Схема вязання шали гачком своїми руками: покроковий майстер-клас для початківців. Вчимося вязати шаль за фото, схемами, уроками, інструкціями

Схема в’язання шалі гачком – інструкція з покроковим описом для початківців.

Для тих, хто ще не освоїв премудрості в’язання речей за викрійками, краще починати із найпростішого. Проста і зрозуміла схема в’язання гачком – трикутний або напівкруглий виріб.

Використовуючи прості схеми з фото-прикладами, легко розібратися, як в’язати гарну шаль гачком.

Як читати схеми шалей

Найбільш зрозумілий опис в’язання шалі – проста схема, яку легко читати навіть новачкові. На сьогодні розроблено та запропоновано тисячі простих та красивих моделей, у яких немає складних прийомів.

Досить навчитися вив’язувати гачком найпростіші елементи:

  • Ланцюжок з повітряних петельок;
  • Стовпчики без накиду;
  • Напівстовпчики;
  • Пишні стовпчики;
  • Стовпчики з одним і двома накидами.На цих елементах будуються усі схеми.Варто враховувати, що після завершення кожного ряду роботу розгортають, далі починаючи з вивороту. Тому неминуче вийдуть лицьові стовпчики і як вони з вивороту.

Але це не стосується сітки з повітряних петель. Після прання готового виробу та відпарювання праскою з парою (через марлю) різниця між лицьовими та виворітними рядами не буде помітна, на відміну від в’язання спицями.

Рада! Шукайте в будь-якій схемі початок роботи та напрямок стовпчиків, за якими простіше визначити «розвиток» візерунка та його розширення.