Як зробити свічник своїми руками: 140 фото ідеї та красивих варіантів, покроковий майстер-клас для початківців

Як зробити свічник своїми руками — найкращі ідеї щодо створення свічника з підручних матеріалів (140 фото)

Свічник – відмінний предмет будь-якого інтер’єру, оригінальний сувенір, гарний подарунок близькій людині. Крім того, при раптовому відключенні електроенергії яскрава свічка може допомогти знайти та усунути проблему, висвітлити шлях до іншої частини будинку.

У більшості магазинів покупцям запропонують величезний асортимент готових моделей, виконаних з металу, загартованого скла, дерева.

Однак багато цікавих моделей свічників можна зробити своїми руками, використовуючи найнезвичайніші підручні матеріали.

Вимоги до саморобного свічника

Будь-який виріб, який призначений для використання свічок, що горять, повинен відповідати ряду вимог безпеки:

  • Вогнестійкість. Метал, камінь та скло належним чином відповідають даному параметру. Дерев’яні поверхні спочатку повинні пройти просочення не тільки вологостійким складом, а й антипірином.
  • Міцність. Для стійкості свічки, що горить, часто використовують морську або річкову гальку, керамзит, важкі крупи і матеріали. Посуд або ємність, що використовується для виготовлення свічника, повинні бути здатні витримувати це навантаження і вагу.
  • Стійкість на поверхні столу, камінної полиці, підвіконня.Якщо матеріал не має рівної нижньої планки, краще додатково обладнати свічник максимально стійким дном.
  • Відсутність дрібних тріщин, зазорів, сколів, які можуть травмувати власника цієї вироби.
  • Особливі вимоги пред’являються до складу декоруючих покриттів. Для розпису скла, дерева або каменю часто використовуються вітражні або акрилові фарби, які при нагріванні не виділяють токсичної пари.

Немаловажне значення має естетичний зовнішній вигляд. Свічник краще виконувати відповідно до загального стилю інтер’єру.