Ліплення з полімерної глини: покроковий майстер-клас із навчанням ліплення для початківців, фото ідеї та оригінальні задумки

Ліплення з полімерної глини своїми руками: технологія виготовлення виробів у домашніх умовах (майстер-клас + фото)

Творчі ідеї, створені власними руками, можна реалізувати за допомогою різноманітної техніки та різноманітності матеріалів. Сьогодні мова піде про досить нову сировину для рукоділля – полімерну глину


.

Унікальність даного матеріалу привела його до успіху та популярності серед любителів створювати гарні вироби ручної роботи з глини за допомогою інноваційної сировини.



Характеристика матеріалу

Основною полімерною глини є полівінілхлорид з додаванням рідких пластифікаторів. Різні пігменти додають до складу матеріалу для отримання кольорової сировини.

Невелика кількість таких речовин, як каолін, біла порцеляна додається в тому випадку, коли необхідно отримати прозорість, а слюда – для отримання ефекту металевого перламутрового блиску.



За пластичністю дана матерія аналогічна зі звичайним пластиліном, проте полімерна глина після застигання набуває значної твердості. Тому часто можна чути іншу назву цієї глини – пластику або термопластику.

Рекомендації! Фахівці радять при роботі з даним матеріалом використовувати у малій кількості звичайну воду, щоб розм’якшити його. Тут дуже важливо не перестаратися з додаванням вологи.

Сьогодні у продажу є специфічні засоби, за допомогою яких розм’якшити полімерну глину не скласти ніякої праці. Тому й затверділі глиняні шматочки зможуть стати в нагоді в подальших роботах.