Ліплення з полімерної глини: покроковий майстер-клас із навчанням ліплення для початківців, фото ідеї та оригінальні задумки

Ліплення з полімерної глини своїми руками: технологія виготовлення виробів у домашніх умовах (майстер-клас + фото)

Творчі ідеї, створені власними руками, можна реалізувати за допомогою різноманітної техніки та різноманітності матеріалів. Сьогодні мова піде про досить нову сировину для рукоділля – полімерну глину


.

Унікальність даного матеріалу привела його до успіху та популярності серед любителів створювати гарні вироби ручної роботи з глини за допомогою інноваційної сировини.



Характеристика матеріалу

Основною полімерною глини є полівінілхлорид з додаванням рідких пластифікаторів. Різні пігменти додають до складу матеріалу для отримання кольорової сировини.

Невелика кількість таких речовин, як каолін, біла порцеляна додається в тому випадку, коли необхідно отримати прозорість, а слюда – для отримання ефекту металевого перламутрового блиску.



За пластичністю дана матерія аналогічна зі звичайним пластиліном, проте полімерна глина після застигання набуває значної твердості. Тому часто можна чути іншу назву цієї глини – пластику або термопластику.

Рекомендації! Фахівці радять при роботі з даним матеріалом використовувати у малій кількості звичайну воду, щоб розм’якшити його. Тут дуже важливо не перестаратися з додаванням вологи.

Сьогодні у продажу є специфічні засоби, за допомогою яких розм’якшити полімерну глину не скласти ніякої праці. Тому й затверділі глиняні шматочки зможуть стати в нагоді в подальших роботах.

Види глини

Пластику можна розділити на види за способами її затвердіння.

Існує два види:

  1. Само твердне глина застигає без будь-якої додаткової допомоги, перебуваючи на повітрі протягом деякого часу. Така глина повинна обов’язково зберігатися в герметично закритій упаковці, не даючи можливості контактувати з повітрям.

Сама твердне глина має кілька різновидів:

  • Важкий матеріал;
  • Легка пластика;
  • Білий холодний фосфор, що відрізняється від аналогів пластичністю високого ступеня;
  • Само полімерна глина, що твердне, в рідкому стані.



Як і будь-який інший матеріал, дана пластика має як плюси, так і мінуси.

До переваг можна віднести:

  • Виріб такий ліплення може тривати досить довгий час, що дозволяє ретельно опрацьовувати дрібні деталі та елементи в композиції;
  • Можна прискорити процес затвердіння печі при t 70°С протягом декількох годин;
  • Працювати легко на відкритому повітрі;
  • Матеріал практично не забруднюється;
  • Легкість реставрації;
  • Підлягає фарбуванню будь-якими фарбами.



Поряд з позитивними характеристиками, полімерна глина, що само твердне, містить і негативні якості:

  • Після остаточного засихання виріб потребує додаткової обробки;
  • Достатньо дрібні деталі відрізняються крихкістю;
  • У природному стані глина сохне досить довго (може тривати до кількох днів);
  • Складність при ліпленні компонентів менше одного сантиметра.

  1. Запікана термопластика. Слід звернути увагу, що процес запікання відбувається тільки в духовці при температурі понад 100°С. Продукт виходить досить міцним, з ідеальною рівною поверхнею. Не слід використовувати мікрохвильову піч – хорошого результату не вийде. Виріб може вийти або недопеченим, або здутися.



Готову продукцію легко пофарбувати в потрібний колір, при цьому фарба відрізняється стійкістю та збереженням соковитості всієї палітри кольорів. З цього матеріалу легко ліпити складні та дрібні елементи.

Властивість затвердіння не дозволяє коригувати, а тим більше реставрувати готовий продукт. Працювати з пластикою, що запікається, слід на поверхні з найменшою кількістю порошок, оскільки на запікану глину набагато легше осідає легкий пил.

Що знадобиться для роботи

Приступаючи до творчого процесу, потрібно підготувати комплект відповідних компонентів:

  1. Різних марок і кольорів полімерна глина. Сьогодні придбати такі набори абсолютно не складно.
  2. Робоча поверхня. Підійде скляна площина або підкладка з кахлю.
  3. Для початківців рукоділниць бажано придбати силіконову «дощечку», яка стане помічником при ліпленні однакових за розміром та формами фігур.
  4. Жаростійка підкладка стане в нагоді і при запіканні готового виробу.
  5. Набір канцелярських ножів. Такі інструменти просто необхідні для роботи з таким матеріалом, як полімерна глина.
  6. Гучність лез, а також їх товщина безпосередньо впливає на результат виробу.
  7. Комплект стеків, зубочистки спростять роботу.
  8. Різні пристрої для розкочування термопластики, якщо немає акрилової качалки або паста-машини.
  9. Шприц із насадками (аналогічний кондитерському пристосуванню).
  10. Текстурні листи, силіконові молди, штампи.






Такого набору інструментів для ліплення полімерною глиною буде цілком достатньо, щоб спробувати свої сили у цьому виді рукоділля.

Лепити з глини дуже цікаво. Але треба пам’ятати про те, що цей процес відрізняється трудомісткістю та деякою складністю. Потрібна повна концентрація уваги, усидливість, а також потрібно чимало терпіння, щоб досягти хороших результатів.



Згодом прийдуть майстерність та достатній досвід. Не варто братися одразу за складні роботи, краще почати ліпити найлегші речі. У процесі їх виготовлення легше зрозуміти сам принцип створення певного виробу з даного матеріалу.

Оскільки навчитися ліпити цим прекрасним матеріалом – полімерною глиною можна тільки, пройшовши шлях від легкого до складного, варто вивчити всі етапи творчості. Фахівці радять для початківців використовувати на початку творчого процесу прості шаблони різних нескладних фігурок.






Це надасть більшої впевненості надалі. Найкраще починати з виготовлення намистин тим, хто вперше взяв у руки глину. Початківцям варто звернути увагу на техніку «акварель».

Як виліпити намистини:

  • Скачати одного розміру кульки;
  • Обліпити маленькими шматочками глини різних кольорів;
  • Знову все скачати в єдину кулю;
  • Зубочисткою зробити отвір у середині бусинок;
  • Запекти.

Окрім техніки «акварель», є й інші способи виготовлення прекрасних виробів з глини:

  • Філігрань;
  • Мозаїка;
  • Калейдоскоп;
  • Мокуме-гані;
  • Соляна техніка;
  • Об’ємне малювання.






Опанувати всі види техніки цілком можливо, якщо зайнятися ліпленням більш досконало. Відвідавши майстерні художників, спостерігаючи за їх роботою, взявши на озброєння безліч ідей, а також скориставшись інструкціями для ліплення з глини, можна досягти найвищих результатів.

А для початку – можна виліпити гарну квітку

Поетапне виконання:

  1. Підготувати шматочки глини: зелений колір використовувати для листків, жовтий – для серединки квітки, для пелюсток підійде будь-який колір (на розсуд творця).
  2. Починати роботу потрібно з ретельно розігрітою та розм’якшеною в руках глиною, щоб вийшло приємне на дотик, еластичне і водночас щільне маса без повітряних бульбашок на її поверхні.
  3. Зробити листочок зі скрученого і згорнутого у формі сльози шматочка глини, злегка приплюснути.
  4. На листку зубочисткою намалювати прожилки.
  5. Скачати кульки невеликого розміру з глини вибраного кольору. Придавити, отримавши круглі коржики – пелюстки.
  6. З глини жовтого кольору зробити серединку – скачати і приплюснути маленьку кульку.
  7. Всі заготовки сформувати за допомогою леза канцелярського ножа у гарну квітку. Можна зробити квітку з одним рядом пелюсток, а можна виліпити об’ємну квітку. Додати листочки.
  8. З’єднати всі елементи та запекти готовий виріб у духовці. Дати продукту повністю охолонути, не виймаючи з духовки.
  9. Квітка злегка відшліфувати наждачним папером і покрити безбарвним лаком.






Перший шедевр готовий.

Будь-який початківець рукоділниці бажано відвідувати майстер-класи з ліплення полімерною глиною своїми руками для вдосконалення навичок, а також набуття хорошого досвіду.

Варто згадати прекрасні слова М. Гоголя про зайняття творчістю. Він говорив: «Чи є вища з насолод, як насолоду творити». І в цьому допоможуть дивовижні фото ліпнини майстрів із полімерної глини.

Фото виробів із полімерної глини