Як намалювати гриб покроково: основні етапи створення малюнка. Огляд ідей, як зобразити лисичку та мухомор
Уміння малювати гриби входить до програми навчання малюванню на аматорському та професійному рівні. Капелюшки сироїжок, мухоморів, сироїжок прикрасять літній або осінній пейзаж, зробивши його більш насиченим та реалістичним.
Тому варто познайомитися майстер-класом для початківців з покроковим поясненням, як намалювати різні види грибів.
Навіщо вчитися малювати гриби
Проста техніка малювання грибів корисна не лише тим, хто вчиться малювати професійно. Таке навчання допомагає дитині тренувати руку. А для батьків це можливість провести час із користю із сином чи дочкою.
Крім того, вміння намалювати гриб поетапно розширює дитячий світогляд. Вони запам’ятовують, яка його структура, де він росте, і як спритно маскується серед трави та опалого листя.
Крім того, за допомогою малювання дитина запам’ятовує різні види грибів, а також вчиться відрізняти їстівні від неїстівних. І ці навички відкладаються в пам’яті набагато краще, ніж після розгляду картинок у книзі.
Майстер класу малювання олівцем
Незалежно від вибраного вигляду, схема, як намалювати гриб олівцем, передбачає проходження наступних кроків:
- Створення контурів. Це овал капелюшка, до якого знизу примальовується ніжка.
- Деталізація контуру.
- Стирання допоміжних ліній.
Завершенням стає зафарбовування. Для цього можна використовувати кольорові олівці, фломастери або фарби.
Білий гриб
Навчаючись, як просто намалювати гриб, багато хто починає з білих. Вони не тільки широко поширені в лісах, але й мають правильну форму, яку не важко освоїти початківцю.
Робота проходить за наступною схемою:
- Промальовуються контури капелюшка та ніжки. Оскільки білі гриби рідко ростуть поодинці, поруч зазвичай роблять малюнок ще одного або двох менших розмірів.
- Деталізація контуру полягає в дузі, що відокремлює верхівку, лінії, що показує початок ніжки, а також легкі складочки навколо ніжки.
- Гластиком стирається лінія, що позначає частину капелюшка, якого не буде видно за ніжкою.
- Залишається зафарбувати гриби. Верх капелюшка виконується коричневим, причому одна зона виконується кольором світлішого відтінку, щоб відобразити відблиск. Низ капелюшка розфарбовується жовтим, а ніжка – сірим.
Щоб композиція була більш логічною, знизу домальовують траву, яка закриває частину ніжки. Її розфарбовують зеленим.
Лиска
У пошуках, як красиво намалювати гриби в осінньому лісі, багато хто зупиняє вибір на лисичках. Вони привертають увагу яскравим кольором та незвичайною формою капелюшка, який зазвичай зростається з ніжкою.
Малювати лисичку можна за таким алгоритмом:
- Проводиться дві допоміжні лінії (вертикальна з невеликим нахилом і горизонтальна), які дозволяють досягти більш красивих форм гриба.
- До вертикальної ніжки примальовуються косі рисочки, що утворюють основу ніжки. А поступове розширення, яке утворює чашу, стане переходом до капелюшка.
- Після стирання додаткових ліній слід намалювати нерівний витягнутий овал, що виступає над ніжкою з обох боків.
- Під капелюшком промальовуються вертикальні смуги.
- Залишається домалювати трохи трави знизу.
Розфарбовувати лисичку можна коричневим та оранжевим олівцями. Перший колір потрібен для обведення та заштрихування ніжки. Причому краї мають бути яскравішими, ніж середина. Капелюшок виконується помаранчевим, трава – зеленим.
Сироїжка
Ошатні червоні, рожеві, оранжеві або зелені сироїжки часто зустрічаються в лісах середньої смуги. Хоча їх форма має схожість із білим грибом, техніка їх виконання має свої нюанси.
Покрокова інструкція для малювання цього гриба включає наступні кроки:
- Спершу виконується вертикальна лінія, розділена на 3 частини. Це дозволяє правильно підібрати пропорції гриба.
- Потім промальовується верхівка. Причому важливо переконатися, що ніжка перебуватиме на своєму місці, малюючи її контури.
- Особливо виразно сироїжка виглядатиме з листком на капелюшку.Після промальовування основних деталей стираються додаткові лінії.
- Аркуш, під яким сховалася сироїжка, виконується жовтим і червоним. Колір гриба може бути жовтим, рожевим чи зеленим. Причому розфарбовування виконується з урахуванням тіні та відблисків.
Якщо така композиція є частиною осіннього пейзажу, навколо гриба не варто малювати занадто густу рослинність. Достатньо буде невисокого пучка трави.
Мухомор
Це найвідоміший з отруйних грибів, що привертає увагу незвичайним виглядом.
Ось як можна намалювати мухомор поетапно олівцем:
- Спочатку слід намалювати контури для трьох ніжок з урахуванням того, що найвищий гриб буде по центру.
- Щоб композиція виглядала цікаво, мухомори можна зробити з різними капелюшками. У найменшого з них верх буде схожий на сироїжку. У другого капелюшка буде схожий на коло з домальованою дугою. У найвищого гриба верх нагадуватиме коло з хвилястими краями.
- Тепер на ніжках промальовуються складочки хвилястими лініями, характерні лише для мухоморів.А на капелюшках промальовуються пластинки там, де видно їх нижню частину.
- Залишається додати на верхньому боці капелюшків білі точки, зробивши кружки різних розмірів.
- Якщо для промальовування основних контурів використовувалася чорна гелієва ручка, потрібно дочекатися, поки чорнило висохне.
- Тепер можна розпочинати розфарбовування. Ніжка стає сірим, тіні створюються коричневим. Яскраві капелюшки виконуються трьома олівцями. Середина фарбується помаранчевою, центр – червоною, краю – бордовою.
- Поруч із мухоморами можна намалювати мох, який розфарбовується зеленим.
Розглянувши, як намалювати гриб легко, підіб’ємо підсумки: це вміння корисне дітям навіть у сферах життя, не пов’язаних із малюванням. Так можна приємно і користю провести час з дитиною, розвиваючи її навички та розширюючи кругозір.
Для малювання поширених у лісі грибів можна використовувати олівці та покрокові схеми. Тому є сенс приготувати аркуш паперу, олівці, гумку та спробувати.
Фото малюнків грибу