Як намалювати ліс поетапно: етапи створення гарного малюнка, інструкція та поради для дітей

Як намалювати ліс олівцем покроково – легкий урок для дітей, гарний лісовий краєвид своїми руками

Намалювати ліс не так важко, як може здатися спочатку. Цьому цілком можливо навчитися на майстер-класі для початківців, після чого будь-який новачок зможе розібратися як легко та красиво намалювати ліс олівцем.

Нижче йтиметься про те, як правильно підібрати олівець та папір для малювання, а в кінці — покрокова інструкція для дітей та дорослих як поетапно намалювати ліс олівцем.

Оптимальна твердість олівців

Існує кілька маркувань. У нас у країні найчастіше зустрічаються олівці з європейським та російським маркуванням.

  • Hb – це європейське маркування
  • Тм – це російська.
  • Т – це твердість,
  • М – м’якість.

В іноземному маркуванні російської літери Т відповідає англійська Н, а літері В — російська М. Перед цими літерами завжди стоїть цифра і, при поєднанні цих цифр з літерами утворюється вся лінійка твердості та м’якості олівців — від 10h до 10b, чим більше число перед буквою — тим сильніша твердість або м’якість.

Наприклад, 10h – це найтвердіший олівець з усіх, hb – це щось середнє між твердим та м’яким олівцем, а 10b – найм’якіший олівець. Чим м’якший олівець — тим темніше він малює, але швидше стирається.

Протилежні властивості мають більш тверді олівці, але при цьому малюють блідіші. Купувати олівці в наборах недоцільно, щоб зробити якісний малюнок, вистачить трьох олівців.

Найтвердіший з них – hb, або твердо-м’який – він потрібен для того, щоб намічати лінії побудови і штрихувати найсвітліші частини малюнка. Другий олівець може бути 3b – м’якший — ним виконується основна частина всієї штрихування.






Третій, найм’якший олівець — 6b, або 8b – їм штрихуються найтемніші частини малюнка.

Таким чином, цими олівцями можна робити начерки, тому що за правилами малювання начерки повинні виконуватися дуже м’якими олівцями. Всі ці рекомендації є відносними, конкретну твердість потрібно підбирати під себе.