Теплиця своїми руками: найкращі проекти та креслення зі схемами для початківців. Фото інструкція, як зробити з полікарбонату та труби

Будівництво парника

Теплиці своїми руками з підручних матеріалів зробити не складно, але необхідно прикласти все своє вміння і витратити час. Розглянемо будівництво одного з видів теплиць, на який піде трохи матеріалу та зусиль.

Але для початківців виробників парників — це буде відмінний варіант спробувати свої сили у будівництві та виростити врожай.




















Матеріал для створення каркасу теплиці

Щоб будівництво було міцним і не хиталося від вітру, необхідно створити міцний каркас.

Він робиться з:

  • Деревини;
  • Металу;
  • Полівінілхлориду.

Брус з деревини, який використовується для будівництва, повинен бути прямокутним або квадратним перетином. Працювати з деревиною можна за допомогою звичайних інструментів, що бувають у володіннях кожного господаря дачної ділянки.

Якщо використовувати підпірки, розпірки та ухили в будівництві парника, це можна зробити дуже просто, а каркас вийде міцним і довговічним.

Важливо! Деревина може покриватися пліснявою та гнити. Для того, щоб уникнути цього краще брати брус із модрини, а якщо немає такої можливості, то обробити дерево антисептиком у два шари. Так можна уникнути проблем із дерев’яним брусом під час користування теплицею, де зазвичай буває сиро.














При виборі деревини для каркасу необхідно звернути увагу:

  1. На вологість. Вона має бути сухою.
  2. На сучки. Їх не повинно бути багато.
  3. На волокна. Вони мають бути без дефектів.
  4. На цвіль. Її не повинно бути взагалі.
  5. На розміри та прямоту ліній. Правильно буде будувати каркас із потрібного розміру та рівного бруса.

Є умільці, які гнуть брус, щоб отримати арку. Але це не кожна людина може зробити вірно. Тому деревина використовується для будівництва парників із класичною формою.

Використовуючи профіль з металу, можна отримати міцний і довговічний каркас. Профіль може бути як із сталі, так і з алюмінію. Але його потрібно обробити фарбою, щоб він не зазнавав корозії. З’єднуються профілі між собою звичайним способом за допомогою зварювання або шурупів. Труби повинні мати перетин щонайменше 20 мм.

Деякі майстри використовують куточки для монтажу каркасу. Але вони не мають такої міцності як труби.І якщо зима видасться сніговою, то теплиця може не витримати маси снігу та впасти.












Якщо для каркасу використовується полівінілхлоридні труби, то вони зручні під час виконання робіт.

  • Вони гнуться в будь-який бік.
  • Дешево коштують.
  • Зручні під час перевезення.

Але такий матеріал можна використовувати, коли будується парник своїми руками, який використовуватиметься влітку, а також займе невелику площу.