Альтанка своїми руками: схеми, креслення з розмірами альтанок із дерева та металу. Майстер-клас з фото та описом, як зробити

Форма та стіни альтанки

Найчастіше на старих дачах бачимо квадратну альтанку, з лавками по краях та столиком посередині, альтанки для дачі своїми руками робили ще наші діди та батьки.














Зараз у вік цифрової інформації та різноманітності варіантів з готовими схемами та прорахунками матеріалу, можна спорудити оригінальну і дуже недорогу альтанку. Чи буде оригінальність у її формі, матеріалі стінок або, наприклад, ви вирішите зробити купольний оглядовий дах, вирішувати вам.

Зведення стін починається з обв’язування, яке встановлюється на фундамент, брус обробляють від гниття і комах і фарбують, якщо це необхідно. По кутах встановлюються стовпи, які і є опорою для всієї конструкції.

Також обв’язка може бути металевою, всі деталі приварюються до оголовків, заглиблених труб.

Ще один варіант стін альтанки – профнастил або полікарбонат, прикріплені на профільну трубу. Якщо в районі часто дмуть вітри, ставити такі альтанки не рекомендується, мала вага загрожує швидкою поломкою виробу.

Альтанка з дерева, та й ще й зроблена своїми руками виглядає більш затишною, домашньою і комфортною, ніж прозора альтанка з полікарбонату, більше схожа на теплицю.

З іншого боку, якщо власник додасть рослини, прикрасить сучасними різьбленими металевими лозинами, поставить затишні меблі – місце відпочинку «заграє іншими фарбами».

Нерідко чорнова підлога альтанки є фінальним покриттям підлоги, і у разі псування змінюється, або оновлюється. Сучасні матеріали дозволяють підібрати таке покриття, яке не боїться перепадів температур, вологості та навіть вогню.