Як намалювати листя поетапно своїми руками: проста інструкція малювання осіннього листя для початківців

Як намалювати листя олівцем: вчимося малювати листя горобини, клена, дуба та інших дерев, легкий майстер-клас для дітей

Різноманітні види листя, точніше їх малюнки можуть використовувати у багатьох сферах – картини, принти на тканині, малюнки на кондитерських виробах, у манікюрі тощо.

В основі всіх цих речей лежить навичка простої техніки малювання листя. Якраз про неї і йтиметься у цій статті.

Основа основ

Щоб вийшов шедевр на торті, манікюрі чи полотні, потрібно вчитися поетапно малювати лист, бажано олівцем. Так ви навчитеся передавати найтонші деталі у великому форматі.

Пізніше ці деталі вам легко переноситимуть і в маленькому форматі, і за допомогою фарб.

Щоб точно передати правильну форму аркуша, поспостерігайте за ними в природі або на фото в інтернеті. Так буде легше зрозуміти, які лінії потрібно намалювати.










Після спостереження приступайте до практики.А покрокові інструкції, які наведені нижче, підійдуть навіть для дітей.

ДОВІДКА! У природі все асиметричне, але водночас максимально дзеркальне. Кожна зі сторін листа дзеркаліта протилежна. Якщо скласти листочок навпіл центральною жилкою, то сторони будуть практично ідентичними.

Уроки малювання для початківців

Ці майстер-класи підійдуть для дітей та початківців художників. У кожному їх не більше 10 кроків. В результаті навчання у вас вийдуть реалістичне листя. Ми пропонуємо починати із зафарбованих фарбами форм.

  • Основа – олівець, всередині акварель або гуаш.
  • Змішуйте кольори, як фантазія дозволяє.
  • Якщо листя осіннє, заважайте зелені, жовті, червоні та коричневі відтінки.

Нижче представлено 3 уроки малювання листя:

  • Клена;
  • Дуба;
  • Монстери.

















Клен

У цьому майстер-класі лише 6 кроків. У ньому ви поетапно намалюєте найпоширеніші на осінніх малюнках листя клена.

  1. Намалюйте дугу. Поруч ще одну, плавно сполучаючи її з першою ближче до верху. Це буде основна жилка, яка переходить у держак. Наразі вона схожа на вигнуту голку.
  2. Візуально поділіть жилу на 4 частини. Відступіть 1 частину від основи та намалюйте 2 дуги, що дивляться в сторони від центру.
  3. Те, що залишилося внизу – черешок. Самі дуги мають бути трохи більшими за держак.
  4. Не відступаючи від початку перших дуг, проведіть рівні лінії. Вони повинні візуально розділити кут між першими дужками та центральною жилкою.
  5. Довжина їх на 1,5-2 см менша від основної жилки.

УВАГА! Коли у статті йдеться “рівна лінія” мається на увазі “майже рівна лінія”. Не треба виводити все під лінійку. У рослин немає ідеально рівних гілок, дерев та жилок.

  1. На кінці кожної жилки намалюйте щось подібне до стрілки. Чим довша жила, тим ширша стрілка. Кожна з 5 основних ліній має мати «дах».
  2. Ці лінії не є основними, малюйте їх злегка торкаючись олівцем паперу.
  3. На місці кожного «даху» малюйте зубчики кленового листа. Вони нагадують полум’я вогню – мають центральні довгі «мови» та з боків трохи нижче.
  4. Нижні, найкоротші дуги – це контури листа. Вони майже рівні, як один великий зубчик.
  5. З’єднайте готові 5 сегментів аркуша із зубчиками, круто закругленими лініями. Як би половиною овалу.
  6. Тепер усередині листа утворилося 3 великі жилки – розгалужте їх. Зітріть основні лінії, а на їхньому місці намалюйте вигнуті.
  7. Малюйте маленькі жилки, що відходять від основних убік. А від маленьких ще менше.
  8. Кленовий лист готовий. Тепер його можна зафарбувати фарбами.















Дуб

Дубовий лист ще простіше. Намалювати листя дуба легко, тому що навіть гумка не потрібна. Лінії, що задають, просто переходять у готовий лист.

Почнемо:

  1. Намалюйте основну жилку, що знизу переходить до живця. Вона схожа на зігнуту голку.
  2. Відступіть відстань знизу дуги, щоб залишилася його товста частина – черешок. Розділіть основну жилку на 3-4 частини. Причому перша трохи більше за інших. Намалюйте по 3-4 лінії, що дивляться нагору з кожного боку.
  3. На кінцях кожної жилки зробіть овальні дахи. На закінчення центральної жилки найширший овал, і відстань від ліній у 2-3 рази більша за бічні.

ДОВІДКА! Важливо не закривати жилки овальними дахами впритул. Залиште невелику відстань між ними. Подивіться, на живому аркуші жилки лежать на площі аркуша, але не впираються в його контур.

  1. З’єднайте всі жилки напівзігнутими лініями, які проходять через кожен дах. Зафарбуйте та готове. У дубового листа дрібні жилки не виявлені.

Монстера

Монстера – це тропічна ліана, її листя досягає 45 см завдовжки. Такий листок тільки на перший погляд важко зобразити. Але ви здивуєтеся, як просто його намалювати, дотримуючись покрокової інструкції.

Виглядає він незвичайно, особливо підходить до літніх тематиків.

  1. Почнемо з основи – вона схожа на серце, тільки трохи витягнута. І вузький край не гострий, а округліший. Розділіть серце центральною прожилкою, злегка зігнувши її, мов хвилею.

ВАЖЛИВО! Малюйте основу злегка торкаючись олівцем паперу, тому що далі потрібно намалювати гарні виїмки. Після цього контур серця доведеться стерти.

  1. Тепер сформуйте виїмки глибокими овальними лініями. У природі вони бувають різної товщини з різною кількістю. Форма листа зараз нагадує перо із товстими борідками.
  2. Оскільки краса цього листя видно в кожній деталі, намалюйте прожилки подвійними лініями олівця. Між ними – кілька овальних дірочок.
  3. Зафарбуйте лист насиченим зеленим кольором і готове! Не забудьте залишити дірочки порожніми.

Фото малюнків листя