Альтанка своїми руками: схеми, креслення з розмірами альтанок із дерева та металу. Майстер-клас з фото та описом, як зробити

Стрічковий

Дуже рідко використовується такий вид фундаменту в альтанках, зважаючи на легкість споруди, тоді як на ньому будують багатоповерхові та інші будинки.

Мінус:

  • Дорогий вид фундаменту, для капітальних будівель, також потрібна стороння фізична допомога

Стовпчастий

Цей вид фундаменту, являє собою кілька стовпчиків з міцного матеріалу (камінь, цегла, газобетон) укладені відповідно до архітектури будови через підрізні відрізки, ваги матеріалів майбутньої альтанки.

  • Плюс один стовпчик необхідно встановити по центру будівлі. Якщо дах планується з полікарбонату, стійки з труби, стінки з плетеної лози «Дівочого винограду», то цілком підійдуть газобетонні стовпчики, а якщо масивний брус, кроквяний дах та ковані прикраси стінок альтанки, то тут треба щось серйозніше.

Альтанка без фундаменту

Деякі дачники, воліють, не порається з фундаментом, просто підготувавши ґрунт, зміцнивши та вирівнявши його.

  • Роблять обв’язку з бруса або дощок, прикріплюючи опори трохи заглибивши їх у землю, такий короб заповнюють гравієм, камінням з ділянки, будівельним сміттям і роблять стяжку з пісочно-цементної суміші, або відразу починають укладання чорнової підлоги.
  • Перед пристроєм будь-якого виду фундаменту необхідно підготувати місце, вирівняти майданчик, зміцнити ґрунт, якщо він сипкий.
  • Далі вибираємо з 4-х варіантів, як зробити основу для альтанки своїми руками, що підходить вашому саду, бюджету та головне конструкції майбутньої альтанки.