Мангал своїми руками: покрокова інструкція, як зробити простий і недорогий мангал із цегли, металу (130 фото креслень та схем)

Мангал своїми руками: креслення з розмірами, схеми, фото інструкції, варіанти виготовлення з металу та цегли

У кожного любителя страв на грилі, а також у більшості садівників є свій мангал. Найчастіше це переносні моделі.

У них багато переваг, але, на жаль, вони не можуть похвалитися вишуканим зовнішнім виглядом, а також не підходять для великих свят – вони зазвичай надто маленькі.

Переносні вугільні мангали дешеві, але дуже міцні. Також можна зробити своїми руками розбірний мангал.

Рідше використовувані газові та електричні грилі дозволяють краще контролювати температуру, але негативно впливають на смак та запах їжі. У цьому випадку будівництво мангалу на ділянці може виявитися вдалою альтернативою.

Мангал для приготування їжі

Щоб саморобний мангал виконував своє завдання та був безпечним, необхідне дотримання кількох умов. Найголовніше – вибрати матеріал, який витримує високі температури розпеченого вугілля.

Також варто звернути увагу на різні зовнішні фактори, такі як контакт з вологою, гарячим жиром або засобами для чищення. Тут обов’язково підійде решітка з нержавіючої сталі з високими параметрами міцності.

  • Створюючи мангал своїми руками, також слід подумати про його форму.
  • Він має бути у вигляді чаші з поглибленням для вугілля, достатньо глибоким, щоб не торкатися грат при нагріванні.
  • З іншого боку, верхній діаметр повинен бути меншим за діаметр відповідної решітки.

Можна найняти спеціаліста для оформлення мангалу або пошукати готовий план в Інтернеті, в тому числі і розміри ідеального мангалу. Однак, незалежно від ідеї та обраного матеріалу, при будівництві мангалу варто пам’ятати кілька основних правил.

Садовий гриль можна побудувати з бетонних, силікатних або натуральних кам’яних блоків. Також можна зробити мангал своїми руками із металу.

Якщо вирішено будувати із цегли, то всі місця, які будуть нагріватися, повинні бути виконані із шамотної цегли. Тільки він відрізняється адекватною стійкістю до різких перепадів температур.