Як намалювати павича: покроково вчимося малювати павича з розкритим хвостом, інструкція з описом та картинками для дітей

Як намалювати павича олівцем поетапно: урок з малювання павича з розкритим хвостом для початківців

Люди часто запитують, як красиво намалювати птахів. Особливо приваблюють своєю красою павичі. Ці красиві та дивовижні птахи захоплюють своїм шикарним хвостом.

Багато хто намагається намалювати цих чудових птахів. З усього різноманіття майстер-класів з малювання для початківців розглянемо найпростіші, за допомогою яких намалювати павич поетапно зможе навіть дитина.

Малювання за допомогою долоні

Ця техніка підійде найменшим художникам. Ви зможете перетворити малювання на забавну гру.

  1. Долонок малюка зафарбуйте зеленим кольором.
  2. На великий палець нанесіть блакитну фарбу.
  3. На вказівний пальчик нанесіть фіолетову фарбу, а пальчики, що залишилися, покрийте синьою фарбою.
  4. Поки фарба на долоні не висохла, зробіть відбиток на аркуші паперу.
  5. Одразу на папері з’явиться різнокольорова пташка.
  6. На хвості малюйте яскраві візерунки.

Дайте фарбі трохи підсохнути, після чого домалюйте тонким пензликом очі, лапки, дзьобик, додайте завитки пір’я.

Павич для початківців

Ця покрокова інструкція підійде для дітей різного віку.

Матеріали, необхідні для малювання:

  • аркуш паперу,
  • Прості олівці різної твердості,
  • Ластик,
  • Кольорові олівці,
  • Фломастери або фарби для розфарбовування птиці.














Порядок роботи:

  1. Робимо малюнок. Тонкими лініями малюємо коло. Це буде голова павича. Дещо нижче горизонтально малюємо овал. Це буде тіло. Похилою дугою ділимо голову на дві частини. Потім намічаємо шию, поєднавши фігури тонкою лінією.
  2. Промальовуємо тіло. З’єднуємо коло та овал, малюємо витягнуту шию. Лінії мають бути плавні. Малюємо дзьоб. Він буде схожий на перевернуту краплю. Верхня частина дзьоба буде округлою, а край гострий. Подумавши, з якого боку павич буде крило, намічаємо олівцем його обрис.
  3. Крок третій – домальовуємо голову. Посередині голови малюємо велике око, злегка загострене по краях. Усередині зображаємо зіницю. Щоб павич виглядав цікавіше додаємо вії. Чубчик павича можна намалювати у вигляді дуг з округлими фігурками на кінцях. 3-4 пір’їнки цілком вистачить.
  4. Малуємо лапки. Для цього від тіла донизу проводимо три лінії.Внизу малюємо чотири дуги, це будуть пальчики пташки. Можна підмалювати кігтики.
  5. Малюємо хвіст віялом. З двох сторін від тулуба проводимо убік дві дуги і з’єднуємо їх хвилястою лінією. Це нагадує малювання пухнастої хмаринки. Ділимо хвостик, проводячи дуги від краю хвоста до його основи. На хвості малюємо красивий візерунок у вигляді овалів.
  6. Добавляємо кольори. Для початку видаляємо гумкою всі допоміжні лінії. Потім розфарбовуємо голову та тіло синім кольором. Після цього помаранчевим кольором зафарбовуємо лапки. Основу хвоста розфарбуйте зеленим. Особливо красиво зробити перехід на хвості від зеленого до синього. Візерунок на хвості можна розфарбувати будь-яким яскравим кольором.

Головне у малюнку павича – використання яскравих кольорів.

Малюнок олівцем

Ця проста техніка малювання підходить як для початківців, так і для спільного малювання з дітьми. Вони будуть у захваті від отриманого результату.

Для роботи підготуйте:

  • Простий олівець,
  • Циркуль,
  • Папір для акварелі,
  • Ластик,
  • Ручку чорного кольору або тонкий маркер,
  • Кольорові олівці або крейди для розфарбовування.








Підготовивши всі необхідні матеріали, почнемо поетапно малювати олівцем.

  1. За допомогою циркулю малюємо два кола. Перший маленький, другий – трохи більше довкола першого кола. За відсутності циркуля можна скористатися круглими кришками різного діаметра або іншими предметами відповідного розміру.
  2. Потім через центр кіл провести вертикаль, розділивши їх на дві рівні частини. У місцях перетину вертикалі з внутрішнім колом потрібно намалювати ще два кола.
  3. Верхнє коло малюйте невеликий – це буде голова птаха, а нижнє коло потрібно намалювати трохи більшого діаметру – це буде тулуб. При цьому ці кола не повинні перетинатися із великим зовнішнім колом.
  4. Деталізація тулуба. Проводимо плавні лінії від голови до тулуба, з’єднавши їх. Далі потрібно обвести нижнє коло двома дуговими лініями, зробивши внизу злегка загострену частину – це буде грудна клітка павича.
  5. На грудці додаємо кілька смуг. З боків грудки малюємо крила. Їхнє розташування може бути різним.Під тулубом малюємо лапки та пальчики. На цьому етапі важливо стежити за пропорціями.
  6. Третій етап – деталізація голови. Дзьоб можна зобразити у вигляді двох дужок або у вигляді перевернутої краплі. Над дзьобом акуратно промалювати два очі. Можна відразу додати зіниці та відблиски на них. На голові намалюйте 3-4 пера.
  7. Малуємо пишний хвіст. Починати краще з частини, що знаходиться ближче до тулуба. Малюємо від тулуба до зовнішніх країв малого кола злегка загостреним зверху пір’я. Поміж ними потрібно залишити невелику відстань.
  8. Аналогічно малюємо другий ряд пір’я, роблячи його більшим. Зовнішній край пір’я має доходити до контуру великого кола. Малюємо овальний візерунок на пір’ї.
  9. Малювання контуру. Перш, ніж наводити контур, потрібно стерти гумкою всі зайві лінії. Чорною ручкою або тонким маркером обережно обведіть контур павича. Залишіть малюнок на деякий час для висихання контуру.
  10. Розфарбовування. При розмальовуванні павича не забувайте дотримуватись потрібної колірної гами. Для тіла і голови використовуйте синій або блакитний колір, розфарбуйте хвіст бірюзовим.
  11. Пам’ятайте, що колір хвоста і тулуб не повинні відрізнятися. Найкраще зафарбовувати хвіст схожим світлішим відтінком. Візерунок на хвості робіть яскравим, жовтий і рожевий кольори відмінно підійдуть. Для лапок та дзьоба використовуйте оранжевий та жовтий кольори. Щоб додати малюнок реалістичності, додайте відблиски білим олівцем.










Освоївши цю техніку, навіть молодший школяр знатиме, як намалювати павич олівцем.


Малюнок аквареллю для дітей

  1. Малюємо зеленим кольором віяло – це буде хвіст нашої пташки.
  2. Поверх хвоста малюємо синім тулуб і голову пташки. Тулуб за формою нагадує грушу, а голова схожа на вишеньку.
  3. Тонким пензликом або фломастером малюємо довгі тонкі ніжки, дзьоб одне око (павлин дивитися вбік).
  4. З боків тулуба малюємо сині крила.
  5. Прикрашаємо хвіст яскравими овальними візерунками.
  6. На хвості та тулубі тонкими штрихами додаємо пір’їнки. Малюємо ошатний чубчик.

Малюнок гуашшю

Для малювання потрібно:

  • Простий олівець,
  • аркуш паперу,
  • Ластик,
  • Молярний скотч,
  • Гуаш,
  • Вода,
  • Палітра,
  • Набір пензлів різного розміру.

Тепер розберемося, як просто намалювати цього чудового птаха фарбами.

  1. Для початку за допомогою молярного скотчу закріпіть аркуш паперу на столі. Простим олівцем тонкими лініями зробіть малюнок павича.
  2. У процесі малювання малюнок можна скористатися наведеними вище прикладами.
  3. Плоскою пензлем зафарбовуємо фон навколо начерку. Використовуйте насичений зелений колір молодої трави. Тіло та голову птаха зафарбовуємо насиченим синім кольором.
  4. Користуючись білилами, трохи освітлюємо черевце, бічну сторону шиї та верх голови. Робимо акуратні плавні переходи.
  5. Тонким пензликом білою фарбою малюємо очі. Всередині акуратно додаємо зелені зіниці.
  6. Малуємо хвіст павича. Плоский пензлем білилами малюємо штрихи на зеленому тлі. Коли білила підсохнуть, такі ж штрихи наносимо синім кольором.
  7. Розташовані вони повинні бути поруч із білими штрихами. Ту ж процедуру повторюємо світло-зеленим відтінком.
  8. Малюємо тонким пензлем чубчиків на голові павича. На верхівці чубчика ставимо цятки синьою фарбою. Після висихання блакитної фарби додаємо білі крапки.
  9. Хвилястими лініями малюємо основу хвоста. Ця техніка схожа на риб’ячу луску.
  10. Всередині цих пір’ячків додаємо лимонного кольору. Робимо плавні переходи. Додамо пір’ю на хвості більше деталей. По всьому периметру хвоста намалюємо сині плями.
  11. Навколо синіх плям обводимо контури блакитною фарбою. Малюйте яскраві та великі візерунки.
  12. Для надання пишності хвосту, наносимо ще кілька тонких ліній зеленого та блакитного кольору.

Малюємо перо

Про те, як намалювати павич легко, вже досить сказано. Але, буває, що хочеться намалювати не всю птицю, а тільки перо, адже у павича дивовижно гарне пір’я. Перш ніж починати, потрібно вивчити перо павича.












За відсутності цього пера можна скористатися фотографією.

Насправді, намалювати його легко, просто малюйте поетапно:

  • Проведіть дугу – основу пера. На кінці дуги намалюйте фігуру у формі крапельки. Всередині її намалюйте овал, а в ньому ще менший овал.
  • Від великого овалу намалюйте борозенки та довгі волоски. Такі ж волоски помалюйте вздовж стебла.
  • Біля великого овалу весь простір має бути заповнений такими лініями.
  • Для розфарбовування основної частини пера використовуйте блакитний та зелений кольори. Око з виїмкою зафарбуйте темним кольором.Використовуйте різні відтінки зеленого, щоб показати переливи.

Виявляється, все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. За допомогою вказаних вище інструкцій можна створювати справжні шедеври.

Фото малюнків павича