Як намалювати кленовий лист покроково своїми руками: етапи створення кленового листа олівцем (інструкція, картинки, приклади)

Як намалювати кленовий лист поетапно: інструкція зі створення гарного малюнка простими та кольоровими олівцями

Клен, це велике дерево з красивим, різьбленим листям. Його можна зустріти у будь-якому куточку земної кулі. Росія, Америка, Європа та Азія, всюди росте в парках та скверах ця рослина. Клен не приносить плодів, але цінується за декоративність через незвичайну форму листя та яскраве забарвлення.

Раніше навесні, молоді листочки клена радують око салатовими відтінками. Влітку, вони набувають насиченого зеленого кольору. А пізньої осені, крона дерева рясніє жовто-червоним, різьбленим листям.






Багато художників, малюючи пейзажі, використовують образ жовтого клена як символ осені. Не менш мальовничо виглядають і окремі листи клена на картинах. У цій статті буде наведено кілька прикладів, як легко намалювати кленовий лист.



Що знадобиться для роботи:

  • Гостро заточений олівець.
  • Тонкий чорний фломастер або гелієва ручка.
  • Ластик.
  • Папір.
  • Кольорові олівці.

Урок перший

На цьому прикладі розглянемо, як намалювати кленовий лист олівцем.

Недосвідченим художникам рекомендується освоювати форми поетапно, олівцем. Це дозволить легко виправити всі помилки, допущені під час роботи.

Аркуш клена, має досить складну форму. Тому, перш ніж приступити до малювання, треба вивчити її візуально з прикладу інших картинок. Отже, намалюємо кленовий лист поетапно.






  1. На папері відображається коло. Зверху вниз, через центр кола, проводиться лінія розділяє коло навпіл.
  2. Верхня точка вертикальної лінії, це верхівка листочка. Від неї малюється контур листа, спочатку з лівого боку, потім дзеркально в правій частині.
  3. Кожен край має бути гострокутним. Далі намічаються основні прожилки, додатковими лініями.
  4. За контуром листа додаються невеликі, загострені краї. Паличка малюється трохи ширше до кінчика. Намічаються тонкі прожилки у порожніх місцях.
  5. Готовий листок по контуру обводиться фломастером. Товсті прожилки також виділяються яскравіше.
  6. Розмальовка малюнка. Осінній лист починає розфарбовувати від середини жовтим кольором. Потім поступово вводяться оранжеві та червоні тони.
  7. Для яскравості та контрасту, кленовий листок по краю оформляється у вогняні кольори.
  8. У разі виходу кольору за рамки малюнка, акуратно, чорним фломастером, можна підкоригувати контур. Малюнок готовий.