Як намалювати тундру олівцем: легка поетапна інструкція для початківців. Вчимося малювати краєвид своїми руками

Як намалювати тундру покроково огляд кращих ідей від художників. Урок з малювання зимового та літнього пейзажу

Більшість вважає, що тундра — це безкрайня снігова місцевість, а основним транспортним засобом є олень. Така думка склалася через фільми та пісень, які розповідають про тундру.

Це серверне місце має різноманітну флору та фауну, вони вражають своєю красою будь-якої пори року. Тому ця тема чудово підходить для написання пейзажу акварельними фарбами чи олівцем.

Коротка довідка про тундру

На самому початку художнику-початківцю необхідно докладно дізнатися про місцевість, яку він збирається зображати. Якщо знати, яка флора та тваринний світ, то стає зрозуміло, як намалювати тундру олівцем чи аквареллю.

Зима триватиме досить довго, сніговий покрив зберігається до 6 місяців. У цей час температура може досягати позначки — 50.

Літо дуже коротке, і сонце не може прогріти землю, тому вона відмерзає лише на 1 метр. У таких складних і суворих умовах тут все ж таки є тварини та деяка рослинність.

При зображенні пейзажу варто розуміти, що в цьому місці немає високих дерев. На папері можна намалювати чагарники, квіти.Наприклад, для осіннього малюнка ідеально підходять карликові берези, волохатие верби.

Світ фауни не є багатим, є песець, північний олень, ще птахи – це наша, пуночка, сапсан, сова. Представників тваринного середовища небагато, але їх можна яскраво намалювати на полотні.


Матеріали для роботи

Дослідний художник сам вибирає інструменти, якими зображує малюнок.










Для людини, яка не має достатніх знань у цій галузі творчості, необхідно підготувати такі матеріали:

  • Пензлі – синтетичні або натуральні;
  • Ластик;
  • Акварельний папір з високою щільністю;
  • Палітра;
  • Простий олівець;
  • Фарби.

Фарби можна використовувати звичайні, вони продаються у кожному канцелярському магазині. Для художника-початківця підійдуть медові акварельні фарби, ними користуються діти на уроках з образотворчого мистецтва в школі.

У тому випадку, коли хочеться, щоб вибір кольорів був великий, можна придбати комплект акварелі для професійної творчості.


Підготовчий етап

На початку необхідно уважно вивчити фотографії, подивитися ландшафти даної місцевості. Є майстер-клас для початківців, де докладно розповідається про зображення пейзажу тундри.

  1. На першому етапі потрібно зрозуміти, яку пору року буде зображено на полотні. Більшості людей подобаються осінні пейзажі, тому що навколишній світ має різноманітні відтінки. Північ прекрасна і в липні, і в зимовий період, вибір залишається за художником.
  2. На папері можна зобразити альпійські луки, у теплу пору року вони покриваються квітами. Арктична місцевість не має особливих яскравих фарб.
  3. На наступному етапі людині варто визначитися з тим, які тварини входитимуть до композиції. Часто малюють вовків, оленів, полярних птахів. Щоб трохи пожвавити картину, додають чуми, це будинки місцевих жителів.





















Рекомендації з малювання тундри

Існує два методи написання пейзажу, перший – це сухий, а другий називається мокрий. Іноді використовують одночасно дві техніки, але для цього потрібно мати досвід.

Для новачків рекомендується використовувати першу техніку, тому що фарби наносяться на сухе полотно, і це значно простіше, ніж на намічене водою.

  1. На початку необхідно поетапно олівцем накреслити основні елементи. Починають із лінії горизонту, тут вона не може бути рівною.
  2. Ландшафт цієї місцевості горбиста і гориста, і горизонт має бути нерівним, щоб виділити пагорби.
  3. Нанести розмітку майбутньої водойми або гір, також виділити місце та промалювати лінії тварин, будинків, рослин та людей.
  4. Після цього можна переходити до малювання фарбами.

Важливо, що при роботі з фарбами потрібно бути дуже уважними, тому що наносити другий шар фарби можна тоді, коли висохне перший.


Тундра восени

У цей час року тундра заворожує своєю красою та різноманітністю різних фарб. Передати всі відтінки можна за допомогою акварельних фарб, переважають переважно жовті, зелені, червоні кольори. У роботі використовується проста техніка малювання, з якою впорається новачок.

  • Землю потрібно зобразити темніше від кольору неба, для нього характерно світло-блакитний відтінок.
  • Під час створення верхньої частини пейзажу, людині необхідно залишити невеликі прогалини, які потім будуть хмарами.
  • У нижній частині зображуються рослини, не потрібно промальовувати кожну деталь.
  • На полотні можна зробити кілька горбків, це виділить горбисту місцевість.
  • Траву та квіти наносять плямами та підкреслюють їх різними відтінками фарб.
  • Карликові дерева та чагарники потрібно малювати детально, тому використовується тонкий пензлик.
  • Але не потрібно використовувати чорний колір, оскільки краєвид вийде похмурим.






Зимовий пейзаж

У зимовий час північ виглядає трохи похмуро, бо тут настає полярна ніч. Докладно розглянемо як намалювати тундру поетапно за допомогою акварельних фарб.

  1. У верхній частині листа малюється небо, найкраще вибирати сіро-синій тон.
  2. Рекомендується почати зверху і йти поступово до лінії горизонту, але внизу тон повинен бути трохи світлішим.
  3. Холми та гори взимку вкриті снігом, тому на пейзажі їх можна залишити білими. Проте за бажання основні лінії пагорбів виділяються світло-блакитним відтінком.
  4. У нижній частині з’являється сніг, для цього використовується синій колір.
  5. Однак, не можна повністю закривати все одним кольором, потрібно залишити простір для білого тону.
  6. Люди та тварини зображуються за бажанням, кольори можна використовувати будь-які.

Якщо подивитися роботи художників, то видно, як просто намалювати тундру в зимовий час.


Нескладний пейзаж

Дітям зобразити краєвид на папері є досить проблематичним, оскільки вони ще не знають основ образотворчого мистецтва. Однак, якщо дотримуватися покрокової інструкції для дітей, то може бути красивий малюнок.

Дитині легко зображати літо, тому що тут можна пофантазувати та використати багато яскравих фарб. На початку малюється лінія горизонту ліворуч, при цьому вона повинна трохи підніматися, то опускатися. Тоді вийде зобразити підніжжя гори.

  • Для оформлення небо беруть блакитний, а для гір підходить світло-сірий відтінок.
  • Трава може бути світлою або темно-зеленою, також можна зобразити квіти.
  • Дріада є гарною рослиною, і намалювати не складно. Пелюстки квітки білі, а серцевина жовта.
  • Також можна додати оленя, яким на лузі їсть траву або намалювати кілька сірого каміння.
  • Щоб дитина краще розуміла, як красиво малювати пейзаж, необхідно з нею подивитися роботи художників з цієї тематики.

Зображення пейзажів місцевості цікаве будь-якій людині, оскільки це дозволяє знайомитися з навколишнім світом. А численні майстер-класи допоможуть детально розібратися, як намалювати тундру легко та просто.

Головне вірити у свої сили та дотримуватися рекомендацій.

Фото малюнків тундри