Як намалювати Пушкіна олівцем покроково: вчимося малювати портрет легко і просто, поради від художників для початківців

Як намалювати Пушкіна поетапно: урок малювання портрета олівцем, поради та рекомендації від художників

Олександр Сергійович Пушкін – великий російський поет, відомий зі шкільної лави. Починаючи з молодших класів, дітей привчають любити та поважати творчість цього поета, яка стала справжньою класикою літератури.

Образ Пушкіна знає практично кожна людина, адже це багата спадщина Росії, яка стала непорушною частиною російської культури.

Багато початківців та досвідчених художників люблять малювати портрети Пушкіна, а знаючи, як намалювати Пушкіна легко, можна створити справжній шедевр за лічені хвилини.



Портрет у профіль

Портретний жанр вважається одним із найскладніших, але знаючи важливі нюанси, можна освоїти навіть цей жанр. При малюванні портрета важливо дотримуватися пропорцій обличчя, а також відчути настрій людини та її характер.

Портрети малюються довго та поступово, але намалювати Пушкіна поетапно у профіль набагато простіше, ніж зобразити класика в анфас. Перш ніж приступити до малювання, необхідно ознайомитися з різними зображеннями поета та розібратися в особливостях його обличчя.






У Олександра Пушкіна був похилий лоб, довгий гострий ніс і маленький акуратний рот. Волосся класика завивались у кучері, що робило його образ ще більш романтичним та літературним.

  1. Малюємо лінію обличчя в профіль, похилий лоб і гострий ніс, маленький рот.
  2. Під час малювання потрібно користуватися допоміжними зображеннями та спиратися на них.
  3. Подібний майстер-клас для початківців стане чудовою підмогою для новачків у художній справі.
  4. Після зображення лінії профілю, малюємо кучеряве бакенбарди, очі і кучеряве волосся.

Важливо пам’ятати, що волосся класика було пишним і об’ємним, такою шевелюрою його нагородили арабські предки поета.

Матеріали для малювання

Після того, як зовнішність Пушкіна буде вивчена, необхідно підготувати всі необхідні матеріали, які допоможуть створити чудову художню роботу. Малювання профілю можна вважати простою підготовкою, а ось портрет в анфас набагато складніший.

  • Малюючи, необхідно використовувати олівці трьох рівнів твердості, тільки таким чином можна створити необхідні переходи кольору.
  • Малювати краще на якісному щільному папері, також потрібно підготувати хорошу м’яку гумку, яка має бути чистою і не бруднити папір.

Знаючи, як намалювати Пушкіна олівцем, можна приступати до роботи та почати відтворювати портрет знаменитого класика російської літератури.

Створення ескізів

Кожен новачок та досвідчений художник знає, що розпочати процес малювання потрібно із зображення ескізів. Тільки створюючи ескізи, можна визначитися з потрібним положенням тіла та поворотом голови людини, яка буде зображена на папері.

Ескізи – це проста техніка малювання, яка готує художника до складнішого етапу. За допомогою ескізів можна добре натренувати руку та зрозуміти, яка техніка малювання є найбільш зручною.

Готовий ескіз потрібно перенести в чистовий варіант, малюючи образ заново та уникаючи всіх можливих помилок.

Дотримання пропорцій

Відповідаючи на запитання, як гарно намалювати Пушкіна, важливо пам’ятати про людські параметри, які встановила природа. Люди пропорційні і ці пропорції необхідно дотримуватись на папері.

Враховуються такі нюанси:

  • Ширина плечей пропорційна розміру двох людських голів.
  • Розкрита долоня має такі самі розміри, як і обличчя людини.
  • Талія завжди виходить уже на плечі.

Насамперед малюється контур образу поета, який слід спиратися у подальшій роботі. Щоб зрозуміти, як просто намалювати людину, необхідно використовувати підказки у вигляді ескізів та різних зображень.

Працюючи над портретом, важливо зупинятися на перерви, щоб не пропускати помилки та освіжати погляд.

Деталізація портрета

Після того, як загальний контур буде готовий, починається опрацювання деталей. Зображення Олександра Сергійовича Пушкіна має співпадати з усіма його портретами, тому важливо приділяти увагу рисам обличчя.

  1. Очі, рот і ніс повинні знаходитися у правильно розставлених пропорціях, для полегшення цього завдання використовуються осьові лінії.
  2. Малювати деталі портрета потрібно поетапно олівцем, насамперед, промальовується ніс, потім очі та губи.
  3. Після цього малюється одяг класика, він повинен відповідати минулому часу, тому малюючи одяг також потрібно спиратися на раніше зображені портрети.
  4. Завершення деталізації передбачає нанесення тіней, що додає малюнку глибини та об’єму.
  5. Складки та заломи на одязі зроблять портрет живішим та цікавішим.

Останні штрихи

Контур портрета потрібно виділити на папері. Якщо він вийшов темним, то заднє тло має бути світлим, якщо ж портрет світлий – тоді зробіть тло темнішим і контрастнішим.

  • Будинків план не повинен відволікати від портрета, тому не потрібно нагромаджувати його зайвими штрихами.
  • Щоб зробити м’які проблиски, використовується гумка, за допомогою якої можна зобразити відблиски на обличчі поета.

Також існує покрокова інструкція для дітей, але, як правило, вона більш проста та швидка. Зображення Олександра Пушкіна – це вічний відомий усіма образ, який стане чудовим досвідом в образотворчому мистецтві для кожного художника.

Фото малюнків Пушкіна