Новорічні витинанки на вікна: ТОП-250 фото

Новорічні витинанки на вікна: 250 фото найкращих новинок та шаблонів для вирізування своїми руками

Прикрасити будинок на новорічні свята можна по-різному: поставити ялинку, повісити гірлянди та кулі, розставити свічки. А можна зробити витикання та приклеїти їх на вікна.

Що таке Новорічна витинанка

Витиканка — це вироб, паперовий виріб, а точніше, вирізка з паперу у вигляді чогось. Вирізають (або витикають) за допомогою спеціального макетного ножа-скальпеля або гострих ножиць.












Чим більше елементів у трафареті, ніж складніша робота, тим красивішою та оригінальнішою вона виглядає на поверхні.

Спосіб виготовлення витинанок на вікна (інструкція)

Як зробити витикання на вікно? Щоб вирізати малюнок, його потрібно спочатку намалювати або обвести по готових трафаретах. А потім за допомогою дуже гострого макетного ножика прорізати контурні лінії.

Дуже багато різноманітних готових новорічних шаблонів для вирізки на просторах інтернету.Також трафарет за бажання купують у магазинах для рукоділля.

Можна успішно втілити ідеї для створення витиканок на Новий рік у вигляді:

  • Орнаменту;
  • Візерунок;
  • Зимові пейзажі;
  • Міських замальовок узимку;
  • Ялинка;
  • Діда Мороза та Снігуроньки;
  • Сніговики;
  • Оленів;
  • Новорічних іграшок (ялинкових прикрас);
  • Сніжинок;
  • Мульт-героїв у новорічній тематиці;
  • Ангелят;
  • Різдвяних вінків;
  • Написів та цифр.















Для початку можна потренуватися, вирізуючи нескладні шаблони, поступово переходячи до складніших виробів.

Як приклеїти витинанку на вікно

Найвідоміша витиканка — це сніжинка з білого паперу. Напевно, немає жодної дитини осмисленого дошкільного та шкільного віку, а також дорослої людини глибоко переосмисленого віку, хто б хоч раз у житті не вирізав сніжинки для вікон або хоча б не спостерігав на власні очі за тим, як це роблять інші.









Багато хто знає, що кріплять їх на скло за допомогою теплого мильного розчину. Звичайно без невеликих розлучень важко обійтися при нанесенні, але потім легко змивати сліди на вікнах при знятті вирізаних виробів.

Ще один варіант – скотч. Сліди від нього потім потрібно буде не лише замивати, а ще й знежирювати. Тому клеять дуже обережно та невеликими, ледь помітними шматочками.

Також є можливість зафіксувати на склі або на іншій поверхні паперовий виріб за допомогою ПВА, трохи розбавленого водою. Але після свят доведеться вікна добре відмивати від клею, і при знятті витикання буде порвано.

Витинанка — сніжинка (покрокова інструкція)

Щоб вирізати сніжинку-витиканку, знадобляться:

  • аркуш офісного паперу;
  • Ножиці;
  • Килимок для різання або обробна дошка;
  • Макетний ніж (для вирізування складних елементів усередині складеного конуса);
  • Олівець.

Як зробити:

  1. лист скласти навпіл і відрізати одну частину.
  2. Зробити квадрат.
  3. Скласти квадрат навпіл, потім ще раз навпіл у трикутник (конус).
  4. Відрізати край півколом.
  5. Простим олівцем намалювати зигзагоподібну лінію зі зміною напрямку в декількох місцях, не забуваючи залишати місце з’єднання, щоб сніжинка не розвалилася.
  6. Вирізати за намальованим контуром ножицями або ножиком.
  7. Розправити сніжинку та розгладити.












Роблять багато різних сніжинок і приклеюють їх на мильний розчин на вікна та дверцята шаф. Якщо з фантазією справи погані та сніжинки за власне вигаданими візерунками виходять однотипними, то в цьому випадку завантажують готові шаблони.

Витинанки для листівок

Щоб зробити оригінальну вітальну листівку, використовують техніку витикання на папері. Спочатку з офісного (альбомного) та кольорового паперу роблять основу. Блакитний лист приклеюють на білий таким чином, щоб залишалася біла рамка.









Для цього зайве з кольорового листа обрізають, відміряючи за лінійкою. Потім з білого листа вирізають сніжинку та приклеюють її на титульний листок листівки.

Найкрасивіші зразки — це тонке паперове мереживо, акуратно приклеєне на лицьову частину листівки. Але це вже верх майстерності.

Для різання такого виробу потрібен обов’язково скальпель, і готовий шаблон, і багато часу та посидючості. Але результат того вартий.

Витинанки у вигляді Новорічних куль

Красиво, святково та тематично виглядають вирізки у формі новорічних куль та інших ялинкових прикрас: шишок, фруктів, тварин тощо. Їх вирізують не складаючи, а прорізають ножем-скальпелем за контуром.

Якщо є можливість, обводять зображення за шаблонами новорічних витиканок, а потім вирізають. Якщо готового трафарету немає, його створюють самі.

Для роботи знадобляться:

  • Білий папір;
  • Ніжок;
  • Килимок;
  • Олівець;
  • Ластик.









Що потрібно зробити:

  1. За допомогою кухля або тарілочки малюють коло.
  2. Зверху малюють або прямокутник або маленьке півколо з отвором. Це для петельки зі стрічки.
  3. Саму стрічку можна зобразити за допомогою лінійки у вигляді тонкої рівної вертикальної смужки, яка тягнеться від кулі вгору.
  4. Починати краще з простих малюнків усередині — з геометрії.
  5. Усередині кола роблять рівні горизонтальні лінії у вигляді півкола або прямі. Останні зробити легше за лінійкою.
  6. Також за допомогою спеціальних канцелярських трафаретів або знову ж таки лінійки всередині коло зображають кола, трикутники.
  7. Гарно виглядатиме орнамент, але щоб його намалювати рівно і потім вирізати, потрібно дуже постаратися.






Завжди треба починати з простих робіт, щоб «набити» руку. Потім поступово переходити до складніших трафаретів.

Витинанки – ялинка

Який же Новий рік без ялинок? Ось і витикання роблять у формі ялинок. На вікна — у складі композиції, поруч із персонажами або імітуючи сніговий ліс із кучугурами та сніговою бурею.


















На листівках використовують витиканки-ялинки із зеленого щільного паперу. За бажанням роблять вирізки з картону для того, щоб повісити кудись як декор.

Витинанка сніговик

Вирізати снігову бабу чи сніговик із паперу зовсім нескладно.Можна скористатися готовими шаблонами, а можна виготовити ексклюзив на основі власного зображення-ідеї.












Сніговичка композиційно розміщують поряд з ялинкою або зайчиком на склі віконних отворів. А кути вікна прикрашають узорами.

Витинанка Дід Мороз та Снігуронька

Діда Мороза зображують у величезній гарній шубі та валянках, з сивою бородою та шапкою з візерунками на голові. У руці він може тримати палицю або мішок з подарунками. А поруч із ним доречно прикріпити його онучку — Снігуроньку, дівчинку з довгою косою, у кокошнику чи шапочці.












Готових трафаретів для вирізування цих персонажів безліч. Дідусь може бути зображений один, в оточенні ялинок або зі сніговиком та хлопцями.

Для роботи надихаються малюнками на листівках, старими радянськими мультфільмами та фільмами. Красиво оформлене вікно створить потрібний настрій на багато днів і самим його господарям та людям, що проходять повз вікна та спостерігають за красою на них.

Якщо є художня освіта або відмінне вміння малювати, то витиканку у вигляді Снігуроньки або її Діда роблять за власними ескізами.

Витинанки у вигляді ангела

Часто на вікна або на ялинки вішають фігурки різдвяних янголят. Красиво у віконному отворі виглядає ялинка в центрі, обрамлення з гілок та іграшок та ангелочки навколо ялинки.






Вититнанки у вигляді свічки

Дуже модний та приємний атрибут новорічного та різдвяного свята — свічки. Чому б не вирізати їх із паперу та не приклеїти на віконце. Неймовірно стильно виглядає витиканка із правильно складеної композиції у вигляді ялинових лап, іграшок та свічки.



Такий трафарет намагаються створити своїми руками. Свічку та ялинові лапи намалювати нескладно. Головне, визначитися з тим, якою буде витиканка: біла з отворами або темна порожня з тонким обрамленням (мереживна). Тому що від цього залежить те, які елементи потрібно вирізати на основі. Виграшно виглядають обидва варіанти.

Вікно у вікні

Якщо господарі все життя мріяли про арочне вікно, Новий рік — саме час втілити мрію в реальність за допомогою звичайного офісного паперу. З паперового полотна вирізають і збирають на склі вікно у вигляді арки з дерев’яними білими рамами, такі, які раніше були у дворянських садибах.

У нижній частині отвору кріплять зображення свічки, нічника, ялинки, що горить. Зверху “розвішують” ялинкові прикраси. Цілий місяць можна насолоджуватися такими віконними рамами. Це дуже красиво!

Дерева

Також оригінально виглядає імпровізований зимовий ліс на склі віконної рами. Начебто цей чарівний ліс знаходиться за вікнами будинку і варто тільки вийти на вулицю, щоб прогулятися між білими неймовірними деревами з казки.






Прекрасно виглядає тунель у ліс та дерева заввишки у вікно.

Зимове місто

Шляхом обклеювання нижньої частини скла будиночками різної величини досягають ефекту міського пейзажу. На задньому фоні розташовують витикання дерев. З боків — хитромудрі візерунки, імітацію замерзлих вікон.









Тварини

Дуже мило виглядають білі ведмедики на віконцях, красиво і граціозно виглядають олені. За бажання вирізають будь-який малюнок тварини, а новорічний стиль йому додасть ковпачок на голові.












Ідеї Новорічних витинанок на 2024 рік

Наближення року за східним календарем — це рік блакитного тигра. Доречно розташувати на віконці бешкетного тигреня в новорічному ковпачку.














Або прикріпити зображення великого дорослого граціозного тигра з широкими смужками на спині, великою головою та гострим іклами. Також створюють композиції з дитинчати під ялинками або з Дідусем Морозом.

Ідеї для витинанок без приклеювання

З ідей для витиканок на Новий рік 2024 року можна ще запропонувати зразки, які не потрібно клеїти на скло. Це композиція з паперу на основі установки на підвіконня.

Для роботи беруть:

  • Три аркуші офісного паперу;
  • Олівець та гумка;
  • Готові трафарети двоповерхового будинку, дерев, лисиці;
  • Макетний скальпель;
  • Маленькі гострі ножиці.

Процес створення:

  1. Всі листи необхідно склеїти між собою зигзагом.
  2. У верхній частині кожного листочка роблять витиканку.
  3. На першому — будинок із деревцем збоку.
  4. На другому — засніжені кущі та кучугури.
  5. На третьому витиканні роблять набагато нижче за рівнем. Вона буде розташована майже перпендикулярно до того, хто дивиться на неї. На ній вирізають кучугури і лисеня, що біжить по них.

Коли все буде вирізано, до нижньої частини аркушів приклеюють утримувач із картону та встановлюють композицію-гармошку на підвіконня.


















Ідей на Новий рік завжди багато.Втілюючи їх у життя, прикрашаючи свій будинок, людина створює у себе неповторний чарівний світ свята з дитинства. І лише за одне це всі дорослі (навіть більше, ніж діти) люблять Новий рік.

Фото Новорічних витинанок на вікна 2024