Техніка батік поетапно своїми руками: легкий майстер-клас. Інструкція з описом, що це таке, фото, види розпису, ідеї оформлення

Які тканини можна прикрашати батиком

Для роботи використовують лише натуральні волокна. Синтетичні компоненти у складі тканини не піддаються повноцінному фарбуванню і можуть спричинити змащування малюнка.

Саме тому фахівці використовують:

  • Льон;
  • Шовк;
  • Бавовна.















Під час техніки батик за допомогою гарячого воску необхідно виготовити спеціальний склад суміші для резерву. Для цього використовують парафін та бджолиний віск.

Ідеальними пропорціями вважають склад, у якому присутні 35% воскової основи та 65% парафінової суміші.

  • Перевагою бджолиного воску вважають те, що він швидко прилипає до поверхні тканини і не створює тріщин після свого застигання. Парафін нездатний зафіксуватися на поверхні матеріалу і дає великі мікротріщини. Однак за дотримання пропорційності діючих речовин вдається отримати хороші результати.
  • Під час фарбування тканини використовують спеціальні барвники, які можуть розчинитись у холодній воді. Сучасні ремісники вважають за краще використовувати барвники, які відрізняються швидкою швидкістю своєї дії. Однак у початківців рукоділників можуть виникнути складнощі з роботою барвників.
  • Для нанесення малюнку застосовують спеціальні інструменти. Деякі регіони вважають за краще користуватися мідним штампом для друку. Після того, як його зафіксують на устаткуванні, здійснюють нанесення барвників на поверхню.
  • Завдяки цьому барвники не змішуються один з одним. На завершення фарбування воскові частинки видаляють за допомогою окропу. Далі, вся черговість нанесення елементів продовжується у тій самій черговості. Таким чином, для фарбування 1 м тканини знадобиться в середньому від 2 до 7 днів.