Мангал своїми руками: покрокова інструкція, як зробити простий і недорогий мангал із цегли, металу (130 фото креслень та схем)

Будівництво мангалу з цегли

  1. Вибір матеріалу та місця. Потрібно ретельно продумати розташування стаціонарного мангалу, адже згодом його не вдасться просто взяти та перемістити. Тому варто враховувати, насамперед, близькість будівель – занадто щільне розташування мангалу призведе до забруднення фасаду жиром та димом. Якщо ж він буде далеко, то це ускладнить процес готування. Також добре пристосувати конструкцію до навколишнього середовища – мангал має стилістично відповідати дому та архітектурі саду. Заздалегідь варто подбати про додаткові елементи. Наприклад, мангал може бути з дахом, також зробленим власноруч.
  2. Підготовка фундаменту.Починати можна з окреслення контуру мангалу (наприклад, вставляють коли в землю, щоб відзначити майбутнє розташування, і додатково натягують між ними мотузку), потім викопують яму глибиною близько 30 см. Присипають щебенем (достатньо 20 см шару) і утрамбовують до отримання рівної поверхні ( якість виготовлення перевіряють спиртовим рівнем). Тільки на підготовлену основу можна заливати бетон.
  3. До наступного етапу роботи можна приступити лише тоді, коли бетон застигне – це означає, що потрібно почекати не менше 2 тижнів, поки він повністю затвердіє (у спеку його слід акуратно збризкувати водою).
  4. Кладка першого ряду стіни. Цей етап робіт починають з очищення фундаменту та установки з цегли контуру гриля. Це допоможе зберегти прямі кути. Окремі елементи укладають розчином (вибирають вогнестійкий та морозостійкий), не забувають залишати рівні простори для стиків (у цьому допоможуть дистанційні хрести). Важливо, щоб наступні ряди цегли були укладені не рівномірно, а зі зміщенням на половину довжини одного елемента.
  5. Увага! Після укладання кожного ряду необхідно перевірити спиртовий рівень.
  6. Встановлення плити. На місце встановлення вогнища встановлюють саморобну дошку (наприклад, OSB) – перпендикулярно стінам зводяться два ряди цегли. Її прибирають лише після застигання розчину. За цей час можна розташувати частини стін, на яких буде кріпитися решітка – цегла кладе довшими краями у напрямку до центру мангалу. Після висихання розчину замість ДСП можна встановити під металевий.
  7. Увага! Цеглини попереду слід додатково зміцнити лозинами (для цього потрібно просвердлити в них отвори).
  8. Встановлення напрямних. Над мангалом кріплять канавки, на яких будуть прокладені направляючі під ґрати. Їх варто встановити на двох рівнях, завдяки чому вдасться ставити посуд на різній висоті (наприклад, на два послідовні шари цегли). Це дасть більший контроль за процесом приготування їжі. Чудово, все вийшло! Все як на фото мангалу, створеного власноруч.


















Тепер залишається почекати кілька днів, перш ніж перший раз запалити мангал (поки остаточно не стане ясно, що розчин повністю висохне, інакше він може потріскатися).

Увага! Металеві елементи рекомендується покрити антикорозійною фарбою.