Клітини для кроликів своїми руками: майстер-клас з фото, розмірами, кресленнями, схемами спорудження двоярусної клітини із сітки

Процес створення

Пропонуємо покрокову інструкцію створення клітки для кроликів своїми руками. Що необхідно враховувати під час робочого процесу? Основна вимога полягає в розташування цих конструкцій.













Фахівці рекомендують дотримуватися кількох основних вимог:

  • Клітини з тваринами повинні бути захисними від протягів. Справа в тому, що організм кроликів негативно реагує на різкі перепади температурного режиму;
  • Якщо розташувати конструкції у вологому приміщенні, то збільшується ризик розмноження патогенних мікроорганізмів.
  • Грибкова та вірусна мікрофлора призводить до появи серйозних захворювань у кролів;
  • Клітини рекомендують попередньо готувати до зими. Для цього не варто заощаджувати на сухому сіні, підстилці.

Для створення односекційної клітини для кролів знадобляться використання докладних креслень. Завдяки їм вдається розпочати робочий процес.

Він полягає в наступному:

  1. Попередньо дерев’яні поверхні обробляють антисептичним та фунгіцидним складом. Таке просочення захистить дерев’яну основу. У складі рідини повинні бути мінімальні показники хлору і токсичних речовин. Після висихання вони не будуть негативно впливати на організм кролика;
  2. Для створення каркаса знадобиться брус, розміри якого становлять 50 х 50 см. Його необхідно розпиляти на кілька відрізків.Довжина перших двох повинна становити завдовжки 120 см, а три інших по 65см. Усі деталі необхідно з’єднати, виходячи з плану. Для цього використовують саморізи та шуруповерт.
  3. Після цього переходимо до спорудження каркасу дна клітини. Для цього використовую сітку дрібними осередками. Її розмір повинен становити 125 х 75 см. Фіксуємо металеві ґрати шурупами до дерев’яного каркаса.
  4. Тепер переходимо до створення стін конструкції. Для цього знадобляться деталі з дошки обріза, ширина яких становить 200 мм. Товщина деталей має бути не менше 45 мм. Кожну дошку кріпимо до дерев’яного каркаса шурупами.
  5. Далі переходимо до даху. Тут застосовують чотири однакові дошки, ширина яких становить 150-200 мм. Товщина кожного елемента має бути не менше 45 мм. Довжина дерев’яних балок має бути рівною 140-150 см. На фото споруди клітини для кроликів своїми руками зображено етапи створення односекційної конструкції.
  6. Тепер переходимо до фасаду. Тут розташовуватимуться двері, годівниця та поїльник. Для створення дверей знадобиться використання 4 дощок, верхню частину яких оформляють металевою сіткою дрібного діаметру. Зафіксувати двері дозволять металеві петлі. Їх фіксують на поверхні дерев’яного каркасу та дверей.

В якості поильників і годівниць використовують готові конструкції із пластику. Такі вироби легко очищати від залишків їжі та обробляти розчинами, що дезінфікують.