Альтанка своїми руками: схеми, креслення з розмірами альтанок із дерева та металу. Майстер-клас з фото та описом, як зробити

Альтанка своїми руками – фото найкращих проектів, схем та креслень. Вчимося, як зробити альтанку з дерева та металу

Дача або заміський будинок у наш час чудова можливість сховатися від суєти сірих буднів, скоротити довгу ізоляцію, або просто вдихнути ковток свіжого повітря. Крім будинку, на ділянці має бути туалет та зона для миття, якщо вони не передбачені в будинку.

Ще одна споруда, яка, безперечно, порадує і вас, і ваших гостей — альтанка. Що може бути краще в пекучу спеку, ніж відпочити в альтанці зі склянкою прохолодного лимонаду або галасливої ​​компанії за круглим столом з ароматним шашликом.

Готові будівлі вражають своєю різноманітністю, від дорогих складно-технічних виробів, до альтанки зробленої своїми руками з непридатних матеріалів.

Зробити шикарне місце відпочинку своїми руками не так просто, як здається з першого погляду, але з грамотною підготовкою та правильним розрахунком все вийде.

Будь-яка альтанка, за рідкісним винятком, складається з трьох головних складових, які можуть бути виготовлені з різних матеріалів та за різною технологією.
















Основні елементи заміської альтанки

  • Фундамент/основи
  • Каркаса
  • Дахи

Господарі своїх ділянок обирають тип споруди на свій смак та бюджет. Також на вигляд споруди впливає місце та будівельні матеріали.

Перед тим, як розпочинати будівництво, необхідно відповісти на такі питання:

  1. Де буде встановлена ​​альтанка? Дослідити ґрунт, перевірити чи є ухил, нерівності, вирішити який фундамент підійде для такого розміру місця відпочинку, чи рослини надалі обвиватимуть каркас альтанки.
  2. Якого розміру та дизайну буде альтанка. Якщо в голові у власників вже є план майбутньої альтанки, то це чудово, якщо ні, сходіть, прогуляєтеся своїм дачним районом – тут гарний дах, там цікавий каркас, так і створіть будову своєї мрії. Ще як варіант малюнки з мережі, адже в Інтернеті можна знайти навіть готове креслення.
  3. Намалювати/накреслити ескіз майбутньої альтанки. Порахувати кількість необхідних матеріалів.Якщо ви не плануєте замовляти проект у спеціалізованій фірмі, а ви збираєтеся будувати альтанку для дачі своїми руками, то такий проект буде зайвою тратою грошей. Візьміть листок у клітинку і намагайтеся грамотно скласти схему, продумуючи кожен сантиметр.

Час витрачений, на складання плану окупиться сторицею, адже це допоможе уникнути помилок у будівництві, а також допоможе розрахувати необхідні матеріали.











Фундамент

Театр починається з вішалки, а будівля з фундаменту. Мiсце для вiдпочинку в саду не виняток, адже правильно підiбраний фундамент запорука стійкості та довговічності будови.

Види фундаменту під альтанку. Плюси та мінуси.

Свайний

Труби, що мають на одному кінці загострення і шнек, а на іншому отвір, в яке вставляється важіль. При самостійному монтажі паль його роль може грати лом або шматок арматури.

Палі загвинчуються строго за рівнем, їхня кількість залежить від розміру майбутньої споруди.

Після того, як всі палі встановлені, їх треба привести до одного рівня (зайве відрізають болгаркою) і приварюють оголовки.

Плюси:

  • Підходить для будь-якого ґрунту
  • Після монтажу можна приступати до подальшого будівництва
  • Щодо недорога вартість, наприклад, для альтанки 3-м на 3-му, достатньо 4-х паль діаметром 80мм і довгою 2-м
  • Монтаж не витратний, впорається 1 особа.

Стрічковий

Дуже рідко використовується такий вид фундаменту в альтанках, зважаючи на легкість споруди, тоді як на ньому будують багатоповерхові та інші будинки.

Мінус:

  • Дорогий вид фундаменту, для капітальних будівель, також потрібна стороння фізична допомога

Стовпчастий

Цей вид фундаменту, являє собою кілька стовпчиків з міцного матеріалу (камінь, цегла, газобетон) укладені відповідно до архітектури будови через підрізні відрізки, ваги матеріалів майбутньої альтанки.

  • Плюс один стовпчик необхідно встановити по центру будівлі. Якщо дах планується з полікарбонату, стійки з труби, стінки з плетеної лози «Дівочого винограду», то цілком підійдуть газобетонні стовпчики, а якщо масивний брус, кроквяний дах та ковані прикраси стінок альтанки, то тут треба щось серйозніше.

Альтанка без фундаменту

Деякі дачники, воліють, не порається з фундаментом, просто підготувавши ґрунт, зміцнивши та вирівнявши його.

  • Роблять обв’язку з бруса або дощок, прикріплюючи опори трохи заглибивши їх у землю, такий короб заповнюють гравієм, камінням з ділянки, будівельним сміттям і роблять стяжку з пісочно-цементної суміші, або відразу починають укладання чорнової підлоги.
  • Перед пристроєм будь-якого виду фундаменту необхідно підготувати місце, вирівняти майданчик, зміцнити ґрунт, якщо він сипкий.
  • Далі вибираємо з 4-х варіантів, як зробити основу для альтанки своїми руками, що підходить вашому саду, бюджету та головне конструкції майбутньої альтанки.

Форма та стіни альтанки

Найчастіше на старих дачах бачимо квадратну альтанку, з лавками по краях та столиком посередині, альтанки для дачі своїми руками робили ще наші діди та батьки.














Зараз у вік цифрової інформації та різноманітності варіантів з готовими схемами та прорахунками матеріалу, можна спорудити оригінальну і дуже недорогу альтанку. Чи буде оригінальність у її формі, матеріалі стінок або, наприклад, ви вирішите зробити купольний оглядовий дах, вирішувати вам.

Зведення стін починається з обв’язування, яке встановлюється на фундамент, брус обробляють від гниття і комах і фарбують, якщо це необхідно. По кутах встановлюються стовпи, які і є опорою для всієї конструкції.

Також обв’язка може бути металевою, всі деталі приварюються до оголовків, заглиблених труб.

Ще один варіант стін альтанки – профнастил або полікарбонат, прикріплені на профільну трубу. Якщо в районі часто дмуть вітри, ставити такі альтанки не рекомендується, мала вага загрожує швидкою поломкою виробу.

Альтанка з дерева, та й ще й зроблена своїми руками виглядає більш затишною, домашньою і комфортною, ніж прозора альтанка з полікарбонату, більше схожа на теплицю.

З іншого боку, якщо власник додасть рослини, прикрасить сучасними різьбленими металевими лозинами, поставить затишні меблі – місце відпочинку «заграє іншими фарбами».

Нерідко чорнова підлога альтанки є фінальним покриттям підлоги, і у разі псування змінюється, або оновлюється. Сучасні матеріали дозволяють підібрати таке покриття, яке не боїться перепадів температур, вологості та навіть вогню.

Дах альтанки

Як зробити дах на альтанку своїми руками, щоб він був легким і довговічним — питання складне. Найчастіше роблять кроквяну систему, а на неї двосхилий дах, покриття вибирають виходячи з бюджету. Але можуть бути й інші варіанти, наприклад, полікарбонат.

  • Дах можна збирати, окремо, а потім прикручувати до каркаса, або ж безпосередньо на каркасі робиться кроквяна система.
  • Також можна поєднати дерев’яний каркас і основу, а дах зварити з труб.
  • Покриття даху може бути різне – професійні листи, черепиця, руберойд і т.д.



















Вибір матеріалів на будь-який етап будівництва альтанки настільки великий, що простому дачнику складно розібратися, а фото альтанок своїми руками рясніють красивими формами, крученими деталями або навпаки навмисне простими лініями.

Радимо скласти докладний план будівництва і не приступати до роботи, поки закупівля матеріалів та промальовування ескізу не буде готова.

Фото саморобної альтанки