Схема вязання пледа гачком: покрокова інструкція з фото для початківців. Вчимося вязати із квадратів, зигзагом

Схема в’язання пледа гачком – фото приклади виробів, красивих візерунків, схем з покроковою інструкцією та описом

Так часто у людей виникає бажання укутатися холодного дня м’яким пледом, що їх зігріватиме. Особливою популярністю користуються в’язані пледи. Вони мають широкі варіанти використання.

Ця річ може стати стильною деталлю інтер’єру, так і затишним покривалом для дитини. Або ж добрим подарунком. На сьогоднішній день є безліч різних варіантів, від простих і складніших, які дозволяють самостійно виготовити плед навіть тим, хто тільки починає.

  • Для виготовлення знадобиться пряжа. Її підбір здебільшого залежить саме від призначень для готової роботи. Наприклад, завдяки вовняним ниткам або ж користуючись акрилом із вовною, можна створити теплий плед для дорослих.
  • Якщо ж виріб буде призначений для дитини, тоді необхідно придбати нитки саме з написом «дитячі». Найчастіше до їх складу повинен входити акрил з бавовною та бамбуком. Ці нитки прийнято вважати змішаними. Але можна не використовувати нові мотки, застосовуючи залишки, що залишилися вдома.

Саме по самій товщині ниток підбираються гачок або спиці. Варто підібрати спеціальні спиці на волосіні (кругові), якщо в планах виготовити задуманий пледик саме цілим полотном великого розміру.

Варто пам’ятати, що волосінь обов’язково має бути одного діаметра зі спицями. Надалі це забезпечить вільне пересування петельок.


Легке в’язання гачком пледа

Для цього в’язання пледа гачком можна взяти різні нитки, що є вдома. Колір теж можна підбирати за своїми перевагами.

В даному описі в’язання пледа будуть використовуватися такі скорочення, як:

  • Повітряна петелька – ВП.;
  • Стовп із накидом – ССН;
  • Стовп без накиду – СБН;
  • Сполучний стовп – з’єдн. ст.;
  • Вказівка ​​на певну кількість поворотів – *
  • Вказівка ​​на певну кількість петельок – ()
  • Петелька підйому – ПП.

Вже зроблений виріб розміром за даною схемою в’язання пледика вийде приблизно 100 х 112 см.






Важливо зазначити, що через обидві петельки зв’язуватимуться абсолютно всі стібки і точні розміри пледа залежать саме від того вільніше або щільніше зв’язуватиметься вибраний виріб гачком.

Щоб приступити до завдання, слід зв’язати основу:

  1. Початок складається зі 130 ВП;
  2. Перший ряд повинен складатися в четвертій петельці з двох ССН від вибраного гачка, * далі потрібно пропустити рівно дві петлі і додати три ССН**. Повторення цих дій від * до ** і до самого кінця. Поворот (129);
  3. У другому ряду присутні 3 ВП, *3 ССН йдуть між наступними групами 3-ССН із попереднього ряду**. Повторити від * до ** і до кінця. Далі зробити одну ССН в ПП за чим слідує поворот (129);
  4. У третьому ряді потрібно виконати 3 ВП, після 2 ССН у просторі між першим ССН та третім ССН групи з попереднього ряду. Далі *3 ССН у просторі між сусідніми групами 3-ССН із попереднього ряду**. Повторити від * до ** і кінця ряду, також 3 ССН виконати у просторі між сусідніми 3-ССН групами з попереднього ряду**. Повторити від * до ** і до кінця ряду, зробивши також 3 ССН у просторі між останніми 3-ССН групами та ПП Поворот (129);
  5. З 4 по 71 потрібно повторювати ряди 2-3;
  6. На 72 ряді повторити другий.

Наступним кроком стане додавання обробки.

  • Потрібно зв’язати світлу або будь-якого зовсім іншого кольору пряжку з соїд. ст. в останній петельці ряду 72.
  • Далі плести СБН варто рівномірно, а саме по всьому периметру, закінчуючи невидимим приєднанням.

Для повної впевненості, у процесі роботи варто дивитися відео в’язання пледів. Це підвищить шанси початківців зв’язати бажаний пледик без проблем.















Плед для дитини

Для в’язання дитячого пледа, що розміром буде приблизно 70 на 90 сантиметрів, потрібно взяти 400 грам акрилу або «дитячої» вовни та гачок під номером 6. В’яжеться пледик тільки в дві нитки.

Ця схема розрахована саме на парну кількість петельок. А за бажання змінити розміри, взявши та збільшивши їх кількість. Але слід пам’ятати, що число петельок має обов’язково кратне двом.

  1. На самому початку процесу в’язання потрібно витягнути з серединки двох клубків нитки, далі набравши ланцюжок ВП, що дорівнює саме 75 сантиметрів.
  2. Наступним кроком належить зробити одну ВП для підйому, а далі в’язати СБН і 2 ВП, повертаючи в’язання.По ходу процесу довжина може трохи змінюватися, адже самі стовпчики займають набагато більше місця, ніж ВП.
  3. Далі, пропустивши одну петлю, в другу потрібно зв’язати СБН, ВП і далі через одну петлю СБН. Ті СБН та ВП, які проходять над пропущеною петлею, обов’язково повинні чергуватись. Потрібно пров’язати останню петлю СБН, де далі йде два ВП для підйому, а також поворот майбутнього пледу.
  4. Весь четвертий і всі наступні ряди потрібно в’язати СБН і ВП з ​​певним зміщенням на одну тільки петлю.
  5. Прояв бажаного візерунка буде приблизно через 10 сантиметрів. Завершувати над пледом роботу потрібно СБН у кожну ВП та стовпчик.

Щоб бути впевненим у своїх діях можна порівняти свій виріб зі схемами або фото в’язаного пледа.


Товстий плед

Саме з самого мериноса здебільшого в’яжеться товстий плед, який набув популярності і став усіма коханим. Він стане одним із найкращих придбань у будинок.

В’язати його можна як використовуючи гребенну стрічку, так і сполучені волокна.









Гребена стрічка користується особливою популярністю при виборі, але зроблені своєю працею речі з необроблених матеріалів мають також свої недоліки:

  • Праця зі стрічкою є досить високою ймовірністю, що вона розірветься через низьку міцність сировини;
  • Вже готовий виріб може бути схильний до різного роду деформації;
  • Ці речі не можна прати.

Тому мериносова нитка набагато краща. Цей матеріал не обриватиметься з часом, не розтягнеться, не ділиться на волокна і не втратить свою форму.

Плед з мериносу виходить гладеньким на дотик, дуже м’яким і досить теплим.

На жаль звичайні гачки не можна використовувати, але на допомогу можуть прийти підручні засоби: щільно згорнуті папери в рулони, що перетягнуті скотчем або пластикові трубки, які мають конусоподібну вершину. Їхнє коло може досягати більш ніж 20 см.

Важливо знати, чим товстіша буде нитка, тим і діаметр вийде значніше. Також у використанні обов’язково будуть потрібні великі спиці. Полотно виходити часто, через роботу гачком. Це знадобиться для різного варіанта підстилок, килимів. А пледи роблять набагато м’якшими.









Загальні рекомендації

Для в’язання пледа дуже часто рекомендують купувати нитки акрил або ж поєднати його з бавовною, вовною.

Тоді плед вийде ніжним, теплим, м’яким на дотик і не колотиметься, як це зазвичай відбувається з чисто вовняними.

  1. Визначити розмір ниток складно, тому зразковий – у 100 грамах 300 м. Можна навіть товщі.
  2. Також важко визначити їхню витрату, але якщо дивитися орієнтовно, то на метровий плед йде 700 – 1000 грам, а на великий до двох кілограм.
  3. Вибирати гачок варто в залежності від товщини придбаної нитки.
  4. Пледи поділяються на ті, що потрібно в’язати з окремо пов’язаних шматочків і на ті, що в’яжуться спочатку саме цілим полотном.
  5. Для того, щоб краї були рівними, а вигляд більш акуратним, тоді пов’язаний плед варто по всьому периметру обв’язувати двома або трьома рядами СБН.

Можна обв’язати такими видами облямівки:

  • Простий з мисиками;
  • З в’язаними помпончиками;
  • Сіточкою.

Фото схеми в’язання пледа гачком