Як вязати петлі спицями: вчимося робити рівні петлі, виворітні, кромкові, класичні, бабусини + фото кращих схем

Створення класичної петлі

Не слід плутати способи створення петель від їхнього типу. Кожен тип можна пов’язувати кількома різними способами.

  • Наприклад, поширений класичний спосіб.
  • Спершу необхідно підхопити передню стінку попереднього ряду.
  • Важливо стежити, щоб робоча нитка захоплювалася зверху вниз.
  • Приклад представлений на малюнку.







Бабусин спосіб вив’язування

В’язання петель спицями бабусиним способом — другий за популярністю спосіб створення петель.

Задня стінка петлі попереднього ряду підхоплюється знизу нагору. По суті це зворотний спосіб створення петель від класичного.

Витягнута петля

В’язання витягнутими петлями не менш популярне. Зазвичай такий спосіб називається способом створення хутра. В результаті, виходять пухнасті та гарні ворсинки (дуже схожі на хутро). В інтернеті є багато відео з в’язання петель, проте нижче представлений алгоритм простого їх створення.

  1. Спершу перша петля вдягається спицю, принцип схожий на створення лицьової петельки. Виходить, що права спиця пройнята в петлю, і знаходиться на вказівному пальці правої петлі. Щоб не заплутатися перед створенням петельки, подивіться на картинку нижче.
  2. Тому робоча нитка накладається на верхню спицю, за допомогою правої руки. Навколо вказівного пальця, за годинниковою стрілкою, кілька разів обмотується довкола пальця. Приклад наведено на фотографії нижче.
  3. Три обороти створюють хутряний пучок з двох витків. Чотири обороти з трьох і таке інше. Кількість витків у пучку хутра завжди на один менша за кількість обертів.
  4. В результаті виходить, що на спиці знаходиться кілька витків основної нитки (робоча нитка). Витки, що виходять, акуратно простягаються спицею, що знаходиться всередині них.
  5. Тім, дістається вказівний палець із мотка. Щоб конструкція не розвалилася, необхідно її дотримувати вільною рукою.
  6. В’язання правильних візерунково витягнутими петлями здійснюється лише через чергування. Хутряна петля обов’язково повинна чергуватись з лицьовою петлею.Інакше, конструкція буде негарною, не триматиметься і розвалюватиметься. На спицях подібний ряд має такий вигляд. Приклад наведено на фотографії нижче.
  7. Наступний ряд закріплює попередній. Щоб зробити повне закріплення, необхідно зробити весь ряд з лицьових.
  8. Приклад в’язання такого набору петель виглядає так, як представлений на фотографії.