Як вязати реглан спицями та гачком: покроковий майстер-клас для початківців з фото. Вчимося вязати від горловини зверху донизу

Як в’язати реглана: вчимося в’язати спицями зверху вниз. Фото красивих схем та візерунків, майстер-клас для початківців

Якась витонченість одягу надає безшовний рукав. Специфічний крій рукава, коли він одночасно є частиною плеча, називається реглан. Реглан робить будь-який виріб якимось особливо цікавим.

Відсутність швів дає більше свободи рухів, полегшує візуально. Тому при виборі одягу таким моделям віддають перевагу, причому як дівчатка, так і хлопчики.

Чому реглан – добре

Техніка в’язання реглана спицями відносно проста, за що її дуже люблять майстрині.

  • Не потрібно робити викрійки виробу перед початком роботи і збирати його частинами в кінці, приміряти можна на будь-якому етапі, немає зайвих виточок, та й додаються/зменшуються петлі скрізь одночасно, а значить, і помилитися, загалом, ніде .
  • Проте безліч незручностей викликає необхідність точного підрахунку кількості петель.
  • Крім того, деякі не люблять цільнокроєні вироби, оскільки змушені працювати з великою кількістю петель одразу. Але швидкість в’язки та можливість модифікувати вже готове все ж таки переважують ці недоліки.




Але, як не крути, підраховувати кількість петель треба.Саме з цього розпочинається робочий процес.

А ще необхідно знімати мірки:

  • Обхват шиї,
  • Довжина лінії реглану,
  • Довжина рукава та виробу (від пахви).








Петальна проба

Щоб правильно розрахувати петельну пробу при в’язанні будь-якого виробу, необхідно визначити щільність петель на квадратний сантиметр полотна.

  1. Для цього попередньо в’яжеться зразок розміром 20х20см і за допомогою звичайної лінійки обчислюється ця кількість.
  2. Після визначення щільності петель зразка (імовірно, вона становить 2 петлі на 1 см), обчислюється загальна кількість петель для горловини шляхом множення цього значення на обхват шиї (для прикладу він буде 30см): 2 п/см х 30 см = 60 петель.
  3. Коли в’яжеться светр, цю кількість рекомендується трохи збільшити, оскільки якщо цього не зробити, згодом голова може просто не пройти через горловину.
  4. У цьому випадку мінімум на 6 (всього для старту виходить 66 петель).

Розрахунок петель

Коли кількість петельок порахована, їх потрібно правильно розподілити на спицях.

Робиться це так:

  1. Загальна кількість ділиться на 3 (1 частина – це перед, 2-а – спинка і ще 1 частина піде на 2 рукави): 66/3=22 петлі (залишок, який утворюється при розподілі, плюсується до петлів полички);
  2. На лінію реглану виділяють 4 петлі, по 1 петлі на кожну лінію (іноді роблять по 2), віднімають їх з петель, призначених для рукавів: 22-4=18;
  3. Таким чином, на кожен рукав виходить: 18/2=9 петель (якщо при розподілі є залишок, його також додають до петель передньої частини).

Основні розрахунки зроблено, тепер схематично розподіл петель виглядає так:

  • 22 петлі переда
  • 4 петлі лінії реглану (по 1-й на кожен реглан)
  • 18 петель для рукавів (по 9 на кожний рукав)
  • 22 петлі спинки.


Способи в’язання реглану

Існує 2 основних способи в’язання реглану спицями:

  • В’язання реглану зверху вниз
  • В’язання реглану знизу вгору.

У кожного методу свої переваги і вибираються вони за принципом “кому як більше подобається”.

Однак при використанні способу “зверху” є можливість надалі до низу виробу та до рукавів підв’язувати додаткові ряди.

Це має велике значення при в’язанні дитячого одягу з рукавом-регланом: таким ось нехитрим чином можна продовжити термін служби улюбленого светри підростаючому малюкові.

В’язання реглану зверху

Виконавши всі необхідні розрахунки, приступають до набору петель.




















Для того, щоб виріз горловини переда вийшов нижче за горловину на спинці, петлі набирають за наступною схемою:

  1. 1 петля переда + 1 лінії реглану + 9 петель правого рукава + 1 лінії реглану + 22 петлі спинки + 1 лінії реглану + 9 петель лівого рукава + 1 лінії реглану + 1 петля переда. Інші петлі для переду добирають по ходу в’язання.
  2. Далі пров’язують горловину до того моменту, поки не додадуть петлі для передньої частини (у даному прикладі це 20 петель). Додають їх на початку та в кінці кожного другого ряду.
  3. Закінчивши з областю горловини, в’язання виробу триває або по колу, або звичайними рядами вперед-назад (якщо в’яжуть кофту-реглан), накидаючи по одній петлі біля регланної лінії.
  4. Зупиняються на рівні пройми: приблизно на 5см нижче лінії пахв. Головне — не забувати, що петлі лінії реглану в’яжуться виворітними, решта (в т.ч. накиди) — лицьовими.
  5. Потім, перезнявши рукави на запасні спиці, в’яжуть лише спинку і перед потрібною довжиною, з’єднавши їх на кругових спицях. Завершують полотно гумкою та закривають петлі.
  6. Останній етап роботи — рукави: їх так само зручніше в’язати на кругових.
  7. Поступово зменшуючи петлі вздовж регланних ліній, досягають потрібної довжини, потім пров’язують гумку, закривають петлі, маскують нитки.

В’язання реглану знизу

Є 2 схеми в’язання реглану за принципом «знизу-вгору»:

  1. Перед, спинку, рукави в’яжуть окремо (до рівня пройми), наприкінці не закривають.Потім набирають їх по порядку (найкраще, звичайно) на кругові спиці та з’єднують всі двома спільними рядами.
  2. Спочатку в’яжуть перед і спинку єдиним полотном (трубою) до висоти пройми, потім – рукава, до того ж рівня. Далі до труби приєднують рукави, спільно пров’язують 2 ряди.

Щоб сформувати пройму, на рукавах її рівні закривають 3-4 петлі за раз. Продовжуючи в’язати, на початку та в кінці кожного ряду рівномірно, симетрично зменшують петлі.

Так, зв’язавши полотно потрібної довжини (до горловини), пров’язують гумку, петлі закривають або відкидають на окремі спиці, щоб потім продовжити роботу над коміром. Реглан готовий. Весь процес створення в’язаного раглану покроково є у відеоматеріалах.

Зменшуємо петлі правильно

Спосіб зменшення кількості петель вибирають, орієнтуючись на те, який спосіб в’язання використовується.

  • Стандартно убавка виконується лише з лицьової сторони (тобто у кожному другому ряду).
  • Якщо в’яжуть реглан на виробі для жінки, враховують ще особливості будови жіночого тіла, роблячи убавки спочатку у кожному четвертому ряду, потім у кожному третьому.
  • І так приблизно до середини регланної лінії, а далі за стандартом.
  • Пров’язуючи лицьову 2 петлі разом перед кромковою петлею, зменшують петлі в кінці ряду, з лівого боку.
  • Коли необхідно зменшити після краю, праворуч, знімають 2 петлі і перекидають їх на пров’язану.
  • Якщо використовується строката в’язка, у цьому випадку по лицьовій стороні 2 крайні петлі пров’язуються виворітною.


























На фото в’язаних регланів можна побачити, як зменшення петель відзначають обробною смугою і прикрашають декоративними елементами.

Фото в’язаного реглану