Теплиця своїми руками: найкращі проекти та креслення зі схемами для початківців. Фото інструкція, як зробити з полікарбонату та труби

Теплиця своїми руками: покроковий майстер-клас для початківців. Фото огляд ідей, схем, креслень та найкращих проектів теплиць

Несприятливі кліматичні умови та короткий дачний сезон підштовхує садівників до створення теплиці своїми руками. Посадивши розсаду або насіння в парнику можна досягти раннього та рясного врожаю завдяки збільшеному вегетаційному періоду.

Якщо зробити будову з підтриманням постійної температури, то можна сільським господарством займатися цілий рік, і не зважати, що відбувається за межами теплиці. Розгляньмо, як зробити парник своїми руками.

Види теплиць

Для будівництва будь-якого об’єкта необхідно провести планування та вибрати конструкцію, за якою буде зведено будівництво.

Теплиці мають різні форми і бувають:

  • Напівкруглі або арочні;
  • З загостреною аркою вгорі;
  • Класичний з двосхилим дахом;
  • З нахиленими стінами;
  • З вертикальними стінами та односхилим дахом;
  • Ті, що не мають стін, а дах починається від основи;
  • Земляні з дахом, що виступає над грунтом;
  • У вигляді купола, зробленого з обшивальних трикутників;
  • Прибудовані до стіни будинки.

















Будівництво парника

Теплиці своїми руками з підручних матеріалів зробити не складно, але необхідно прикласти все своє вміння і витратити час. Розглянемо будівництво одного з видів теплиць, на який піде трохи матеріалу та зусиль.

Але для початківців виробників парників — це буде відмінний варіант спробувати свої сили у будівництві та виростити врожай.




















Матеріал для створення каркасу теплиці

Щоб будівництво було міцним і не хиталося від вітру, необхідно створити міцний каркас.

Він робиться з:

  • Деревини;
  • Металу;
  • Полівінілхлориду.

Брус з деревини, який використовується для будівництва, повинен бути прямокутним або квадратним перетином. Працювати з деревиною можна за допомогою звичайних інструментів, що бувають у володіннях кожного господаря дачної ділянки.

Якщо використовувати підпірки, розпірки та ухили в будівництві парника, це можна зробити дуже просто, а каркас вийде міцним і довговічним.

Важливо! Деревина може покриватися пліснявою та гнити. Для того, щоб уникнути цього краще брати брус із модрини, а якщо немає такої можливості, то обробити дерево антисептиком у два шари. Так можна уникнути проблем із дерев’яним брусом під час користування теплицею, де зазвичай буває сиро.














При виборі деревини для каркасу необхідно звернути увагу:

  1. На вологість. Вона має бути сухою.
  2. На сучки. Їх не повинно бути багато.
  3. На волокна. Вони мають бути без дефектів.
  4. На цвіль. Її не повинно бути взагалі.
  5. На розміри та прямоту ліній. Правильно буде будувати каркас із потрібного розміру та рівного бруса.

Є умільці, які гнуть брус, щоб отримати арку. Але це не кожна людина може зробити вірно. Тому деревина використовується для будівництва парників із класичною формою.

Використовуючи профіль з металу, можна отримати міцний і довговічний каркас. Профіль може бути як із сталі, так і з алюмінію. Але його потрібно обробити фарбою, щоб він не зазнавав корозії. З’єднуються профілі між собою звичайним способом за допомогою зварювання або шурупів. Труби повинні мати перетин щонайменше 20 мм.

Деякі майстри використовують куточки для монтажу каркасу. Але вони не мають такої міцності як труби.І якщо зима видасться сніговою, то теплиця може не витримати маси снігу та впасти.












Якщо для каркасу використовується полівінілхлоридні труби, то вони зручні під час виконання робіт.

  • Вони гнуться в будь-який бік.
  • Дешево коштують.
  • Зручні під час перевезення.

Але такий матеріал можна використовувати, коли будується парник своїми руками, який використовуватиметься влітку, а також займе невелику площу.

Як обшити теплицю

Коли побудований міцний каркас, можна приступати до його обшивки. Вона має бути прозорою, щоб сонячні промені та денне світло безперешкодно проникали в теплицю.

Обшивку роблять із:

  • Скло;
  • Плівки;
  • Полікарбонату.

Скло вважається основним матеріалом, який використовується для зведення теплиць. Воно добре пропускає світло і довговічно. Швидше каркас зіпсується, аніж скляне покриття.

Але скло тендітне і може розбитися від необережної бавовни дверима або протягом.Тоді купа осколків забезпечена, а це не допустимо, адже вони можуть потрапити в ґрунт, у якому постійно риється садівник.

Тому навіть якщо прибрати все розбите скло, як здасться на перший погляд, все одно є ймовірність того, що деякі гострі крихти залишаться у ґрунті.

З розвитком технологічного процесу скло почало витіснятися полімерними матеріалами, що мають прозорість.

До такого виду відноситься плівка з поліетилену. Вона коштує дешево, але її можна використати один сезон. Другий сезон вона рідко витримує і її доведеться замінити, якщо вона стала непридатною. Вітер та кліматичні умови роблять свою справу, і вона рветься.

Важливо! Якщо є можливість придбати плівку з армуванням, це стане чудовим варіантом для покриття теплиці. Вона міцніша і легко витримує погані погодні умови. Її можна використовувати не один рік завдяки армуванню.

Для обшивки використовується полікарбонат, що складається із сот. Він недорого коштує, але витримує ударне навантаження краще за скло. Навіть якщо він розіб’ється, то в ґрунт не полетять уламки, які потім важко витягати з нього.

З полікарбонатом легко працювати, тому що він гнучкий і легкий. Його можна використовувати у теплицях з арками. Стільники в полікарбонаті забезпечують добре теплоізоляцію. Ця якість у ньому найкраща, якщо розглядати інші матеріали для обшивки.

Але в ньому також є недоліки, а саме:

  • Він може руйнуватися під впливом сонячних променів.
  • Під час монтажу необхідно розрахувати збільшення від розширення при нагріванні.
  • Соті полікарбонату швидко заповнюються пилом та брудом, пліснявою та конденсатом.

Якщо все ж таки використання полікарбонату неминуче, то потрібно вибирати якісний зразок. Необхідно проконсультуватися у продавців і дізнатися, який виробник товару зараз більш затребуваний серед покупців. Не варто гнатися за дешевим аналогом китайського виробництва.

Краще витратити більше грошей, щоб придбати якісний полікарбонат, ніж потім через невеликий термін знову займатися пошуком якісного матеріалу.

Як бачимо теплиця своїми руками з підручних матеріалів – це не дуже трудомісткий процес, і справжній умілець може зробити її за короткий термін. Але вибір матеріалу все одно має бути, і бажано, щоб це був матеріал преміум класу, щоб знову не переробляти будівництво в наступному сезоні і не ставити питання як зробити теплицю своїми руками.

Фото саморобної теплиці