотчем.

Такого казкового, забавного, няшного чи кавайного єдинорога можна намалювати як олівцем чи фломастерами, так і фарбами. Вибір матеріалу для оформлення залежатиме від задуму та призначення малюнка.

Але як би він не був оформлений і прикрашений, єдиноріг і тут не втратить своїх чарівних здібностей, і даруватиме радість тому, у чиєму будинку, на чиїй полиці він оселиться.

Фото малюнків єдинорога