Як намалювати ліс поетапно: етапи створення гарного малюнка, інструкція та поради для дітей

Як намалювати ліс олівцем покроково – легкий урок для дітей, гарний лісовий краєвид своїми руками

Намалювати ліс не так важко, як може здатися спочатку. Цьому цілком можливо навчитися на майстер-класі для початківців, після чого будь-який новачок зможе розібратися як легко та красиво намалювати ліс олівцем.

Нижче йтиметься про те, як правильно підібрати олівець та папір для малювання, а в кінці — покрокова інструкція для дітей та дорослих як поетапно намалювати ліс олівцем.

Оптимальна твердість олівців

Існує кілька маркувань. У нас у країні найчастіше зустрічаються олівці з європейським та російським маркуванням.

  • Hb – це європейське маркування
  • Тм – це російська.
  • Т – це твердість,
  • М – м’якість.

В іноземному маркуванні російської літери Т відповідає англійська Н, а літері В — російська М. Перед цими літерами завжди стоїть цифра і, при поєднанні цих цифр з літерами утворюється вся лінійка твердості та м’якості олівців — від 10h до 10b, чим більше число перед буквою — тим сильніша твердість або м’якість.

Наприклад, 10h – це найтвердіший олівець з усіх, hb – це щось середнє між твердим та м’яким олівцем, а 10b – найм’якіший олівець. Чим м’якший олівець — тим темніше він малює, але швидше стирається.

Протилежні властивості мають більш тверді олівці, але при цьому малюють блідіші. Купувати олівці в наборах недоцільно, щоб зробити якісний малюнок, вистачить трьох олівців.

Найтвердіший з них – hb, або твердо-м’який – він потрібен для того, щоб намічати лінії побудови і штрихувати найсвітліші частини малюнка. Другий олівець може бути 3b – м’якший — ним виконується основна частина всієї штрихування.






Третій, найм’якший олівець — 6b, або 8b – їм штрихуються найтемніші частини малюнка.

Таким чином, цими олівцями можна робити начерки, тому що за правилами малювання начерки повинні виконуватися дуже м’якими олівцями. Всі ці рекомендації є відносними, конкретну твердість потрібно підбирати під себе.

Показники гарного олівця

Існує кілька показників гарного олівця, це:

  • Грифель — він повинен бути в міру пружним, під час заточування не кришитися, не ламатися, в ньому не повинно бути сторонніх частинок.
  • Дерево – хороші олівці робляться з хорошого, щільного дерева, а не з пластику, тому що олівці з пластику малюють дуже блідо і погано заточуються.

Огляд виробників олівців

  • Конструктор – цей виробник відомий багатьом ще зі школи, основні плюси цих олівців – ціна і доступність, але головний їх недолік – це те, що у них мало градацій твердості, всього 5, від 2м до 2т. Крім того, ці олівці мають дуже тендітний грифель, він постійно ламається під час заточування. Цей виробник не найкращий вибір, але для певних цілей, наприклад, для виконання побудов, ці олівці пригодяться.
  • Koh-i-noor – це чеські олівці, з погляду ціна-якість, це найкращий вибір. Вони добре точать, мають міцний однорідний грифель, їх легко знайти в будь-якому канцелярському магазині.
  • Faber-castell – вони кращі, ніж Koh-i-noor, але коштують дорожче і знайти їх складніше.

Вибір паперу для малювання

Багато хто вважає, що немає жодної різниці на якому папері малювати, але різниця є і дуже велика. При виконанні штрихування на акварельному, офісному та креслярському папері ця різниця стає очевидною.

Правильно підібраний папір спростить завдання та додасть краси малюнку.

Папір має 3 основні властивості:

  • Щільність,
  • Зернистість,
  • Білізна.

Від щільності залежить те, наскільки добре папір буде переносити ті чи інші фізичні дії. Зернистість – чим вона менша, тим гладкішим є папір. Від фактури аркуша залежить чіткість штрихів.

На акварельному папері не дуже зручно малювати графітним олівцем, особливо якщо потрібно промальовувати дрібниці.

Офісний папір найменше підходить для малювання повноцінних робіт через свою щільність. Вона легко мнеться і може легко зіпсуватися від сильного натиску олівцем, або від стирання гумкою.

До плюсів можна віднести гладку фактуру та ціну, саме тому такий папір добре використовувати для начерків та чорнових робіт олівцем.








Чертежний папір — найкращий варіант для малювання олівцем, у нього хороша щільність, білизна, гладка фактура, найкращим виробником такого паперу є Гознак.

Якість паперу, що використовується, впливає на малюнок не менше, ніж якість олівців.

Тому, щоб отримати хорошу якість своїх робіт, не варто економити на папері та вибирати його правильно, під свої завдання.

Лісовий пейзаж простою технікою малювання

  1. Одразу потрібно зробити межі малюнка, провівши лінії з усіх боків приблизно 1 см.
  2. Потім під невеликим нахилом намалювати лінії, накидаючи стовбури і гілки дерев, стовбури дерев можуть перехрещуватися один з одним, малювати їх потрібно знизу вгору.

  3. Далі, малювати зверху приблизно в 3-4-х тонах, найтемніші будуть крони, їх малювати найм’якшим олівцем (3-4b), середнім олівцем малювати листя, найсвітлішим (3-4h ) малювати задній план, він буде у променях.
  4. Далі, середнім тоном малювати листя дерев, можна місцями об’єднувати їх у плями. Десь може бути світлий тон, десь можна зробити темнішим. Там же можна більш м’яким олівцем (hb) малювати гілки, малювати так, щоб листя їх перекривало.
  5. За тоном, гілки повинні бути трохи темнішими, ніж листя. Далі, можна починати промальовувати стовбури дерев олівцем 4b. Стовбури дерев повинні бути найчорнішими. Олівцем hb намітити як йдуть промені сонця.
  6. У місцях, де промінь сонця падає на стовбур – потрібно малювати світлішим тоном, можна використовувати для цього клячку, просто простягаючи промені за її допомогою. Якщо десь буде нестикування — її можна виправити більш жорсткою гумкою.
  7. Внизу можна намалювати калюжку, в ній – відображення дерева, посередині калюжі – бриж, або бруд. Стовбури трошки доопрацювати, зробити градацію тону від темного зі світлого, якийсь стовбур зробити світлішим, якийсь темнішим. Листя в променях має бути ледь помітним.



















Для різноманітності, можна намалювати гілки перед променями. Ось як просто можна намалювати лісовий пейзаж, він набагато цікавіший, коли там є світло і промені пробиваються крізь дерева, а також є вода з відображенням.

Фото малюнків лісу