Як намалювати ніс поетапно олівцем: легкий майстер-клас для початківців. Урок малювання носа людини

Як намалювати ніс: вчимося малювати ніс в анфас та профіль олівцем. Легкий урок із порадами від художника

Багато любителів художньої творчості хотіли б навчитися простої техніки малювання портретів своїх близьких чи знаменитостей. Для того, щоб твір вийшов красивим, правильно побудованим і схожим на оригінал, треба познайомитись із основами такої дисципліни, як академічний малюнок.

З цього предмета починається навчання у дитячих художніх школах та вищих навчальних закладах для майбутніх майстрів образотворчого мистецтва.

Спочатку учні знайомляться з анатомічним пристроєм окремих фрагментів людської особи, а потім вивчають геометричну побудову такої складної деталі особи, якою є ніс, та розташування тіней на малюнку для надання обсягу.




















Будування носа людини

У малюванні майстер-клас для початківців завжди починається з вивчення форми предмета, який потрібно зобразити за допомогою олівця та паперу.

Кожна складна конструкція складається з поєднання більш простих фігур. Також і справа з носом, який видається вперед у порівнянні з рештою площини обличчя.









Щоб намалювати ніс поетапно і не допустити помилок, необхідно розпочати вивчення основних фрагментів анатомії цієї частини портрета.

  • Скелет носа складається з виступу черепної кістки, яка називається перенісся і прилеглого до неї хряща.
  • На стику цих основних елементів знаходиться горбинка. Ніс закінчується великим, роздвоєним хрящовим кінчиком, від якого вниз йде перегородка між ніздрями.
  • Навколо неї розташовані крила носа, покриті м’яким шкірним покривом.
  • Симетричні лінії ніздрів знизу переходять до носогубних складок і таким чином зв’язуються з продовженням обличчя.
  • Верхня частина носа створює плоску частину спинки, на яку найчастіше потрапляє найбільша частина освітлення. Вона зазвичай зображується в малюванні найсвітлішої.