Орігамі метелик покроково своїми руками: інструкція, як скласти легко та швидко з паперу. Огляд кращих фото ідей та схем для початківців

Оригамі метелик: вчимося робити метелика з паперу своїми руками. Покроковий майстер-клас, схеми, фото, інструкції

Оригамі – оригінальне мистецтво складати фігурки з паперу, яке прийшло до нас із Японії. Ця техніка приваблює всіх своєю простотою та доступністю, розвиває уяву, усидливість, акуратність, дрібну моторику рук. Техніка доступна і для дорослих, і для дітей. Вона дозволяє дорослим у грі, спілкуючись, розвивати дитину.

Скласти з паперу метелика не складно, це заняття обов’язково заспокоїть і підніме настрій будь-кому. Виконавши кілька метеликів, їх можна зібрати в гірлянду і підвісити над немовлям або прикрасити інтер’єр, а може варто пограти з дитиною на вулиці, викладаючи метеликів на квіти в саду.

Матеріали для роботи

Для роботи знадобиться:

  • Стіл (рівна поверхня);
  • Папір;

За бажанням додатково можна використовувати:

  • Ножиці,
  • Лінійку та олівець,
  • Фарби та пензлі,
  • Клей,
  • Бісер,
  • Бусинки та наклейки,
  • Скріпки та нитки.











Ідеї від майстринь

Для пробного виконання фігурки метелика можна використовувати папір для принтера, а потім взяти спеціальний папір для «Орігамі», його можна знайти у продажу. Кожен аркуш із такої серії пофарбований з двох сторін у певний колір.

У Японії дуже серйозно ставляться до вибору паперу. Вона повинна бути жорсткою, і в той же час тонкою і витримувати до 80 згинань і розгинання паперу, щоб тримати форму фігури, що виконується.

Дуже просто можна перевірити, чи підходить папір, необхідно його зігнути і якщо з’явився залом або тріщина, то такий папір не придатний для роботи в цій техніці. Визначити хорошу якість можна за характерним хрускотом, як при згинанні нової купюри.

Для занять можна використовувати будь-який красивий кольоровий папір або забарвити білий заздалегідь у потрібний колір, фарбуючи пензлем або використовуючи техніку «набризку», створити імітацію фактури.

















Фігурка метелика виконується з аркуша паперу квадратної форми. Найбільш зручним розміром для дітей буде 20 на 20 см, для дорослих – квадрат будь-якого розміру.

Покрокова інструкція для новачків

Якщо аркуш паперу має прямокутну форму, квадрат можна зробити двома способами:

  1. Вигнути кут прямокутного листа до сторони, вийшов трикутник. Відрізати цей трикутник ножицями та розкрити лист, вийшов квадрат;
  2. Від кута однієї зі сторін відкласти, наприклад, 20 сантиметрів, і вниз ще 20 см, з іншого боку цього кута – 20 сантиметрів, так само відміряти ще 20, з’єднати точки олівцем, вирізати отриманий квадрат.
  3. Квадрат розкладіть на столі, складіть з нього першу базову фігуру «Книжка»: перегніть квадрат навпіл, з’єднавши куточки, прогладьте рукою зверху загин, потім ще раз складіть, щоб вийшов маленький квадрат.
  4. Розгорніть аркуш, на ньому вийшло 4 квадрати.
  5. Тепер виконайте базову форму «Трикутник», зігнувши лист по діагоналі, з’єднайте нижній кут з верхнім кутом, щоб вийшов трикутник, потім розгорніть лист. Так само ще раз по діагоналі складіть інший кут.
  6. Розгорніть аркуш, повинні вийти згини на квадраті у вигляді сніжинки.
  7. Базова форма «Подвійний трикутник». Візьміть квадратний лист знизу двома руками та пальцями направте центральні згини двох протилежних трикутників один до одного. Аркуш повинен скластися в подвійну трикутну фігуру.
  8. Покладіть цю фігуру на стіл широкою стороною до себе. З’єднайте правий нижній кут трикутника точно з верхнім кутом (з вершиною великого трикутника), розгладьте. Потім лівий нижній кут з’єднайте також із верхнім куточком. Прогладьте рукою, вийшов ромб із двох трикутників.
  9. Переверніть заготовку на інший бік, вузькою стороною до себе.
  10. Відігніть нижній трикутник вгору так, щоб він був трохи вище широкої сторони всієї заготовки, акуратно підтягніть його, щоб не порвати папір.
  11. Виступаючий куточок загніть на інший бік широкої сторони трикутника.
  12. Коли ви загинали нижній кут вгору, підтягнули нижню частину заготовки, ця дія зробить фігурку більш об’ємною.
  13. Переверніть її, необхідно надати конструкції жорсткість: куточок, загнутий на інший бік, необхідно стиснути пальцями по центру, згинаючи і всю метелика по центру. Кут можна підклеїти, щоб не стирчав.
  14. При бажанні, прикрасьте крильця, розмалювавши їх акварельними, акриловими фарбами або гуашшю, викладіть, як у живих метеликів кружечки на крильцях з бісеру та намистин, приклейте акуратно все клеєм. Можна прикрасити крильця різними маленькими блискучими наклейками, такі наклейки, бісер та намистини є у вільному продажу.

Тепер легкий, красивий метелик розправив свої крильця, він готовий до польоту. Таких метеликів можна зробити кілька штук одного кольору або різних кольорів.












Цікаві факти

Між — іншим, у Японії такі метелики, з давніх-давен, використовуються під час весільних церемоній, і досі такі фігурки дарують як оберег.

А може, пограти з дитиною, придумати танець з метеликами під мелодійну музику або зібрати їх на кілька ниток, розташувавши на певній відстані один від одного, прикріпити до люстри.

Від кожного руху повітря метелики на ниточках махатимуть своїми крильцями, рухаючись у чарівному танці, а якщо вимкнути світло та підсвітити ліхтариком метеликів знизу, на стелі з’являться незвичайні тіні, за рухом яких можна спостерігати нескінченно.

Фантазуйте, не зупиняйтеся, якщо ви точно дотримувалися інструкції, значить, метелик вийшов чудово. Не хвилюйтеся, що у вашої дитини не все вийшло з першого разу.

Виготовлення будь-якої фігурки орігамі починається з певної заготовки, яка називається базовою формою. У виготовленні всіх фігурок орігамі використовуються ті чи інші базові форми.

Щоб закріпити з дитиною навичку виконання базових форм, які вже виконувались при складанні метелика, таких як: «Книжка», «Трикутник», «Подвійний трикутник», знайдіть у техніці орігамі такі фігурки.

Незабаром свято 8 Березня, зробити букет квітів для мами чи бабусі, адже виготовлення майже всіх кольорів починається з відомих вже базових форм.

Побачивши знайомі рухи при складанні паперу, дитина намагатиметься зробити все правильно. На цей раз і в нього все вийде. Спілкування та спільна творча робота принесе свої позитивні результати.

Фото метелика в техніці орігамі