Як вязати реглан спицями та гачком: покроковий майстер-клас для початківців з фото. Вчимося вязати від горловини зверху донизу

Способи в’язання реглану

Існує 2 основних способи в’язання реглану спицями:

  • В’язання реглану зверху вниз
  • В’язання реглану знизу вгору.

У кожного методу свої переваги і вибираються вони за принципом “кому як більше подобається”.

Однак при використанні способу “зверху” є можливість надалі до низу виробу та до рукавів підв’язувати додаткові ряди.

Це має велике значення при в’язанні дитячого одягу з рукавом-регланом: таким ось нехитрим чином можна продовжити термін служби улюбленого светри підростаючому малюкові.

В’язання реглану зверху

Виконавши всі необхідні розрахунки, приступають до набору петель.




















Для того, щоб виріз горловини переда вийшов нижче за горловину на спинці, петлі набирають за наступною схемою:

  1. 1 петля переда + 1 лінії реглану + 9 петель правого рукава + 1 лінії реглану + 22 петлі спинки + 1 лінії реглану + 9 петель лівого рукава + 1 лінії реглану + 1 петля переда. Інші петлі для переду добирають по ходу в’язання.
  2. Далі пров’язують горловину до того моменту, поки не додадуть петлі для передньої частини (у даному прикладі це 20 петель). Додають їх на початку та в кінці кожного другого ряду.
  3. Закінчивши з областю горловини, в’язання виробу триває або по колу, або звичайними рядами вперед-назад (якщо в’яжуть кофту-реглан), накидаючи по одній петлі біля регланної лінії.
  4. Зупиняються на рівні пройми: приблизно на 5см нижче лінії пахв. Головне — не забувати, що петлі лінії реглану в’яжуться виворітними, решта (в т.ч. накиди) — лицьовими.
  5. Потім, перезнявши рукави на запасні спиці, в’яжуть лише спинку і перед потрібною довжиною, з’єднавши їх на кругових спицях. Завершують полотно гумкою та закривають петлі.
  6. Останній етап роботи — рукави: їх так само зручніше в’язати на кругових.
  7. Поступово зменшуючи петлі вздовж регланних ліній, досягають потрібної довжини, потім пров’язують гумку, закривають петлі, маскують нитки.