Гаманець своїми руками покроково – фото моделей зі шкіри та тканини. Викройки, ідеї + інструкція зі схемою шиття
Невелика сумочка для зберігання необхідних дрібних предметів завжди потрібна. З чого можна зробити стильний гаманець своїми руками? З звичайнісіньких підручних матеріалів – паперу, тканини, шкіри.
Користуючись добірками фото гаманців ручної роботи, а також ознайомившись із докладними описами до них, таке рукоділля буде цілком під силу. Зазвичай таку річ, виходячи з власних понять про практичність, зручність і красу, досить важко знайти в магазинах.
Коштує він, як правило, досить дорого. Ось чому досить часто постає питання про те, як можна зробити простий гаманець своїми руками, щоб задовольнити власні потреби або порадувати таким подарунком близької людини.
Натуральний шкіряний виріб
Достаток на ринку дизайнерських та незвичайних гаманців, цілком зрозуміло. Для багатьох – це атрибут самовираження та частина іміджу. Річ, яка завжди привертає увагу та становить думку про власника.
При виборі певної моделі завжди враховується дизайн, функціональні якості та габарити.
У деяких гаманцях передбачено систему захисту. Зовнішній вигляд найрізноманітніший. Починаючи від замаскованих під бутерброд або конверт до презентабельних класичних моделей.
Красиво та якісно виконаний зручний гаманець зі шкіри, можна зробити самостійно без особливих труднощів. Для цього потрібен відповідний матеріал.
Досить часто на практиці жіночі чоботи приходять у непридатність, і замість того, щоб просто викинути їх на звалище, краще приберегти халяви на потім.
Самоделки з них завжди виходять «вищий клас». Це і тапочки для дому, і устілки для взуття, і чохол для стільникового телефону тощо, і т.п.
Попередня підготовка
Рекомендується виконати таке:
- Для початку важливо прикинути розміри виробу. Для цього береться найбільша купюра, за якою будується форма на щільному папері. Якщо виходити з купюр номіналом в одну і п’ять тисяч рублів, то висота становитиме з урахуванням припусків (6 мм) – вісімдесят міліметрів, а ширина – сто сімдесят два;
- Холя розпускається по швах. Підкладка хутряна внутрішня видаляється, і натомість виходить плоска поверхня натурального шкіряного покриття. На ньому попередньо розкладається підготовлена форма, щоб переконатися у відповідності розмірів. Якщо шкіри недостатньо, то потрібно акуратно підшити додатковий шматочок;
- Окремі місця шкірної поверхні можуть бути хвилястими. Ось чому до того, як приступити до розкрою, її потрібно ґрунтовно розгладити. Досить просто з проблемою непогано справляється звичайна праска для прасування для білизни. Перевернувши шкіру виворітною стороною, її треба укласти на плоску поверхню і накрити бавовняною тканиною. Розпилювач допоможе трохи зволожити її. Максимально розігрів праску, його повільно переміщають по тканині, несильно притискаючи. Таким чином вона поступово розпрямляється;
- Розмітка виконується фломастером безпосередньо на шкірі. Для вирізування деталей гаманця застосовують звичайний канцелярський ніж чи скальпель.
Також знадобиться лінійка з металу, за якою прорізається натуральна шкіра, під яку повинен бути обов’язково підкладений картон або стос газет. Варто заздалегідь трохи вправлятися для цього.
Особливості пошиття
Практично у всіх варіантах та інструкціях, як зробити гаманець, є моменти, на які потрібно звернути увагу:
- Наприклад, з огляду на те, що це зазвичай пара, пошитих одна з одною частин, то середня частина внутрішнього простору між ними доречніше використовувати для додаткової кишені. У ньому зручно зберігати пластикові картки.
- З урахуванням розміру однієї картки робляться відповідні розрахунки, з яких оптимальними розмірами кишеньки є 60 на 100 міліметрів;
- У майстер-класі, як зробити гаманець, є подробиця нанесення будь-якого клею на шкіряну поверхню в місцях майбутнього зшивання нитками. Ручне шиття передбачає попереднє проведення відповідної розмітки, крок якої становить п’ять міліметрів.
- Полегшити шиття допоможуть заздалегідь просвердлені отвори. Діаметр свердла для цього вибирається невеликий. Порядку одного міліметра;
- Переважний останній варіант, тому що вони добре плавляться для закріплення кінців;
- Троп ведеться в один, а потім в інший бік;
- Прошивка повинна починатися із закладу нитки між шкіряними складками. Закінчується вона у вигляді подвійного стібка, коли другий кінчик виводиться між складочками;
- Кінці у ниток потрібно зав’язати та обпалити. В останньому випадку на вузлик накладається шар клею і він заправляється в складочку.
Нитки можуть бути будь-якими в два ряди – крученими лляними, лавсановими або капроновими.
Кнопочка для застібки
У застібки-кнопочки дві важливі функції:
- Фіксувати клапан належним чином;
- Служити оригінальним елементом для прикраси виробу.
Найкраще скористатися кнопку з кільцевою пружинкою, яка працює м’яко, а розмірами має досить великі. Дві деталі заклепуються на одній поверхні виробу, а дві на другій.
Нагоді для роботи:
- Простий молоточок;
- Пробійник;
- Біта для розклепування плюс опора напівсферичної форми.
Порядок роботи:
- Потім заклепувальна частина простягається через підготовлений у шкірі отвір, надягає на виступ і розвалюється битою.
- Після встановлення кнопкових частин на гаманець необхідно перевірити, як вона працює.
- Якщо хочеться красиво прикрасити власноручний виріб, то чудовим доповненням стане нанесений електричним випалювачем оригінальний та стильний малюнок.
- Торцеві частини шкіри краще зафарбувати, підібравши забарвлення на свій смак.
- Пропонована конструкція настільки проста, що виконати її здатний кожен майстер-початківець буквально за дві-три години.
Така презентабельна річ виглядає настільки добре, що стане чудовим подарунком на будь-яке свято з нагоди.
Фото саморобного гаманця