Коптильня своїми руками: майстер-клас виготовлення коптильні гарячого та холодного копчення, фото ідеї зі схемами та кресленнями, розмірами

Коптильня своїми руками: креслення з розмірами, фото найкращих варіантів. Покрокова інструкція, як зібрати правильно

Коптилка своїми руками стає все популярнішим, тому що це дозволяє не тільки отримати дешевий, а й натуральний продукт. Важливо спочатку правильно скласти креслення, а вже потім, дотримуючись його, зібрати своїми руками коптильню.

Така споруда дозволить до того ж обробляти продукти для довшої їхньої безпеки, якщо у вас, наприклад, є домашнє господарство, звідки вдається отримувати багато рибних або м’ясних продуктів.

Особливості процесу

Коптильня своїми руками для гарячого або холодного копчення дозволяє заготовити продукти на запас.

Якщо не хочеться їх заморожувати, процес копчення — відмінний вихід. Але це, швидше, відноситься до раннього часу, коли не було можливості разово заморозити великий обсяг продукції.

  • Технологія процесу полягає в тому, щоб обробити м’ясо чи рибу за допомогою диму. Буває 2 види – гаряче та холодне. Гаряче має проходити за температури понад 50 градусів. Холодне – приблизно 35 градусів. Після холодного копчення заготовки будуть придатними протягом року.
  • Гаряче копчення триває протягом шести-десятої години, а холодне набагато довше. У такий спосіб продукти готуються від 5 днів до кількох діб.Точний час для приготування в коптильні холодного копчення своїми руками можна дізнатися, визначившись із продуктом.
  • Для того, щоб застосувати методику холодного типу, потрібно підготувати перед цим дим. Тому, перш ніж думати, як зробити коптильню своїми руками, потрібно вивчити всі вимоги до її облаштування. Для холодної коптильні потрібно дві камери: одна охолоджуватиме дим, а друга коптитиме.
  • Для диму потрібно підібрати трубу від 8 до 12 метрів. Контролювати температуру чи тягу можна за допомогою вентилятора чи димогенератора.