Як зробити акваріум своїми руками покроково: в домашніх умовах зі скла, поради, вибір матеріалів, фото, інструкція з виготовлення

Встановлення та благоустрій

Не варто встановлювати конструкцію одразу після виготовлення. Слід провести випробування та переконатися, що виріб витримує тиск води.

Заповнену водою ємність потрібно тримати кілька днів, лише потім встановлювати на підготовлене місце.

  • Після установки на тумбі, стелажі або в простінку потрібно зробити кришку для акваріума. Найкраще взяти непрозорий матеріал. В цьому випадку світло від лампи не буде розсіюватися по кімнаті, а попрямує у воду.
  • Освітлення акваріума облаштовується за допомогою довгої люмінесцентної лампи або світлодіодної стрічки, закріпленої з внутрішньої сторони кришки. Відстань від поверхні води до джерела світла не повинна бути менше 20 см, щоб уникнути попадання крапель на лампи.
  • Для внутрішнього облаштування потрібен спеціальний фільтр для акваріума, який перекачуватиме воду, очищаючи її та насичуючи киснем. Його можна придбати у спеціалізованому магазині або виготовити самостійно з м’якої пористої губки.
  • Для нагнітання повітря потрібно придбання пристрою, також доступного у продажу, але має досить високу вартість. З метою економії його можна зібрати самостійно – як зробити акваріумний компресор своїми руками, можна побачити на схемах та інструкціях з виготовлення.

Найпростіший варіант — пристрій із камери футбольного м’яча, автомобільного насоса, краніка з трійником та трубки від медичної крапельниці.

Після встановлення всіх механізмів забезпечення життєдіяльності підводного світу можна зайнятися декоруванням. Простір водоймища можна заповнити глиняними фігурками у вигляді амфор, замків або корабликів.

Можна просто обробити корч для акваріума або заповнити його черепашками. Як це зробити, показано у численних відео.