Туалет на дачі своїми руками: покроковий майстер-клас зі схемою спорудження туалету з вигрібною ямою (креслення з розмірами та фото)

Вибір моделі будиночка

На наступному етапі необхідно здійснити вибір якої форми буде кабінка для туалету:

 1. Зростає популярність «Шпаківні». Конструкція легко монтується, коштує дешево. Для дачі вибирають, якщо передбачається відвідування туалету лише влітку.
 2. Ускладненою будовою характеризується модель у вигляді хатинки. У ній тепло, навіть у зимовий період.
 3. Але мінус варіанта полягає у наявності великої витрати будматеріалів.
 4. Двосхилим дахом має модель у вигляді куреня. Вона надійно захищає за поганої погоди, навіть в умовах шквалистого вітру.
 5. Високоміцністю відрізняється модель у формі будиночка. Тут тепло за будь-якої погоди.Існують також інші види туалетних споруд. Для переробки відходів у них застосовують спецсклади.


Процес будівництва

Підготувавши все необхідне, продумавши проект, можна розпочинати роботу з облаштування дачного туалету своїми руками. Розглянемо процес крок за кроком:

 1. Викопують яму потрібного розміру з подальшим облаштуванням вигрібної ями.
 2. В якості матеріалу можна використовувати цеглу або спеціальні бетонні кільця.В цьому випадку не забруднюватиметься довкілля.
 3. Проводиться заливка бетоном порожніх місць.
 4. Виконують підлогу потрібного розміру з блоків із дошками.
 5. Ставлять стійки з подальшою обшивкою їх за допомогою дощок.
 6. Облаштовують дах. Вона може бути одно- та двосхилим.
 7. Накривають зазвичай конструкцію шифером.

Процес облаштування туалету нескладно. Роботу легко зможе виконати кожен. Для цього зовсім не потрібні спеціальні знання.

Достатньо буде визначитися з розмірами конструкції, підготувати потрібні будматеріали та зробити проект. Вихованець у такому разі буде радий і щасливий, отримавши житло для себе.