Килимки своїми руками: покроковий майстер-клас зі схемами плетіння зі старих речей, фото, оригінальні ідеї для домашнього затишку

Килимки своїми руками — ТОП фото оригінальних ідей, як зробити за схемами та інструкціями для початківців

У мережі інтернет є безліч варіантів, ідей та інструкцій, як зробити килимок для дому самостійно.

Представляємо вам найпростіші та маловитратні покрокові схеми для виготовлення килимків своїми руками.
Килимок із джинсів

Представляємо вам майстер-клас з виготовлення килимків із джинсів.

 1. Для одного килимка треба взяти кілька пар старих джинсів залежно від його розмірів.
 2. Приготовлені для роботи джинси розпороти по всіх швах, відшмагати блискавки, пояси та кишені. Випрати та пропрасувати полотнища штанів.
 3. Розкреслити їх по довжині на смужки, удвічі ширші, ніж запланована ширина смуг для плетіння.
 4. Наприклад, для смуг шириною два сантиметри потрібно накреслити паралельні лінії кожні чотири сантиметри. Розрізати смуги за розміченими лініями.
 5. Запрасувати до середини обидва краї кожної смуги. Прострочити кожну смугу з обох боків, відступивши по 3 мм від краю.
 6. Вирізати з тканини-основи прямокутник із розмірами майбутнього килимка.
 7. Пристрочити до однієї з його сторін кінці джинсових смуг, прикладаючи їхній зворотний бік до виворітної сторони основи.
 8. Почати плетіння. Для цього поперек пристрочених джинсових смуг прокладати інші смуги, пропускаючи їх то зверху, то знизу, і зрушуючи якомога ближче до краю пристроченого смуг.
 9. Кожну наступну смугу треба прокладати у шаховому порядку щодо попередньої: якщо в минулому ряді вона пройшла над конкретною смугою, то тепер її треба пропустити під нею, і навпаки.
 10. Завершивши плетіння, просрочити джинсові смужки вздовж трьох сторін килимка. Підрізати смужки за габаритами килимка.
 11. Підготувати ще 4 смужки із джинсової тканини. По довжині дві з них повинні дорівнювати довжині килимка плюс підгин, а дві – ширині килимка плюс підгин.
 12. Ширина смуг повинна дорівнювати ширині смуг, з яких ми плели килимок, плюс підгин з двох сторін. Наприклад, у нашому випадку це буде 4+0,5*2=5 см.
 13. Обточити килимок підготовленими смугами. Для цього прикласти лицьову сторону однієї смуги до виворітної сторони килимка і прокласти рядок в 0,5 см від краю.
 14. Відвернути пристрочену смугу, підігнути іншу сторону в 0,5 см від краю, прикласти лінію згину до прокладеного рядка з лицьового боку і прокласти рядок в 3 мм від краю.


Те ж саме зробити з трьох сторін килимка. Кінці обтачки підвернути всередину та підшити на руках. Килимок готовий.