Схема вязання шали гачком своїми руками: покроковий майстер-клас для початківців. Вчимося вязати шаль за фото, схемами, уроками, інструкціями

Схема в’язання шалі гачком – інструкція з покроковим описом для початківців.

Для тих, хто ще не освоїв премудрості в’язання речей за викрійками, краще починати із найпростішого. Проста і зрозуміла схема в’язання гачком – трикутний або напівкруглий виріб.

Використовуючи прості схеми з фото-прикладами, легко розібратися, як в’язати гарну шаль гачком.

Як читати схеми шалей

Найбільш зрозумілий опис в’язання шалі – проста схема, яку легко читати навіть новачкові. На сьогодні розроблено та запропоновано тисячі простих та красивих моделей, у яких немає складних прийомів.

Досить навчитися вив’язувати гачком найпростіші елементи:

  • Ланцюжок з повітряних петельок;
  • Стовпчики без накиду;
  • Напівстовпчики;
  • Пишні стовпчики;
  • Стовпчики з одним і двома накидами.











На цих елементах будуються усі схеми.Варто враховувати, що після завершення кожного ряду роботу розгортають, далі починаючи з вивороту. Тому неминуче вийдуть лицьові стовпчики і як вони з вивороту.

Але це не стосується сітки з повітряних петель. Після прання готового виробу та відпарювання праскою з парою (через марлю) різниця між лицьовими та виворітними рядами не буде помітна, на відміну від в’язання спицями.

Рада! Шукайте в будь-якій схемі початок роботи та напрямок стовпчиків, за якими простіше визначити «розвиток» візерунка та його розширення.

Основні різновиди в’язаних шалей

Шаль можна зв’язати своїми руками по-різному. Вона розширюється з куточка або звужується від найширшої комірної частини. Деякі моделі в’яжуться віялом від центру, залежно від специфіки візерунка.

Вони можуть бути кольоровими та однотонними, також можна красиво поєднувати пряжу різної фактури.

  • Проста для відтворення схема в’язання шалі часто «подорожує» з блогу майстрині до груп соцмереж. Хтось може зв’язати щось подібне, це реально, коли є схема – розкішна шаль із осіннього листя.
  • Не можна виставляти виріб за чужою схемою, як «авторський», це плагіат. Нерідко повтор виглядає менш ефектно, ніж у автора, де вдало поєднується щільність в’язання, колір та якість пряжі, краса візерунка.





















Сьогодні мода на шалі ручної роботи знову відроджується, але дизайнери пропонують нові ідеї в’язання шалі. Їх із задоволенням підхопили італійки та француженки, наприклад, щоб недбало накидати поверх кашемірового пальта.

Тепла мохерова шаль, красиво закручена навколо шиї, поверх верхнього одягу, в холодні дні замінить хутряний комір або теплий капюшон.

Вироби в’яжуться суцільним полотном або з окремих елементів – квадратів, трикутників, шестигранників. Розкішно виглядає модель із великих об’ємних кольорів на основі шестикутника.

Велику шаль з широкою облямівкою та довгою бахромою можна застібати на брошку та шпильку, загорнувши «шалевим коміром. Вона виглядатиме у вигляді розкішного пончо, як на фото в’язаної шалі.







Шаль-пелерина

Такі моделі мають напівкруглу форму. Деякі схеми мають авторську назву. Початківцям іноді складно розібратися з тим, у якій техніці це пов’язано, гачком чи спицями.

Корисна порада! Приступаючи до роботи, новачкам бажано мати докладний опис в’язання шалі або заручитися підтримкою досвідченішого майстра, яким допоможе розібратися в незрозумілих фрагментах схеми.

Зазвичай закруглені моделі в’яжуться за схемою від центру, як на фото. Вони гарно виглядають не лише на леді елегантного віку, а й на молодих дівчат.

Ефектний виріб прикрасить будь-яку молоду володарку шалі-накидки ручної роботи. Її можна носити під горло замість шарфа, а потім в офісі недбало накинути на плечі.








Класичний трикутний шаль

Геометричні моделі вважаються більш простими, ніж округлі шалі. Їх в’яжуть від куточка, поступово розширюючи до завершення роботи.

Традиційні візерунки для класичних пустощів:

  • «Мушля»;
  • «Віяла»;
  • «Павуки»;
  • «Павлине око»;
  • «Луска».

Нижче представлена ​​схема красивого і простого шалі, пов’язаного «черепашками».

При бажанні її можна доповнити розкішними кистями, звичайно, якщо залишилася пряжа. Це зробить роботу ще більш розкішною.





Шаль з окремих квадратів

Традиційно в’язання шалі для початківців простіше освоювати за простими схемами. Це квадратики або інші геометричні фігури, з яких формується полотно.

Хоча немає нічого складного у складанні квадратиків з трикутним вирібом, по комірцевій лінії доведеться доповнити візерунок трикутниками.

Це половинки робочих квадратів, ніби «зрізаних» навпіл по діагоналі. Після завершення виріб обв’язується по всьому формату.

Шаль-сітка з облямівкою для початківців

Найпростіше в’язання шалі гачком – це візерунок сіткою. Виріб можна зв’язати з розширенням центру або з кута. Якщо використовується товста пряжа та гачок №4 – 4,5, основу шалі легко зв’язати за 2-3 вечори.

Основна краса моделі, пов’язаної сіткою – в оформленні облямівкою. Її можна виконати по-різному:

  • Взяти готову схему облямівки з поворотним елементом, подібним чином оформити і кути;
  • Зв’язати з окремих квадратів (по кутах – трикутники, половинки квадратів, розсічені по діагоналі);
  • Оформити великими квітковими елементами.

Доповнення – довга бахрома або прикраса кистями. Іноді замінюють витонченим краєм або красивими елементами у вигляді кульок, листя або квітів, як на представленому фото шалі гачком.

Купили з об’ємних кольорів

Найбільше враження на оточуючих справляють вироби хенд-мейд у вигляді квітів із опуклими пелюстками. Початківцям може здатися важко відтворювати квіти за такою схемою.

Варто розібратися, як в’язати один елемент у виробі, що сподобався – інші виконуються в тому ж порядку.

Шаль із залишків пряжі

Найпростіший елемент для виробів, пов’язаних гачком, де можна прилаштувати всі залишки пряжі різної якості – «бабусин квадрат».

  • Схема «бабусин квадрат» гранично проста, в’яжеться стовпчиками з накидом, зате яке кольорове різноманіття може вийти.
  • Шалі можна зібрати на кшталт ірландського зчіпного мережива – з квітів та листя. З таким аксесуаром ручної роботи важко залишитися непоміченим у натовпі.
  • Техніка «ірландське набірне мереживо на сітці» – це для майстрів більш просунутого рівня. Але це найкрасивіший спосіб “прилаштувати залишки” пряжі різного кольору.

Майстер-клас на безкоштовному відео – в’язання шалі гачком своїми руками за авторською схемою.







Фото схеми в’язання шалі гачком