Як зробити акваріум своїми руками покроково: в домашніх умовах зі скла, поради, вибір матеріалів, фото, інструкція з виготовлення

Як зробити акваріум своїми руками – поетапна фото інструкція з описом, як зробити зі скла в домашніх умовах

Більшість людей тримають у своїх квартирах вихованців, що, на думку психологів, чудово знімає стрес та піднімає настрій. Серед них чимало любителів екзотичних риб, які вважають красиво оформлені акваріуми не лише засобом психологічного розслаблення, а й декоративним елементом інтер’єрного дизайну.

Але ємності для утримання риб мають досить високу вартість, і тому придбати такий виріб заводського виробництва можуть далеко не всі.

Але деякі домашні умільці, при дотриманні певних рекомендацій та інструкцій, готові побудувати великий та красивий акваріум зі скла своїми руками.










Вибір необхідних матеріалів

Для того, щоб виріб вийшов якісним та красивим, потрібно особливо ретельно підходити до вибору матеріалів.

Для безкаркасного акваріума знадобиться лише скло та герметик, а для каркасної моделі — металеві куточки для конструкції.

Підходящий герметик

Речовина, яка склеїть частини акваріума та забезпечить герметичність, слід вибирати особливо ретельно, оскільки від її якості залежатиме міцність виробу.

Окрім можливості надійно з’єднувати деталі, клей-герметик повинен відповідати певним вимогам:

  • Відсутність шкідливих речовин;
  • Висока клейкість;
  • Еластичність;
  • Швидке затвердіння;
  • Простота використання;
  • Довговічність;
  • Акуратний вигляд.

Всі ці властивості є у силіконових герметиків. Але під час покупки слід звернути увагу до складу речовини. Не повинно бути різних домішок і добавок (особливо антисептичних), тому що в акваріумній воді повинні жити певні мікроорганізми.

У продажу силіконові герметики представлені у трьох варіантах: білому, безбарвному та чорному. Білий краще не використовувати, тому що він виглядає не дуже акуратно, безбарвний гарний для склеювання невеликих ємностей, чорний ідеальний для великих конструкцій, тому що надає їм особливої ​​чіткості ліній.

Багато виробників спеціально випускають герметики для акваріумів.

Відповідне скло

На цьому матеріалі бажано не економити, оскільки споруда має бути особливо міцною, щоб не допустити розтріскування та затоплення приміщення. Як відомо, скло має різну товщину, від якої залежить його міцність.

  • Немає сенсу застосовувати підвищену товщину для виготовлення маленьких моделей. Водночас тонке скло не витримає тиску води у великих конструкціях.
  • Правильно буде розрахувати товщину листа виходячи з обсягу ємності. Для цього потрібно зробити виміри сторін та вирахувати кількість літрів.














Далі можна спиратися на дані стандартних розрахунків:

  • Об’єм 30 л – 4 мм;
  • Об’єм 80 л – 5 мм;
  • Об’єм 150 л – 6 мм;
  • Об’єм 250 л – 8 мм.

Використовувати потрібно лише нове скло. Матеріал, що був у вживанні, втрачає міцність. Заготівлі краще замовляти в майстерні, тому що там якість різання там набагато вища для отримання ідеально рівних кромок.

Щоб зрозуміти, як зробити акваріум правильно, необхідно вивчити поради та рекомендації щодо його збирання та встановлення.

Виготовлення акваріума

Щоб робота була легкою та зручною, необхідно підготувати потрібні інструменти:

  • Пістолет для герметика;
  • Кутові струбцини;
  • Паперовий скотч;
  • Будівельний ніж;
  • Гумовий шпатель;
  • Пластикові підкладки.



















Збиратися конструкція повинна на абсолютно рівній поверхні, щоб унеможливити перекос крихкої конструкції.

Далі слід слідувати покроковому керівництву:

  1. Спочатку створюється креслення. Вибирається форма акваріума та його розміри.
  2. На фото акваріумів, виготовлених своїми руками, можна побачити прямокутні, кутові та призмоподібні моделі.
  3. Початківцю краще вибрати просту прямокутну форму, зручну для склеювання під прямим кутом.
  4. На наступному етапі потрібно знежирити місця склеювання та нанести тонку смужку силікону.
  5. На третьому етапі стінки стикуються. Особливо слід звернути увагу, що сильно притискати їх не треба, щоб шар герметика був товстим.
  6. Правильний кут робиться за допомогою струбцин, під які встановлюються підкладки.
  7. На великих акваріумах для обмеження силікону наліплюється паперовий скотч, а решта простору заповнюється герметиком.
  8. Напливи речовини забираються за допомогою гумового шпателя. Металевий інструмент міг би подряпати поверхню, а гумовий прибере зайве дбайливо.
  9. Силікон слід наносити зверху вниз.
  10. На цьому етапі відбувається встановлення дна.

Існує два варіанти складання: Установка на дно і навколо нього.

Після складання конструкції та затвердіння силікону потрібно зайнятися встановленням та благоустроєм куточка підводного світу.

Встановлення та благоустрій

Не варто встановлювати конструкцію одразу після виготовлення. Слід провести випробування та переконатися, що виріб витримує тиск води.

Заповнену водою ємність потрібно тримати кілька днів, лише потім встановлювати на підготовлене місце.

  • Після установки на тумбі, стелажі або в простінку потрібно зробити кришку для акваріума. Найкраще взяти непрозорий матеріал. В цьому випадку світло від лампи не буде розсіюватися по кімнаті, а попрямує у воду.
  • Освітлення акваріума облаштовується за допомогою довгої люмінесцентної лампи або світлодіодної стрічки, закріпленої з внутрішньої сторони кришки. Відстань від поверхні води до джерела світла не повинна бути менше 20 см, щоб уникнути попадання крапель на лампи.
  • Для внутрішнього облаштування потрібен спеціальний фільтр для акваріума, який перекачуватиме воду, очищаючи її та насичуючи киснем. Його можна придбати у спеціалізованому магазині або виготовити самостійно з м’якої пористої губки.
  • Для нагнітання повітря потрібно придбання пристрою, також доступного у продажу, але має досить високу вартість. З метою економії його можна зібрати самостійно – як зробити акваріумний компресор своїми руками, можна побачити на схемах та інструкціях з виготовлення.

Найпростіший варіант — пристрій із камери футбольного м’яча, автомобільного насоса, краніка з трійником та трубки від медичної крапельниці.

Після встановлення всіх механізмів забезпечення життєдіяльності підводного світу можна зайнятися декоруванням. Простір водоймища можна заповнити глиняними фігурками у вигляді амфор, замків або корабликів.

Можна просто обробити корч для акваріума або заповнити його черепашками. Як це зробити, показано у численних відео.

Фото саморобного акваріума