Як намалювати дитину: покроково вчимося малювати дитячий портрет олівцем, найкращі ідеї, поради та рішення

Як намалювати дитину олівцем поетапно: дитячий портрет своїми руками, поради, ескізи, інструкція від художника

З якими труднощами найчастіше стикаються художники-початківці, які намагаються намалювати малюка? Про які особливості пропорцій дитячої особи та тіла слід пам’ятати, щоб не припуститися помилки?

Дотримання яких правил допоможе виконати малюнок олівцем поетапно, швидко та красиво? І чому, вміючи малювати людину взагалі, зобразити дитину буває складніше, ніж на перший погляд здається?

Відповісти на ці питання необхідно на початку навчання, щоб потім, продовжуючи роботу і повторюючи пройдене, закріпити отримані знання. Тоді творчий процес буде приємним, а результати – покращуватись з кожним новим малюнком.

З чого починати малювати дитячий портрет

Успіх роботи багато в чому залежить від точного дотримання формули та послідовності її побудови та оформлення.

Майстер-клас для початківців рекомендує:

  • Визначити розташування зображення на аркуші паперу, його верхню та нижню межі (позначити рисочками)
  • Намітити горизонтальну та вертикальну осі малюнку
  • При малюванні портрета голову позначити овалом, у якому горизонтальними лініями намітити області розташування брів, очей, носа та губ
  • При малюванні дитини на повний зріст спочатку відзначити на вертикальній осі лінії голови, плечей, талії, стегон і колін, що відповідають віковим пропорціям, а потім виконати осьовий ескіз фігури, що позначає положення рук, ніг і т.д.
  • Простими геометричними фігурами – колами та овалами – намітити основні обсяги: голову, груди, живіт, руки, ноги, на обличчі – очі, щічки, ніс
  • Промалювати контури та уточнити форми тіла та обличчя
  • Якщо малюнок виконується в кольорі, розфарбувати його, якщо в олівці – за допомогою штрихування надати йому обсягу.










Щоб дитячий портрет вийшов природним і точним, у процесі побудови необхідно враховувати пропорції, що відповідають віку дитини.