Як зробити фоторамку своїми руками: вчимося робити рамку в домашніх умовах з підручних матеріалів, фото найкращих ідей дизайну

Як зробити фоторамку своїми руками – поради з декору, варіанти виготовлення з дерева, картону в домашніх умовах (120 фото ідей)

Сучасна людина багато знімає фото та відео, щоб відобразити різні події та враження. Але фотографії в інтер’єрі – це виняток, тепер – вони в гаджетах. Цифрова фоторамка стає поширеним носієм для зберігання та демонстрації сімейного фотоархіву.

Перші рамки були зроблені в 15 столітті для картин, а рамки для фото з’явилися на початку 19 століття для портретів і мали форму овалу

Однак модні стилісти пропонують у своїх проектах вмикати фоторамки в інтер’єр квартир. Сьогодні у продажу є великий асортимент фоторамок, причому їх можна оригінально оформити самим, причому приємно провести час за рукоділлям.




















Чому варто займатися рукоділлям

Рукоділля — добрий антидепресант, оскільки монотонні рухи нормалізують ритм серця, заспокоюють нервову систему та викликають позитивні емоції.

Працюючи над виробом, можна навчати майстерності дітей та онуків, що відверне їх від цифрових платформ. Виріб, який виконується своїми руками, завжди ексклюзив.

Рукоробство підвищує самооцінку людині, оскільки близькі та друзі хвалять її і просять поділитися вміннями, а самі роботи залишаються у пам’яті сім’ї на довгі роки.

Щоб зробити цікаві вироби, доводиться вчитися новим технікам, при цьому розвивається смак та стиль рукоділки. Поступово у майстринь розширюється коло однодумців, з якими обмінюються досвідом та новими ідеями.

Вироби, виконані своїми руками, – це оригінальний подарунок і фоторамка не виняток. Потрібно лише освоїти базові техніки, а далі формуються власні напрямки.

Техніки виготовлення фоторамки

Для виготовлення рамки для фото освоюються дві базові техніки:

  • Підготовка основи
  • Оформлення основи











Головним завданням обрамлення фотографій є виділити її на загальному тлі.

Техніки підготовки основи

Виріб роблять різні форми. Вони можуть бути круглими, овальними, квадратними, прямокутними чи фігурними. Форму вибирає майстер сам, але це визначається також видом матеріалу, формату фотографії та стилю інтер’єру.

Види основ

В якості основи можуть бути взяті готові рамки для фото, які продаються удосталь.

  • Вони виготовляються з дерева, пластмаси, металу, скла або кераміки.
  • Підходять для цього старі предмети, які вже не використовуються та знайдуться в кожному будинку.
  • Це стара книга, віконна рама, годинник, фоторамка дзеркала, порожня пляшка та багато іншого.
  • Зробити основу рамки можна з підручних матеріалів самостійно з картону, пінопласту, паперу (орігамі), сірникових коробок, тіста, стельової плитки, стінового плінтуса, лозин дерева.

Приклади підготовки основи

Якщо беруть готовий виріб, то його треба тільки оформити за задумом майстра.

При повторному використанні старих предметів потрібно підготувати місце для розміщення фотографії. Якщо це буде стара книга, вирізається отвір потрібного розміру в обкладинці, якщо годинник, то витягується годинниковий механізм і так надходять із кожним вибраним предметом.

  1. Рамку з тіста готують шляхом змішування борошна (1 ст.) із сіллю (0,5 ст.). Далі в суміш додається вода (0,5 ст.), в якій розчинений харчовий барвник, та олія (50 мл). З добре перемішаного тіста формується фоторамка та сушиться в духовці при 100 ◦С, готова форма покривається лаком.
  2. Основу зі стельових плиток зробити легко. Для цього треба за допомогою ножа вирізати із плитки вибрану форму рамки.
  3. Зі стельового або стінового плінтуса склеюють рамку, для чого попередньо відпилюють під кутом 45 ◦З деталі.
  4. При виготовленні фоторамки з картону своїми руками необхідно взяти щільне полотно і вирізати потрібний розмір. Він може бути будь-якої форми. Далі вирізується центральна частина з урахуванням розміру фотографії, причому краї рамки мають бути не менше 4 см. Необхідно вирізати площину задньої частини рамки.
  5. Оригінальні основи можна змайструвати з гілочок та лозин.Найчастіше використовують гілочки верби, очерету або верби.
  6. Для кріплення деталей підійде мотузка або клейовий пістолет. Зроблену рамку вкривають безбарвним лаком.
  7. Аналогічним способом виготовляється фоторамка з паличок від морозива.

Під час виготовлення основи враховуються варіанти розміщення. Якщо фоторамка буде стояти на меблі або вікно, робиться підставка на задній стороні. Якщо її вішатимуть на стіні, кріпиться петля.

Техніки оформлення основи

Найчастіше використовується техніка аплікації, коли на поверхню фоторамки прикріплюються різні предмети для прикраси.

  1. Сполучаються різні матеріали за допомогою клею ПВА, гарячого клею (клеєвий пістолет) або двостороннього скотчу.
  2. Ця техніка є основною. Вона дозволяє робити вироби у різних стилях з використанням природних та рукотворних матеріалів.

Інша техніка — це декупаж.

  1. Для виконання декупажу використовують кольорові серветки, тканини або декупажні картки (спеціально підготовлені зображення).
  2. Спершу фоторамка обробляється наждачним папером, потім наноситься клей ПВА і потім вирізаний фрагмент декупажного матеріалу.
  3. Поверхня розгладжується та залишається під пресом для сушіння.

Види матеріалів для оформлення

При виборі матеріалів для оформлення рамки своїми руками важливо знати, як правильно вибрати їх колір.Так, кольорові фотокартки краще оформляти світлими деталями. При виборі кольору можна наголосити на окремій деталі знімка.

Для чорно-білого фото підходить матеріал сірого, білого або сріблястого кольору.

  • Папір: для декупажу, пакувальний, глянцевий (старі журнали), карти географічні, нотні листи
  • Природні матеріали: каміння, черепашки, гілки та диски дерев, шишки, береста, пробки
  • Тканини, нитки, фурнітура: пряжа, фетр, шнур, джгут, в’язані помпони, мережива, шовк, парча, атлас, шерсть, шкіра, хутро, джинси, гудзики, намистини, бісер
  • Зерна, плоди, прянощі: кава, сочевиця, горіхи, насіння, крупа, квасоля, ваніль, перець, кокосова стружка, лавровий лист, зірочки анісу, висушені часточки апельсина.
  • Різні предмети: пазли, биті диски, кнопки клавіатури, олівці, тісто, яєчна шкаралупа, сургуч, котушки ниток, квіти штучні або засушені, біжутерія.
  • Квілінг — фігури, скручені з аркушів кольорового паперу, листівок або глянцевих журналів

























Оформлення фоторамки може бути виконане у різних стилях:

  • Еко-стиль;
  • Шеббі-шик;
  • Хай-тек;
  • Класичний;
  • Романтичний;
  • Стилізація під старовину;
  • Кантрі (сільський);
  • Дитячий.

Стиль оформлення основи фоторамки повинен відповідати стилю інтер’єру та передбачуваної фотографії.

Попередньо вивчаються особливості кожного стилю, тоді вони правильно застосовуються.

Приклади оформлення

Можна декорувати основу ґудзиками. Є варіанти, коли ґудзики мають один колір та розмір, один колір та різні розміри, різні кольори та один розмір, різні кольори та розміри.

Якщо потрібно фарбувати гудзики, краще використовувати акрилову фарбу.

  • Для оформлення основи використовують дари моря — черепашки та каміння. Краще вибирати легкі та плоскі камені, а черепашки різних форм та розмірів.
  • Якщо обрана для декорування яєчна шкаралупа, її треба вимити, висушити та розбити на уламки та приклеїти до основи. Можна її пофарбувати різними кольорами та обов’язково покрити лаком. Аналогічно використовують уламки дисків або вітражне скло. Вони фарбуються акриловими фарбами.
  • Прикрасити виріб нескладно. Вирізується заготовка з полотна та приклеюється гарячим клеєм. Такий дизайн підходить для чорно-білих знімків.
  • При використанні тасьми або шнура їх приклеюють по периметру основи за допомогою двостороннього скотчу.
  • Оригінальна фоторамка виходить із трубочок різнокольорових листочків. Їх можна зробити, накрутивши папір на ручку. З кольорових смужок можна зробити оформлення за технікою квілін. Для цього скручуються з паперу спіральки та прикріплюються до фоторамки.

Як багато фоторамок можна зробити своїми руками і кожен може вигадати свою техніку виготовлення.

Тепер з’явилася мотивація зайнятися рукоділлям? Думаю що так! Дерзайте і ділитеся фото рамки, зробленої своїми руками в соціальній мережі.

Фото саморобної фоторамки