Килимки своїми руками: покроковий майстер-клас зі схемами плетіння зі старих речей, фото, оригінальні ідеї для домашнього затишку

Килимки своїми руками — ТОП фото оригінальних ідей, як зробити за схемами та інструкціями для початківців

У мережі інтернет є безліч варіантів, ідей та інструкцій, як зробити килимок для дому самостійно.

Представляємо вам найпростіші та маловитратні покрокові схеми для виготовлення килимків своїми руками.
Килимок із джинсів

Представляємо вам майстер-клас з виготовлення килимків із джинсів.

 1. Для одного килимка треба взяти кілька пар старих джинсів залежно від його розмірів.
 2. Приготовлені для роботи джинси розпороти по всіх швах, відшмагати блискавки, пояси та кишені. Випрати та пропрасувати полотнища штанів.
 3. Розкреслити їх по довжині на смужки, удвічі ширші, ніж запланована ширина смуг для плетіння.
 4. Наприклад, для смуг шириною два сантиметри потрібно накреслити паралельні лінії кожні чотири сантиметри. Розрізати смуги за розміченими лініями.
 5. Запрасувати до середини обидва краї кожної смуги. Прострочити кожну смугу з обох боків, відступивши по 3 мм від краю.
 6. Вирізати з тканини-основи прямокутник із розмірами майбутнього килимка.
 7. Пристрочити до однієї з його сторін кінці джинсових смуг, прикладаючи їхній зворотний бік до виворітної сторони основи.
 8. Почати плетіння. Для цього поперек пристрочених джинсових смуг прокладати інші смуги, пропускаючи їх то зверху, то знизу, і зрушуючи якомога ближче до краю пристроченого смуг.
 9. Кожну наступну смугу треба прокладати у шаховому порядку щодо попередньої: якщо в минулому ряді вона пройшла над конкретною смугою, то тепер її треба пропустити під нею, і навпаки.
 10. Завершивши плетіння, просрочити джинсові смужки вздовж трьох сторін килимка. Підрізати смужки за габаритами килимка.
 11. Підготувати ще 4 смужки із джинсової тканини. По довжині дві з них повинні дорівнювати довжині килимка плюс підгин, а дві – ширині килимка плюс підгин.
 12. Ширина смуг повинна дорівнювати ширині смуг, з яких ми плели килимок, плюс підгин з двох сторін. Наприклад, у нашому випадку це буде 4+0,5*2=5 см.
 13. Обточити килимок підготовленими смугами. Для цього прикласти лицьову сторону однієї смуги до виворітної сторони килимка і прокласти рядок в 0,5 см від краю.
 14. Відвернути пристрочену смугу, підігнути іншу сторону в 0,5 см від краю, прикласти лінію згину до прокладеного рядка з лицьового боку і прокласти рядок в 3 мм від краю.


Те ж саме зробити з трьох сторін килимка. Кінці обтачки підвернути всередину та підшити на руках. Килимок готовий.

Плетений килимок з футболок

З футболок можна зробити плетені та в’язані килимки. Для плетеного треба розрізати старі футболки по швах і нарізати їх уздовж смужки шириною 5 см. Розтягнути всі смужки в довжину, щоб вони скрутилися в трубочки.

 1. Вирізати зі шматка гофрованого картону або старої коробки прямокутник, довжина якого дорівнює, а ширина на 2 см більша за розміри майбутнього килимка.
 2. Вздовж довгих сторін прямокутника накреслити по лінії, відступивши по 1 см від краю.
 3. Перпендикулярно до цих ліній від них до найближчого краю накреслити паралельні лінії через кожен один сантиметр. Зробити надрізи цими лініями до довгих ліній.
 4. Взяти товсту бавовняну нитку, зав’язати вузол на кінці і прокласти з неї паралельні лінії з лицьового боку картону, пропускаючи її між зубчиками по краях.
 5. Взяти підготовлені трикотажні смужки та почати пропускати їх між нитками та картоном, простягаючи то зверху, то знизу нитки, і розпочавши від одного з країв із зубцями.
 6. Кожну наступну смугу треба прокладати у зворотному порядку до попередньої: якщо у минулому ряду вона пройшла над нитками, то зараз її треба пропустити під ними, і навпаки.
 7. Кольори смужок краще чергувати. Кожен ряд слід вирівнювати. Закінчивши плетіння, підрізати краї кольорових смуг.
 8. Просунути ту ж нитку в товсту голку і зав’язати інший кінець на нитці основи на одному з кутів килимка.
 9. Продаючи голку з ниткою з протилежного боку нитки основи щодо трикотажної смуги (якщо кольорова смужка йшла зверху нитки основи – то тепер голку треба просмикнути поверх неї та навпаки) і роблячи петлі на нитці основи, зафіксувати всі кольорові трикотажні смужки.

Акуратно зняти петлі з ниток із картонних зубчиків спочатку з одного, потім з іншого боку. Розправити кольорові смужки, щоб ці петлі не висіли. Килимок готовий.

В’язаний килимок з футболок

 1. У цьому випадку знадобиться суцільна безперервна трикотажна стрічка, яка використовуватиметься у вигляді пряжі, тому футболки краще нарізати по спіралі, починаючи знизу. Окремі стрічки потрібно буде пошити між собою.
 2. Ще знадобиться килимок для раковини з однаковими осередками та великий в’язальний гачок.
 3. На кінці трикотажної пряжі треба зробити петлю і витягнути її гачком через кутову комірку з виворітної на лицьову сторону килимка.
 4. Потому зробити другу петлю і просмикнути її через наступну комірку і через першу петлю.
 5. Третю петлю просмикнути через другу так само. Також зробити весь перший ряд.
 6. Потім повернути нашу кіску у вигляді змійки і паралельно йому прокласти другий ряд, а потім і всі інші. Обрізати кінець пряжі, просмикнути його в останню петлю, вивести на виворіт і зав’язати вузол.

Килимок більшого розміру можна зробити з кількох пластикових килимків, зафіксувавши їх між собою виключно за рахунок петель. Для цього, закінчивши ряд на першому килимку, треба продовжити його на наступному.

Килимок з колготок

 1. Набрати більше старих капронових колготок, можна різних кольорів і товщини. Зрізати з них шкарпетки та верхню щільну частину.
 2. Нарізати їх упоперек на кільця шириною 4-7 см. Чим щільніше колготки, тим повинні бути смужки, а колготки однієї щільності треба нарізати на однакові кільця.
 3. Взяти одне з капронових кілець, скласти його вдвічі і надіти у вигляді вісімки на два пальці лівої руки.
 4. Взяти друге кільце, також стожити удвічі і надіти на ті ж пальці, вже не перекручуючи вісімкою.
 5. Зняти кожну половину першого кільця з обох пальців. Вони мають залишитися на другому кільці.
 6. Тепер надягаємо третє подвійне кільце, також не перекручуючи його. Зняти на нього обидві половинки другого кільця.
 7. Почала вимальовуватися ланцюжок. Її треба сплести до потрібної довжини. Розтягнути її, вирівнюючи окремі ланки.
 8. Відкласти від кінця цього ланцюжка відстань, рівну ширині майбутнього килимка і скласти його вдвічі за цим місцем.
 9. Взяти нитку з голкою і з вивороту зшити разом ці дві смужки.
 10. У тому місці, де перший шматок ланцюжка закінчиться, знову його загнути і вийде третій ряд. Пришити його до другого.
 11. Далі всі інші ряди пошити разом у вигляді змійки. При цьому слід стежити, щоб ширина всіх рядів була однаковою. Якщо довжини ланцюжка не вистачить, його будь-якої миті можна доплести.

Якщо ланцюжок з колготок викладати не змійкою, а по спіралі, то так само можна зробити круглий килимок.

Килимок з помпонів

 1. Взяти будь-які товсті нитки та втулку від туалетного паперу. Зробити на ній приблизно 100 витків із нитки.
 2. Все залежить від товщини ваших ниток і того, якої щільності помпони ви хочете. Обрізати кінець нитки. Відрізати від неї шматок довжиною 15 см.
 3. Зняти кільце з нитки з втулки і скласти вдвічі. Перев’язати його відрізаним шматком нитки посередині у вигляді вісімки, добре затягнувши вузол.
 4. Перерізати кожну з петель вісімки посередині. Розправити помпон і підрівняти ножицями краю.
 5. Нитки, якими перев’язували помпон, залишити довгими.


Заміряти діаметр помпону, що вийшов, і розрахувати загальну кількість помпонів, яке знадобиться для виготовлення килимка. Вони можуть бути одного або різних кольорів.

Взяти пластикову сітку, яку можна купити у будівельному магазині, та вирізати з неї форму майбутнього килимка. Вона може бути будь-якою.

Використовуючи в’язальний гачок, протягти довгі нитки кожного помпона на зворотний бік і прив’язати всі помпони до сітки через однакові проміжки. Підрізати кінці ниток.

Вирізати з тканини шматок формою килимка плюс підгин. Прикласти його з боку сітки, підвернути краї тканини навколо сітки та пришити їх до помпон. Такий килимок добре підійде до спальні або дитячої.

Тепер ви знаєте, з чого можна зробити килимок практично безкоштовно. А фото килимків ручної роботи прославлять вас серед знайомих, як велику рукодільницю і дбайливу господиню.

Фото саморобного килимка