Панно своїми руками: фото найкращих ідей для оформлення інтерєру з підручних матеріалів в домашніх умовах.

Панно своїми руками: поетапна інструкція з фото прикладами, ідеями та описом, як зробити панно в домашніх умовах

Щоб прикрасити приміщення, зробити його стильним, затишним, не обов’язково купувати дорогі картини та інші готові предмети декору. Досить зробити своїми руками настінне панно, підібравши дизайн, що відповідає інтер’єру кімнати.

Настінні композиції у вигляді панно виконуються в різних техніках із традиційних і навіть найнесподіваніших матеріалів. Для панно використовують практично все, що може бути доречним у його композиції, відповідно до художнього задуму.

Самостійне виготовлення панно дуже цікаве, захоплююче заняття. Для будь-якої кімнати можна зробити таку прикрасу – кухні, вітальні, спальні, робочого кабінету, передпокої та ін.






Спільна творчість разом з дітьми — відмінне розвиваюче та навчальне заняття для них.

Настінне панно можна виготовляти для себе, у подарунок знайомим і навіть на продаж, організувавши свій бізнес. Дивіться, скільки на фото панно, зроблених своїми руками, втілено цікавих ідей.



Настінне панно в інтер’єрі

Для кожної кімнати в будинку вибирають панно на стіну, що відповідає її стилю, призначенню, колірній гамі, розмірам приміщення:

  1. У передпокої, навіть малогабаритної, можна вдало розмістити як невелике панно, так і зображення на всю стіну. Якщо це приміщення має форму коридору, доречно буде зробити невелику галерею з кількох робіт на одній стіні.
  2. Для вітальні частіше вибирають великі формати на всю стіну, що іноді складаються з декількох розділених елементів. З тематики найбільше підходять абстрактні композиції, зображення міст, пейзажі.
  3. У кухні розміщують панно середніх та малих форматів, виготовлені з практичних матеріалів, що зберігають свій вигляд після численних вологих прибирань. Кольори вибирають яскраві, насичені, тематики переважають зображення фруктів, овочів, квітів.
  4. Для спальні вибирають зображення кольорів, природні пейзажі, абстрактні композиції у м’яких пастельних тонах.
  5. У дитячу виготовляють яскраві панно із зображеннями мультяшних героїв, кумедних звірят, квіткові композиції. Найкраще робити їх разом із дітьми, щоб вийшло саме те, що їм подобається.
  6. Для ванної кімнати вибирають вологостійкі матеріали, зручні у догляді. Тут більше підходить мозаїка зі скла або кераміки, розпис по плитці водостійкими фарбами, застосування стійких до вологи декоративних елементів (порцеляна, морські черепашки та каміння, склотканина та ін.).






Види настінних панно

Такі декоративні вироби виготовляються з різних матеріалів та відрізняються за технікою виконання.

  • В якості основи вибирають міцні матеріали, що добре тримають форму (фанеру, листи ДВП, пластик та ін.), які потім фарбують або декорують тканиною, папером, мозаїкою, ліпниною та іншими способами для створення фону.
  • Деякі композиції роблять без основного фону (наприклад, макраме, плетіння з лозин, з’єднані між собою кілька об’ємних фігур) або на м’якій основі з тканини, паперу.
  • Панно також може бути виконане прямо на стіні з гіпсу, декоративної штукатурки, матеріалів та оздоблювальних елементів. Декор для стін може бути як постійна прикраса інтер’єру або тимчасовим – як виконане новорічне панно своїми руками або до іншого свята. Відповідно, вибираються і відповідні матеріали.

Тканинні аплікації

Для таких виробів потрібні клаптики тканин, ножиці, голка, нитки, клейовий пістолет, додаткові декоративні елементи (бісер, гудзики та ін.).



  • Матеріали вибирають несипкі, добре тримають форму.
  • Відмінно підходить фетр, зручний у роботі та добре виглядає у готових композиціях.
  • Панно можуть бути прикрашені елементами вишивки, мереживом, стрічками.
  • Гарно виглядають об’ємні елементи декору, пошиті з подвійних деталей з наповнювачем усередині (як м’які іграшки).

Канзаші

Цей вид японського рукоділля з атласних стрічок широко застосовується виготовлення настінних панно. Заняття це дуже ретельне, але результат вражаючий.

У цій техніці виготовляються гарні квіти, птахи, метелики. Вони можуть бути як додаткові прикраси в комбінованих з різних матеріалів панно або представляти зібрані тільки з цих елементів композиції.



Паперові

З цього матеріалу переважно виготовляють тимчасові панно до певних свят. Але деякі техніки дають змогу створювати міцні вироби для тривалого використання. Існує багато майстер-класів зі створення панно з паперу різними способами.

Застосування паперу для декору:

  1. Плетені вироби із газетних трубочок. Такі декоративні елементи виготовляються практично з відходів паперу — старих газет та журналів.
  2. Додатково потрібні тільки клей ПВА, фарба, прикраси з інших матеріалів (якщо потрібно за задумом дизайну), а з інструментів — клейовий пістолет, ножиці.
  3. Вироби нагадують плетіння з лози. У такій техніці можна виготовити все панно або окремі елементи.
  4. Орігамі. З модулів, виконаних у техніці орігамі, можна створювати панно будь-яких розмірів і форм.
  5. Це можуть бути зібрані в одну композицію об’ємні фігури, а також плоскі зображення, зібрані з паперових елементів різного кольору.
  6. Виготовлення панно з паперу у техніці декупаж. Такі вироби виконуються способом наклеювання на поверхню основи паперових картинок з подальшим покриттям лаком для міцності. Можуть застосовуватися як прикраса деталей або служити тлом композиції.
  7. Туалетний папір. Цей матеріал можна використовувати для створення рельєфності, якщо немає під рукою гіпсу чи декоративної штукатурки.
  8. Розмочений у воді з додаванням клею ПВА туалетний папір відмінно підходить для створення об’ємних зображень.
  9. Спочатку викладається з неї рельєфний малюнок, а після висихання паперу він розфарбовується та покривається лаком. У такий спосіб виготовляють гарні зимові панно та інші композиції.






Стринг

Проста, цікава, легка у виконанні техніка. Для виконання такого панно на дерев’яну дошку наносять малюнком олівцем, забивають по його контуру цвяхи, а потім намотують навколо капелюшків різнокольорові нитки, створюючи з них візерунок у вигляді «павутинки».

Додатково такі панно модно прикрасити намистинами, елементами зі шкіри, тасьмою, мотузками.

Ліпка із солоного тіста

Незважаючи на застосовувані для цієї техніки продукти, вироби із солоного тіста виходять міцними та довговічними. Цей матеріал часто використовується для виготовлення настінних панно та інших декоративних виробів.



Для його приготування використовуються завжди доступні продукти:

  • Борошно;
  • Сіль;
  • Крем для рук;
  • Рослинна олія;
  • Вода;
  • Шпалерний клей.

Після змішування цих компонентів у ємності виходить пластичний, дуже зручний для ліплення будь-яких фігурок матеріал. Після повного висихання вироби розфарбовуються та збираються за допомогою клею у композицію.

Ліпка з гіпсу або декоративної штукатурки

З використанням цих матеріалів готують рельєфну основу для панно або виготовляють окремі елементи.

  • Техніка виготовлення виробів з гіпсу та декоративної штукатурки схожа, відрізняється лише склад та рецептура приготування сумішей.

Композиції з одноразового посуду

Швидко зібрати гарне оригінальне панно можна з одноразового паперового або пластикового посуду.

Для цього використовують:

  • Тарілки,
  • Склянки,
  • Ложки,
  • Вилки,
  • Пластикові пляшки.

Порядок роботи:

  1. З ложок особливо красивими виходять квіткові композиції, а також часто їх використовують для створення рамок.
  2. З виделок можна робити панно у вигляді віял.

Цікаво виглядають ці матеріали у поєднанні з іншими, у комбінованих композиціях.

Природні матеріали

Тут вибір наданий величезний — гілочки рослин, річковий пісок, сухоцвіт, морські черепашки та камінці, різні крупи та насіння, квасоля, зерна кави, яєчна шкаралупа та багато інших.

  • Деякі з них готові до застосування, достатньо закріпити їх на панно за допомогою клейового пістолета і покрити лаком, інші треба ще підготувати.
  • Наприклад, висушити листя і помістити їх у прозорі коробочки, а потім зібрати з них композицію у вигляді гербарію.
  • Або зберегти красу квіток, зробивши з них, із застосуванням епоксидної смоли, гарні заготівлі для панно.



Інсталяція з різних предметів

Такі панно збираються в об’ємні композиції з окремих технічних виробів, побутових предметів, інших готових матеріалів та форм.

Ця техніка декору дозволяє створювати із звичайних речей цікаві художні твори, зібрані з розрізнених предметів, об’єднані спільною ідеєю.

Рекомендації щодо вибору матеріалів та розміщення панно в інтер’єрі

Існує ще величезна кількість способів як зробити панно та матеріалів для їх виготовлення – композиції з деревини, пластику або металу, мозаїки зі скла або кераміки, плетіння в техніці макраме та ін.

Виготовлені як знімні панно, так і зроблені прямо на поверхнях стін. Вибирати завжди треба кімнати, що органічно вписуються в інтер’єр.

Правила вибору та розміщення панно:

  1. Сюжет зображення та використовувані матеріали повинні відповідати стилістиці та призначенню приміщення.
  2. В декоративній композиції повинні бути елементи, що перекликаються з декором меблів.
  3. Потрібно дотримуватися єдиної колірної гами в приміщенні — на панно мають бути основні відтінки інтер’єру.
  4. Якщо невеликі панно можна розмістити над каміном, диваном, тумбочкою або іншими меблями, створивши органічну композицію, великі панно краще розташовувати на вільному від інших предметів просторі.
  5. Не можна загороджувати навіть невеликі ділянки панно меблями — композиція має повністю переглядатися.

Виготовлене своїми руками настінне панно надасть індивідуальності вашому інтер’єру, завжди радуватиме, викликатиме приємні спогади про хвилини творчості.

Самостійно зробити таку прикрасу можна за своїм ескізом або за готовим шаблоном, якщо немає досвіду та художніх навичок.

Фото саморобного панно