Російський кокошник своїми руками: покроковий майстер-клас з фото, викрійками з паперу та готовими шаблонами для початківців

Прибирання з основою з дроту

Для створення міцної конструкції кокошників застосовується дротяний каркас. Такий убір буде довговічнішим і може носитися регулярно, при необхідності.Артисти танцювальних колективів та виконавці народних пісень носять саме такі прикраси на голові.

Дрот придбавається зі сталі і завширшки має три, і більше міліметрів. Тільки такий діаметр здатний тримати задану форму і не прогинатись.

Послідовність виготовлення:

  1. Дротова заготовка для каркаса потребує певних зусиль для того, щоб згинати дріт формою голови. Тільки так кокошник сидітиме «як влитий».
  2. Рівна лінія півкола має бути біля обідка. Для безпеки дротяні краї обмотуються ізоляційним матеріалом;
  3. Далі виконується основа із щільної картонки. Форма основної частини вибирається довільно, але при цьому вона повинна відповідати вказаному костюму.
  4. Її відразу ж приміряють на голові, щоб переконатися у відповідності до обраного розміру;
  5. Картонну основу використовують, щоб правильно вирізати основу з тканини із припусками на шви.
  6. Прекрасно виглядає ущільнена тканина з блиском для надання відповідного багатого ефекту. Потрібно зробити кілька таких заготовок;
  7. Для з’єднання дротяного каркаса та картонної основи знадобляться товсті нитки, якими відповідні деталі та зшиваються за допомогою великих стібків.
  8. Потім вони надягають на дротяну основу. Таку роботу краще робити не на швейній машинці, а вручну;
  9. Прикрасити кокошник бісерним плетінням – найприємніша та наймильніша робота.

Зручніше починати виконувати її з краєчок, поступово наближаючись до центральної частини.