Як намалювати ніс поетапно олівцем: легкий майстер-клас для початківців. Урок малювання носа людини

Геометрична будова

Загальну форму носа легко вписати у просту геометричну форму трапецій, що лежать в основі піраміди.

Знайомство з послідовністю прийомів, як намалювати ніс, легко починається з того, що проводиться загальна лінія симетрії, в нижній частині якої намічається трапеція, де верхня частина — це хрящик кінчика, а нижня його ширина між точками з’єднання ніздрів з верхом носогубних складок.

У районі перенісся трапеція вийде меншого розміру і з’єднає верхню частину ширини переходу до чола з нижньою відстанню між внутрішніми куточками очей. Після цього залишається з’єднати прямими лініями всі кути двох трапецій, отримавши геометричну основу для подальшої деталізації індивідуальних особливостей носа.

Деталізація побудованої фігури

Щоб намалювати ніс, схожий на оригінал, поетапно олівцем, треба запастися його твердими та м’якими різновидами, папером та гумкою для стирання зайвих ліній.

  • Коли побудована основна трапецієподібна фігура з дотриманням основних пропорцій та ракурсу положення, можна приступити до промальовування деталей.
  • Від перенісся проводяться дві плавні, вигнуті всередину лінії, за допомогою яких зображуватиметься верхня носова спинка.
  • Вона продовжується далі прямими лініями до кінчика носа.
  • У нижній частині трапеції треба промалювати напівкруглі основи ніздрів, які потім з’єднуються з округлою частиною кінчика.
  • Ноздрі мають вигляд пелюсток і розташовуватися симетрично, розділені посередині внутрішньої перегородкою.