Як намалювати журавля поетапно олівцем та фарбами: огляд кращих ідей та незвичайних рішень для початківців (110 картинок)

Як намалювати журавля покроково: легкий майстер-клас для початківців. Вчимося малювати журавля олівцем та фарбами

У цьому матеріалі ми навчимося простої техніки малювання журавля. Цей різновид птиці має великі розміри, що дозволяють їй літати на висоті. Ще одна наукова назва цієї категорії пернатих є стерхом. Доросла особина може досягати від 3 до 5 кг.

У раціоні птиці присутні дрібні види риб, жаби, ящірки та лучні трави. Восени журавлі відлітають у теплі країни, щоб комфортно перенести кліматичні катаклізми.

Як легко намалювати журавля? Пропонуємо вашій увазі кілька способів, що дозволяють з точністю передати контури перельотного птаха. У цій статті наведено методики, які можна використовувати для спільної творчості з дітьми.

У матеріалі представлені докладні ілюстрації з покроковою методикою малювання. Завдяки їм вдається правильно розташувати елементи пташиного тіла.

Зображення журавля для дітей

Як намалювати журавля олівцем:

  1. Насамперед необхідно зробити розмітку для розташування майбутнього образу.
  2. Для цього малюємо невеликий овал, який буде пташиним тілом.
  3. Далі, від нього малюємо вигнуті лінії, що дозволяють імітувати шию птаха.
  4. У верхній точці маємо ще один овал. Він буде головою журавля. Переходимо до дзьоба.
  5. Він є подовженим трикутником, посередині якого присутня лінія. Вона дозволяє розділити його на дві частини.
  6. На голові у птаха присутні очі. Для цього ми малюємо маленьку точку.
  7. Завдяки такій покроковій інструкції для дітей вдається зберегти правильні пропорції у конструкції тіла пернатого.
  8. Переходимо до оформлення тулуба. Тут малюємо плавну лінію, що допомагає створити крило. Далі за допомогою хвилеподібних деталей вдається створити пір’я.
  9. Після цього можна переходити до хвостової частини. Журавля прикрашають пишні пір’я темного відтінку. Додати обсяги можна за допомогою штрихування.
  10. Завершальним етапом буде промальовування лап птиці. Вони більші за пташине тіло приблизно вдвічі. Ластиком видаляємо всі непотрібні деталі та межі між елементами.
  11. Ескіз білого журавля готовий. Щоб малюнок здавався привабливим, необхідно скористатися кольоровими олівцями або фарбами.

Журавель, що приготувався до польоту

Пропонуємо скористатися ще одним майстер-класом для початківців.

Ця методика має деяку подібність до представленої вище.









Приступаємо до малювання птиці. Щоб намалювати журавля поетапно, необхідно дотримуватися деяких дій:

  1. Попередньо малюємо контур. Полегшити завдання допоможуть дві лінії, що торкаються центру.
  2. Малуємо овал середнього розміру. Від нього робимо плавні елементи, що імітують крила. Одна деталь повинна бути вище, ніж інша. Таким чином вдається створити ефект журавля, що злітає.
  3. Пері на крилах будуть розташовуватися в хаотичному порядку. Поверхню оформляють шляхом чергування довгих та коротких деталей. Передня частина крила повинна бути більшою вдвічі, ніж задня.
  4. Тепер перейдемо до шиї. Вона виконується у вигляді двох плавних ліній, які прикрашає ще один овал мінімального розміру. Клюв журавля буде більшим за його голову приблизно втричі.
  5. Завершальним штрихом буде малювання довгих ніг, які стоятимуть у воді. Водойму зображаємо у вигляді хаотичного кола. Легкими штрихами здійснюємо водну гладь.

Малюнок простим олівцем

Як гарно намалювати птаха без художніх навичок? Для роботи знадобиться олівці із м’яким стрижнем.

Завдяки їм вдається правильно зробити штрихування та здійснити плавний перехід між деталями. Готове зображення виходить реалістичним.

  1. Здійснювати нанесення штрихів та ліній необхідно швидко, щоб пальцями не створити бруд на білому аркуші. Попередньо необхідно зобразити голову, дзьоб та шию.
  2. Обережно натискаємо на олівець для нанесення ескізу. Жирну лінію розтираємо папером.
  3. На голові у журавля присутній невеликий чубчик. Його робимо шляхом нанесення штрихування перпендикулярно голові.
  4. Отримані лінії тушкуємо та акуратно розтираємо, щоб видалити чіткі межі між цими елементами. Таким чином, перед нами постає постать журавля.
  5. Після цього приступаємо до тіла птаха. Його робимо у вигляді подовженого овалу трохи нахиленого праворуч. Легким рухом руки креслимо чорні лінії.
  6. У процесі маніпуляції не варто сильно тиснути на олівець. Справа в тому, що після завершення творчого процесу складно позбавитися непотрібних деталей.
  7. Крила та хвіст виконуємо у вигляді чітких штрихів.
  8. Наступним етапом буде виділення грудної ділянки. Для цього здійснюємо акуратне штрихування починаючи від дзьоба і закінчуючи в зоні грудей.
  9. Папером робимо легку тушовку. В результаті зображення виходить плавним та реалістичним.
  10. Дві тонкі лінії допоможуть створити ноги. Останньою дією буде зображення водної гладіні. Її виконуй у вигляді кругових рухів.
  11. Приступаємо до розтушування всього ескізу. Таким чином вдається правильно розташувати тіні на русунці.











Журавель пальчиковими фарбами

Як просто намалювати незвичайного журавля? Подібна методика ідеально підходить для дошкільнят. Основна її перевага полягає в покращенні дрібної моторики та стимуляції координації рухів.

  1. Попередньо малюємо контур птаха. Цього занурюємо палець у темний відтінок фарби.
  2. Далі, робимо плавний рух рукою з точністю імітує тіло пернатою. Для цього можна скористатися ілюстраціями, наведеними нижче.
  3. Для промальовування хвоста та крил використовують сірий відтінок фарби. Лінія крил та хвоста має бути дуже м’якою.
  4. Таким чином вдається підкреслити всю граціозність та велич перельотного птаха.
  5. Далі, переходить до нижньої частини ніг журавля. Тут ми робимо акуратні лінії.
  6. Завершальними діями буде розстановка яскравих акцентів. Для цього скористаємося рожевими та червоними фарбами.
  7. В області голови, лап та крил робимо точкові рухи.Червоним відтінком ставимо яскраву пляму, яка має розташовуватися ближче до дзьоба.
  8. Щоб образ був завершений, знадобиться використання м’якого олівця. Для цього малюємо довгий трикутник, який допомагає імітувати дзьоб журавля.
  9. Очі малюємо у вигляді точок, а чубчик головними штрихами.






Фото малюнків журавля