Російський кокошник своїми руками: покроковий майстер-клас з фото, викрійками з паперу та готовими шаблонами для початківців

Російський кокошник своїми руками – трафарети, викрійки, готові шаблони. Майстер-клас з виготовлення з фото описом

З давніх-давен йде російська народна традиція прикрашати свою голову кокошником. Віялова форма напрочуд гарно виглядає на представницях прекрасної статі. За старих часів таке оздоблення вважалося привілеєм виключно тих, у кого був у сім’ї достаток.

Найвищий статус відзначався дорожчими прикрасами. Купчихи найбагатші, могли дозволити собі навіть вставки з напівдорогоцінного та дорогоцінного каміння.

Нині такий головний убір по праву вважається символом російських жінок. Його незмінно використовують у творчості та фольклорному мистецтві.

Цей атрибут завжди можна зустріти у театральних постановках, виступах народних ансамблів, і, звичайно ж, на ранках у дитячих садках.

На підтримку тим, хто цікавиться, як зробити кокошник своїми руками, можна запропонувати ознайомитися з поетапним виготовленням ошатного кокошника. Це принесе особливу радість і ні з чим незрівнянне задоволення для дорослої та дитини.

Малюки люблять бути поруч і допомагати, коли йдеться про спільну творчість.У численних добірках, де для кожного фото кокошника, зробленого своїми руками, є докладна інструкція, завжди знайдеться щось, що підходить для конкретного випадку.























Виготовлення основи традиційного оздоблення

Для того, щоб робити російські народні кокошники самостійно, варто спочатку визначити контури його контурів та форму. Для цього рекомендується переглянути з варіантами готових шаблонів та скористатися пропонованим майстер-класом з виготовлення кокошника своїми руками до нього.

Дотримуйтесь наступного порядку робіт:

  • Спочатку з голови знімаються необхідні виміри і визначаються справжні розміри національного убору.
  • Найчастіше кокошник робиться з картону, вибраного як основу.
  • Він повинен бути досить щільним, трохи гнутися, не згинатися, щоб набути потрібної форми.
  • Робити вбирання надмірно високим не варто. Після того, як на ньому з’являться елементи декорування, він може прогинатися, втративши зовнішній вигляд;
  • Така картонна основа є готовою викройкою при виготовленні наступної основи з тканини.
  • Її можна виконати з будь-якого досить щільного матеріалу, і саме – оксамиту, атласу, велюру або спандексу.
  • Заготівля вирізається із запасом у два сантиметри для подальшої обшивки. Вона має бути акуратно зроблена з картонної основи.

гребенева частина та стрічки

Тепер черга за прикрасою гребеня, який у російського кокошника виконаного своїми руками, вважається найголовнішою частиною. У її обробці присутні бісер та каміння.

  • Верхівка за формою може бути різною. Наприклад, у вигляді корони, діадеми або променистої зірки. Саме тут є місце для застосування ваших наймудріших ідей і фантазій, що гармонійно відображають обраний народний мотив.
  • Чудово будуть виглядати як намистини та бісерні візерунки, так і оригінальні аплікації з тканини. Їх попередньо вирізають, а потім приклеюють на картон, щоб ефект вийшов кращим. Після цього вони стають окрасою для тканинної основи.










Прикраса для голови, що створюється, повинна гармоніювати з костюмом в цілому. Всі елементи для декорування повинні бути не дуже важкими і мініатюрними. Тоді і форма убору збережеться, і витонченості додасться.

Можна скористатися темами майстринь минулих століть, тоді вбрання матиме належну самобутність. Якщо майструється така річ для прикраси вбрання нареченої, то доречно виглядатиме витончена вуаль та фата. Королівське вбрання підкреслить розкішна діадема або корона.

Прикріплюється кокошник стрічками. Вони повинні бути досить широкими і довгими, тоді вбирання добре триматиметься на голові. Краще якщо їхній колір буде не яскравим, а скоріше нейтральним.

Прибирання з основою з дроту

Для створення міцної конструкції кокошників застосовується дротяний каркас. Такий убір буде довговічнішим і може носитися регулярно, при необхідності.Артисти танцювальних колективів та виконавці народних пісень носять саме такі прикраси на голові.

Дрот придбавається зі сталі і завширшки має три, і більше міліметрів. Тільки такий діаметр здатний тримати задану форму і не прогинатись.

Послідовність виготовлення:

  1. Дротова заготовка для каркаса потребує певних зусиль для того, щоб згинати дріт формою голови. Тільки так кокошник сидітиме «як влитий».
  2. Рівна лінія півкола має бути біля обідка. Для безпеки дротяні краї обмотуються ізоляційним матеріалом;
  3. Далі виконується основа із щільної картонки. Форма основної частини вибирається довільно, але при цьому вона повинна відповідати вказаному костюму.
  4. Її відразу ж приміряють на голові, щоб переконатися у відповідності до обраного розміру;
  5. Картонну основу використовують, щоб правильно вирізати основу з тканини із припусками на шви.
  6. Прекрасно виглядає ущільнена тканина з блиском для надання відповідного багатого ефекту. Потрібно зробити кілька таких заготовок;
  7. Для з’єднання дротяного каркаса та картонної основи знадобляться товсті нитки, якими відповідні деталі та зшиваються за допомогою великих стібків.
  8. Потім вони надягають на дротяну основу. Таку роботу краще робити не на швейній машинці, а вручну;
  9. Прикрасити кокошник бісерним плетінням – найприємніша та наймильніша робота.

Зручніше починати виконувати її з краєчок, поступово наближаючись до центральної частини.

Зимова красуня

Виконання кокошника для снігуроньки своїми руками не складе труднощів, якщо послідовно виконувати всі дії:

  1. Визначити розмір і форму, якою вона має бути – як купол, квіткові пелюстки, контури сніжинки.
  2. Для симетричності папір складається вдвічі, а потім вирізається основа. З відступом у два сантиметри робиться серцевина;
  3. За отриманими шаблонами вирізають картонні заготовки.
  4. Якщо картон не кольоровий, його обклеюють тканиною з обох боків, дають просохнути і підгинати і проклеюють краї;
  5. Прикрашати вбрання для онуки Діда Мороза найкраще сніжинками, викладаючи їх стразами. Контурні контури добре підкреслити бахромою або провести мішуру;
  6. Пришивається красива стрічка для підтримки убору на голові дитини. Додатково можна скористатися невидимками.














Фото виробів російського кокошника