Шпаківня своїми руками: креслення, схеми, розміри, оригінальні ідеї. Інструкція, як правильно зробити шпаківню для птахів (120 фото)

Шпаківня своїми руками – оригінальні ідеї з фото. Вчимося робити шпаківню для птахів з дерева та підручних матеріалів

Шпаківня є невід’ємним атрибутом будь-якого міського двору, парку, приватного будинку. Невеликі будиночки будують із різних матеріалів, орієнтуючись на рекомендовані розміри та схеми.

При цьому майстри не забувають про захист годівниці від хижих птахів та дрібних тварин. Для хлопчиків молодшого шкільного та підліткового віку будівництво подібної конструкції є обов’язковим шкільним проектом, який допомагає розвивати навички поводження з інструментами, матеріалами.

З чого можна зробити шпаківню

На сьогоднішній день існує велика кількість оригінальних ідей шпаківень для виготовлення своїми руками:

  • З дерев’яного бруса, дощок, рейок. Іноді як видатковий матеріал вибирають старі дерев’яні піддони, які також є чудовою основою для будівельних робіт. Деревина є найбільш оптимальним і безпечним матеріалом для виготовлення пташиних будиночків, адже липа, осика, дуб не виділяють жодних токсичних або їдких смол (на відміну від хвойних порід). Важливо також при роботі з матеріалом не використовувати токсичні декоруючі суміші, щоб дотримуватися рекомендованих правил безпеки.
  • Листи фанери, ДСП, МДФ є прекрасною альтернативою цільній деревині.Дані матеріали мають відмінну міцність, є безпечними для людини і птахів, добре піддаються обробці та подальшому складання конструкції.
  • Шпаківні для деяких видів птахів можна зробити своїми руками з пляшки. По нижньому контурі обраної ємності вирізують два вікна, через які надходитиме корм для птахів. Майстру залишається лише прикріпити конструкцію до дерева або міцної гілки.
  • Оригінальні шпаківні для птахів можна побудувати зі старого металевого посуду (наприклад, блюдо, плоский піднос). Для подібних матеріалів додатково будують будиночок, який захищатиме корм від хижих птахів та гризунів, а також обладнують конструкцію підвісними кріпленнями.
  • Найпростіші варіанти саморобних шпаківень будують із картонної коробки. Для виготовлення оригінального будиночка зовсім не потрібні особливі навички та набір інструментів. Проте, прослужить подібна конструкція зовсім недовго, адже картон схильний до дії вологи та інших атмосферних опадів. Як видно, цікаві шпаківні можна зробити із найпростіших підручних матеріалів.