Як зробити свічник своїми руками — найкращі ідеї щодо створення свічника з підручних матеріалів (140 фото)
Свічник – відмінний предмет будь-якого інтер’єру, оригінальний сувенір, гарний подарунок близькій людині. Крім того, при раптовому відключенні електроенергії яскрава свічка може допомогти знайти та усунути проблему, висвітлити шлях до іншої частини будинку.
У більшості магазинів покупцям запропонують величезний асортимент готових моделей, виконаних з металу, загартованого скла, дерева.
Однак багато цікавих моделей свічників можна зробити своїми руками, використовуючи найнезвичайніші підручні матеріали.
Вимоги до саморобного свічника
Будь-який виріб, який призначений для використання свічок, що горять, повинен відповідати ряду вимог безпеки:
- Вогнестійкість. Метал, камінь та скло належним чином відповідають даному параметру. Дерев’яні поверхні спочатку повинні пройти просочення не тільки вологостійким складом, а й антипірином.
- Міцність. Для стійкості свічки, що горить, часто використовують морську або річкову гальку, керамзит, важкі крупи і матеріали. Посуд або ємність, що використовується для виготовлення свічника, повинні бути здатні витримувати це навантаження і вагу.
- Стійкість на поверхні столу, камінної полиці, підвіконня.Якщо матеріал не має рівної нижньої планки, краще додатково обладнати свічник максимально стійким дном.
- Відсутність дрібних тріщин, зазорів, сколів, які можуть травмувати власника цієї вироби.
- Особливі вимоги пред’являються до складу декоруючих покриттів. Для розпису скла, дерева або каменю часто використовуються вітражні або акрилові фарби, які при нагріванні не виділяють токсичної пари.
Немаловажне значення має естетичний зовнішній вигляд. Свічник краще виконувати відповідно до загального стилю інтер’єру.
Свічник із дерев’яних спилів
Дерево було і залишається найпопулярнішим і практичним матеріалом для виготовлення різних виробів. Деревина має достатню міцність, відрізняється безпекою в експлуатації.
Для самостійної творчої роботи краще вибрати спилки берези чи дуба, але варто відмовитись від хвойних порід дерев. Для роботи знадобиться долото, гострий ніж, металеве огранювання для утримання свічки, антипірин.
Інструкція, як зробити свічник своїми руками:
- Вибраний спил слід уважно оглянути на наявність ходів шкідників, тріщин, ознак гниття.
- Нижню поверхню дерев’яного спила необхідно обрізати до отримання ідеально рівної основи.
- На верхньому краї за допомогою долота видовбують роз’єм під майбутню свічку.
- Свічник з дерева робимо обов’язково з дотриманням заходів безпеки, для чого всі поверхні просочуємо антипірином та вологостійким складом.
Свічку (можна взяти ароматичну) встановлюють у металеве огранювання, і міцно фіксують у готовому свічнику. Подібна модель оригінально прикрасить інтер’єр вітальні на дачі, літньої тераси у приватному будинку.
Свічка в келиху
Скляний посуд, наприклад, один бокал з набору, що залишився, може використовуватися для виготовлення оригінального виробу. Крім стильного блиску та цікавої форми, скло має стійкість до вогню.
Для творчої роботи знадобиться:
- Вітражна або акрилова фарба,
- Прозорий лак,
- Пензлі та шаблони,
- Будь-який наповнювач та свічка.
Майстер-клас з виготовлення новорічного свічника:
- Бокал слід оглянути на предмет тріщин або сколів.
- Стінки, особливо зовнішні, ретельно вимити і знежирити за допомогою спирту.
- Свічники з келихів можуть мати найрізноманітніший дизайн, але особливим блиском відрізняється новорічний декор.
- На поверхню скляного посуду укладають вибраний шаблон, найчастіше виконаний з картону або ПВХ плівки.
- Слід дуже щільно притискати макет до скла, щоб фарба не просочилася під картон.
- Фарбу наливають в окрему ємність, і акуратно губкою наносять мазки. За бажання можна скористатися пензликом, але в цьому випадку вийде зовсім інший ефект.
Як тільки фарба трохи обсохне, слід видалити шаблон, намагаючись не розмазати краї отриманого малюнка.
Ще вологу фарбу наносять розсип блискіток, а потім покривають келих 2-3 шарами акрилового лаку.
Завершують роботу засипанням наповнювача всередину келиха, встановленням свічки.
Підвісні свічники
У період свят прийнято красиво прикрашати свої будинки. Один з популярних способів полягає у виготовленні мініатюрних світильників з банок.
В роботі можна використовувати скляні банки різного об’єму та розмірів, а також різноманітні склади, що декорують.
Інструкція, як зробити свічник із банки самостійно:
- Банку необхідно обмити та знежирити за допомогою етилового спирту.
- На поверхню наносять фарбу за допомогою губки, що дозволяє отримати стильний малюнок або цікаву різнокольорову фреску.
- Всередині банки вкладають трохи наповнювача.
- Саму свічку встановлюють у металеве огранювання і розміщують усередині скляної ємності.
Майстру залишається лише підвісити мініатюрні свічники на стіну, доповнюючи святковий декор. Більшість інструкцій, як зробити свічник у домашніх умовах, сьогодні доступні для ознайомлення.
Свічники із пластичних матеріалів
Маючи належні художні навички, можна створити для будинку справжню колекцію оригінальних свічників. Для роботи можна використовувати полімерну глину, гіпсовий розчин, епоксидну смолу. Вибір майстра залежить від його умінь та досвіду ліплення.
Всі представлені матеріали відрізняються гарною пластичністю в процесі роботи, достатньою міцністю під час експлуатації, стійкістю до високих температур.
Найоригінальніші ідеї та задуми свічників, виконаних у домашніх умовах:
- Новорічний свічник, виконаний своїми руками із полімерної глини у формі об’ємної пірамідки. Пірамідка з багатьма перфораціями символізує святкову ялинку.
- Стильні черепашки-свічники, створені з епоксидної смоли. До смоли можна додавати різні пігментні барвники або предмети декору.
- Неймовірно красиві квіти-свічники, виконані з гіпсу. Такі вироби зовсім не бояться вологи і можуть використовуватися для прикраси літньої тераси або альтанки відкритого типу.
На фото свічників, зроблених своїми руками, можна побачити стильну плавність ліній, яскраву гру фарб.
Для більшості творчих проектів достатньо лише вміло поводитися з інструментами, або мати досвід поводження з пластичними матеріалами.
Фото виробу свічника